şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: portakal)
  • mağusa'da, maraş bölgesine yakın bir yerde bulduğum ve bugünkü istanbul uçuşumu (yine) ertelememe vesile olan bahçedir. on hektarlık güzel bir alan. hem tarla, hem de bahçe olarak düzenlenmiş. içinde eski ve büyükçe bir ev de var... sahipleri ile ciddi ciddi konuşuyorum... umarım olur ve benim teklif ettiğim rakama anlaşırız... hayırlısı olsun... durduk yere portakal bahçesi sahibi olma ihtimalim var :)) bu akşam o eski evde misafir olacağım. hadi bakalım...
  • hayatımın projesinin temellerini atacağım lokasyon. oldukça geniş bir alana yayılmış portakal bahçesi. finansman tamam; ama, satın alma ve tapu işlemleri tamamlanırsa, üzerinen iki ana bina, kütüphane, forum ve yurttan oluşan aydınlanma akademisi’ni kurmayı planladığım yer. üstelik hiçbir ağacı kesmeden.

ücretsiz, bilimsel ve laik akademik eğitimin, seminerlerin ve kültürel etkinliklerin düzenleneceği; çocuk ve gençlerin aklın ve bilimin ışığı ile aydınlatılacakları kurumun üzerinde yükseleceği bir yer...

vakıf kurmak, ek finansman bulmak ve tüm bunları bugünkü ekonomik koşullar altında yapmak zor. adım adım, filin hepsini değil ama zaman içinde küçük parçalarını yiyerek gerçekleştirilecek bir projenin adı.

başarısız olabilir. deneyeceğim... çok para kaybettirse de para umurumda değil. umurumda olan şey; insanlığın kaybolmaması ve tüm değerlerimizin korunması.

ışık bu sefer de kıbrıs’ın kuzey’inden doğsun!