şükela:  tümü | bugün soru sor
 • toyota'nın türkiye ceo'su tarafından öncülüğü yapılan 13 nisan'da akdeniz'in incisi adana'da bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan ve aynı zamanda türkiye'nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip olan karnavaldır. nisan'da adana'da sloganıyla tanıtımları yapılmaktadır.

  detaylı bilgi için :

  https://www.facebook.com/nisandaadanada
 • cumartesi günü 52 farklı grup kortej yürüyüşünde bulunacakmış.
  kortej stadyum önünden uğurmumcu meydanına kadar yaklaşık 1km mesafeyi 45 dk da geçecekmiş, fakat kortejin içersinde motor kulüpleri ve antika araba kulüpleri olacağı için bu yavaşlıkta yüksek devirli makinalarına bir zarar gelip su kaynatmazlar umarım. bu durum hem katılımcılar için hemde kortej için hoş bir görüntü olmayacaktır.
 • japonya'daki kiraz çiçeği festivaline hayran, hep gitmek isteyip gidememiş ben için harika bir haber.
 • bu yıl 12 nisan 2014'te ikincisi düzenlenecek türkiye'nin ilk sokak karnavalı.
  siyasi hiçbir amaç gütmeyen tamamen adana halkının karnavalı olduğu vurgulanan ve görülmesi/katılınması tavsiye olunan karnavaldır.
  nisan'da portakal çiçeklerinin hoş kokusu ile dolu adana sokaklarının herkes tarafından hissedilmesi amacı ile düzenlenmeye başlamıştır.
  nisan'da adana'da....

  http://www.nisandaadanada.com/
 • geçtiğimiz yıl coşkulu geçen ve basında da oldukça ses getiren karnaval'ın ikincisi bu yıl yine 12 nisanda gerçekleşecekmiş. umarım bu yılki etkinliklerde amatörlerin yanında profesyonelleri de görürüz.
 • şöyle bir kısa filmle tanıtılan karnavaldır.
 • adana'da olmamıza rağmen varlığından pek haberdar olmadığımız karnaval. öyle gergin günlerden geçiyoruz, öyle keyifsiz yaşıyoruz ki karnaval gösteri eğlence ne varsa kaçırmamak lazım. umarım giderek profesyonelleşir ve uluslararası bir boyut kazanır, çünkü eski adana bunu hakediyor.
 • coşkulu, eğlenceli başlamış festival. arkadaşla motora atlayıp gençlik meydanına gittik. motor-deri ceket-sokak konseri üçlemesi olunca 80'lerde hissettim kendimi. *
 • adana'da komünite halinde hareket etme ve sosyallik bağlamında choppercılar dışında işe yarar bir motosiklet klübü olmadığını bir kez daha bana gösteren festivaldir.

  2014 karnavalı takvimine baktığımda hemen hemen her gün chopper gruplarının gösterileri, kortejleri, konserleri felan mevcut. diğer gruplardan birisiyle konuştuğumda bize bişe katacak bir organizasyon değil gibi abuk subuk bir laf ettiler.
  yani bir şeylerin ille sana maddi veya manevi bir şey mi katması gerekiyor? bazı kazanımlar zaman içerisinde olur, bazıları ise sadece prestij içindir, bazıları da sırf bulunduğun mekana değer katmak için yapılan özveridir.
 • choppercıların gösterisini keyifle, bayıla bayıla izlediğim festival. o nasıl güzel bir organizasyondu o motorlar neydi öyle...

  kortej yürüyüşü çok ama çok eğlenceliydi. istasyon meydanındaki etkinlik ise sanırım festivalin zayıf halkasıydı. belediye başkanlarının konuşması çok gereksiz geldi. sunucu diye getirdikleri tipler -biri duygumuymuş neymiş- aşırı iticilerdi ve çok konuşuyorlardı. ve gökçe... sahnesi ne kötüymüş onun öyle yahu.. hani öyle böyle değil bayağı kötüydü. zaten kimse eğlenmedi.

  yarın 3. gün, kalan etkinlikler bizi bekler. eğlenceye devam adana de janeiro!