şükela:  tümü | bugün
  • one piece'te monkey d. luffy'nin abisidir, ateş mevyesi yemiştir ve ateşi kontrol edebilir.
  • --- spoilerin hasosu ---

manganın 550. bölümü itibariyle gold d. roger'in oğlu olduğu ortaya çıkmış, en yayvanlısından bir ohaaa dedirtmiştir. luffy ile üvey kardeş olmaları muhtemel. belki de amca çocukları.

--- spoilerin hasosu ---
  • --- spoiler ---

gol d. roger'ın öz oğlu. roger, denizcilere teslim olduktan sonra oğlunu, luffy'nn öz dedesi olan monkey d. garp'a emanet etmiştir. muhtemelen denizcilerden korunmak için annesinin soyadını kullanıyor.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

favori karakterimdi...oldu. agliyorum su an

--- spoiler ---
  • kesinlikle kardeşiyle birlikte narkolepsiden muzdarip.
  • --- spoiler ---

monkey.d.luffy'nin abisidir. kardeşi için endişelenmeden duramaz o yüzden elinden geldiğince onu korumaya çalışır akainu'dan yediği son darbeyide luffy'i kurtarmaya çalışırken yemiştir. arkasından ağlamayan bizden değildir. rip fire fist.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

başına konan ödül resmi olarak 550 milyon beri olarak açıklanmıştır.

--- spoiler ---
  • yaptığı hiçbir şeyden pişmanlık duymamaya and içmiş, en yürek burkan manga/anime karakterlerinden biridir.
    --- spoiler ---

luffy'nin kollarında ölürken tek pişmanlığının luffy'yi korsan kralı olarak göremeyeceği olduğunu söyler.
    kolundaki asce dövmesindeki üstüne çarpı çekilmiş "s" harfinin saboya ait bir şey olduğundan şüphelenmekteyim(yalnızca animeyi takip eden biri olarak yorumluyorum, mangayı bilemem)
    --- spoiler ---
  • tokyo universal stüdyolarının yaptığı gerçek mezarı vardır, hemen yanında whitebeard'ın mezarıyla birlikte. animede çizilenin birebir kopyasıdır aynı zamanda.

ace'in mezarı

bu da whitebeard ile birlikte.

bu da animede çizilen mezarları.

http://www.gunjap.net/site/?p=19437

"ace, may your soul be eternal. your brave soul will always be with us."
  • --- spoiler ---

seni öldüren mangakanın shounen bilgisine tüküreyim. shounen de sevilen karakterler ölmez! adamı yan karakter diye gözümüze soktu, sonra ana karaktermiş gibi impel down adında up uzun bir arc yaptı ve ace i öldürdü. ace in 5 dk önce öldüğünü gördüm sinirlerim bozuldu. hemde izlemeden önce öleceğini okumuştum. nasıl korkunç bir şekilde izleyiciye sunulduğunu anlayın. ace i anime boyunca doğru düzgün izlemeyiz ama id arc ında adamın tüm seceresini öğretti, izletti sonra "öldü". yok böyle shounen ya! bu nasıl bir takipçiyi deli etme isteğidir. sigaran mı bitmişti eiichiro oda? yine üşütmüş müydün? ateşin falan mı vardı? eşinle mi kavga ettin? bu saçma kararı editörün mü vermeni sağladı? hadi öldürdün bari bu kadar ölümcül bir darbe verdirme de bize bi 200 bölüm sonra falan ölmedi "tadaaa" diye göster.
    bu kadar eğlenceli, bu kadar cool bir karakterin ölmüş olmasına hiç bir şekilde anlam veremem. benim gözümde mangakanın yaptığı büyük hata. ziyan edilmiş bir karakter. çiline bile hastayım senin ace! oda halt yesin.
    --- spoiler ---

edit: sinirden kaynaklı harf hataları.