• kimyasal silahtır, esed kimyasal silah kullandı diye gargara yapanlara demek isterim ki,

ibne şakirt bunu da yaz.
  • eğer yanılmıyorsam, bir zamanlar bir fotografını gördüğüm, etiketinde birkaç dilde "kullanan orospu çocuğudur" yazan gazdır.
  • biber gazlarını insanlar üzerinde tüketince sarıldıkları yeni icatlarıymış bu. lütfen herkese haber verelim ve şu gazdan nasıl korunuyoruz, bilen varsa öğrenelim.

edit: referansım redhack'in attığı şu tivit oluyor.

edit 2: wikipedia'ya göre, birçok bilim adamı "çok tehlikeli kanserojen" olarak anlatmış. aynı zamanda avrupa birliği'nde, demir cop gibi, kullanımı yasak. bizde değil tabi, niye olsun ki?ab ülkesi miyiz biz? aday ülkeyiz sadece. bu kara günlerde ab üyesi olmak işimize gelmeyecek, o yüzden böyle.
  • başındaki "portakal" ismi gibi sempatik olmayan gazdır.
  • değil kardeşim, değil, değil, değil, portakal gazı kullanmıyor polis, saçmalamayın. google görsellere girip agent orange diye aratın, kanserojen ve mutajenik bir gaz o, doğmamış çocuklarına bile etki eden bir kimyasal silah. polis böyle bir şeyi kullanmıyor, kullanamaz.

buyur ben arattım, tıkla linke direkt. safe search'ünüz kapalıysa iğrenç görüntüler göreceksiniz: https://www.google.com.tr/…1ac.1.15.img.skilhs7qw2y

bu da wikipedia sayfası: http://en.wikipedia.org/wiki/agent_orange

---

normalde cs gazı kullanan polis cr gazı kullanıyor olabilir en fazla, etkisi daha uzun sürüyor, daha çok öksürtüyor, aha bak burada açıklamışlar: http://en.wikipedia.org/wiki/cr_gas

ayrıca cnn ireport bir blog platformu, isteyen istediğini yazabiliyor, ısrarla o linkleri pay-laş-ma-yın, polis portakal gazı falan kullanmıııyooooooooorrr, kullanamaz zaten.

peki cr gazı nedir? bilmeniz gerekenler:
    normal biber gazından (cs) 6-10 kat daha etkili.
    kapalı alanda kullanılırsa ya da açık alanda çok yoğun maruz kalınırsa ölüme sebep olabiliyor.
    bünyeye göre anında etkisiz hale getirebiliyor (bayıltabiliyor)
    60 güne kadar yüzeylere tutunabildiği için direkt elbiseleri değiştirmekte fayda var.
    su biber gazında olduğu gibi daha kötü hale getirebiliyor.
    israil, mısır ve vietnam'da kullanılıyor, amerika'da ve diğer gelişmiş ülkelerde kanserojen etkisinden ötürü kullanılmıyormuş.

dikkatli olun, uyanık olun. milletin diline düşüyoruz böyle dandik yalanlara prim verdiğimiz için, dalga geçiyorlar. fırsat vermeyin.
  • eğer kanser riskine neden oluyorsa ileride orospu çocuklarına meydanların kalacağını gösteren gaz.
  • eğer gözde yanmadan ziyade 1-2 dakikalık nefes alamama ve boğulma hissi gibi etkileri varsa harbiye'de defalarca maruz kalınan gazdır. bu gazı içeren birkaç kapsül tam yanımda patladı ve gözlerim kapalı nefes alamaz biçimde ne kadar geriye koştuğumu hatırlamıyorum bir yandan kendim düşüp ezilmemek diğer yandan başkasına istemeden zarar vermemek için koşarken bir ara gözlerimi açar gibi oldum seçebildiğim tek kare demirlerin kenarına insanların yığıldığıydı. ben de yanlarına kendimi attım ancak nefes alamama ve gözleri açamama durumu devam ediyordu. çığlıklar ve "ölüyorum yardım edin" feryatları arasında birinin diğerlerine yardım ettiğini duydum. ben de kalan son gücümle "su" diye bağırdım. allah razı olsun birisi geldi avucuma süt döktü o beni kendime getirdi. ama dediğim gibi ne gazıdır bilmiyorum ama etkisi biber gazından farklıydı.
  • etken maddelerinden biri 2,4-dichlorophenoxyacetic acid imiş.

kimyacı arkadaşlar bir uğraşın bu nasıl nötralize oluyormuş çaresini yazalım. kullanılıp kullanılmadığından emin değiliz tabi şuan için ama oturup göt büyütmek yerine informasyon desteği sağlayalım.
  • carsida trabzonsporlu bi arkadas buna maruz kaldi. koca adamin resmen yikilisina sahit oldum. insani gercekten mahfeden bi gaz. kusarak baya rahatladi bu arada.
    eger maruz kalirsaniz kendinizi kusmamak icin tutmayin koyverin

aylar sonra gelen edit: carsida polisin kullandigi gaz cs tipi gaz bittigi icin cr tipi gazmis efendim. dolayisi ile kapsulunun portakal renkli olmasindan mutevellit kendimizi yormusuz bu gazdan olduguna.
  • kullanılan gaz agent orange değil. agent orange portakal rengi değil, beyaz veya kahverengidir, 2. dünya savaşında ve vietnam savaşında da kullanılmıştır. ve de akpnin bu durumda bile agent orange'ı kullanmaya götü yemez. detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

kullanılan gaz, bildiğiniz gaz bombasıdır, sadece etken maddesi daha yüksek oranda var ve de turuncu renk boya kullanılmış içinde.

cs sınıfı bir gaz olduğu için de kullanımı birleşmiş milletler tarafından yasaklanmadı. eğer cs değil de cr ya da başka kodlu (yuvarlak içinde yazıyor tüplerde) görürseniz mutlaka saklayın/fotoğrafını çekin. işte o zaman sıçızlarlar.

ha ama bu da demek değildir ki direkt üstümüze kafamıza atsınlar. o da başka.
hesabın var mı? giriş yap