şükela:  tümü | bugün soru sor
 • filipinlerin palawan adasında doğası cennet insanı pırlanta olan kasaba. kasaba cok kucuk yolu da çok güzel değil. halk inanılmaz fakir. çocuklar tenekelerle dolaşıp müzik yapalım mı diye soruyor.
  koydan tekne gezileri var. hayatımın en fantastik gününü geçirdim gezide. rehber 50 yaşlarında. teknenin durduğu heryerde suya atlıyor bize en değişik balıkları bulmaya çalışıyor. gördüklerim arasında dev bir kaplumbağa, dev denizyıldızları ,gördüğüm en büyük mercan kayalıkları var. her taraf balık suruleri,bembeyaz masmavi sular. suyun altı rüya gibi.
  öğle yemeği için 1 saat uğraşıyorlar. okyanustan çıkmış taze kocaman balık tavuk salata meyve... istanbuldaki en kral balık lokantasinda bu baliklardan yeseniz bu sofraya otursaniz 100 dolar kurtarmaz. artı lezzeti de yanına yaklasamaz.
  ben hayatımda bu kadar fakir olup bu kadar gözü tok insanlar görmedim.turlardan sonra bahsis istemiyorlar. ben nasıl versem diye bakarken baktım gruptan biri vermis hemen kosup ben de verdim. (baska yerlerde tur sonunda bahsis kutusu dolastırılır hep)
  tüm tur teknelerinin kaptanlarına baktım hepsi konukları için adeta yırtınıyordu. filipinlerin başka yerlerini bilemem ama palawan adasında birtane kaşı gözü oynayan sahtekar çakal görmedim.
  kasabada daha otel yok pansiyonlar var. ama guzel lokantalar acılmıs.
  uçak biletini kampanyadan bulursanız tatilin diğer kısmı cennette ve çok ucuza geçecek. imkanı olan kesinlikle gitsin.