şükela:  tümü | bugün
 • filmin görsel efektlerinden ve klostrofobik havasından etkilenmiş olsam da sormak istediğim bir soru var: kimsiniz lan siz?
  iki saate yakın bir süre kim olduklarını bilmediğim bir avuç adamı izlemek ne kadar keyifli olabilirse o kadar iyi bir film demekten öteye geçemiyorum. ay six feet under'daki çocuğa bişi olmasın ay alias'ın nadia'sına zeval gelmesin diye düşünürken fark ettim ki bi poseidon kimdir nedir onu biliyorum, diğerleri tıss. bu söylediğim dalga için dahi geçerli. rouge wave'in oluş nedenini bilim adamları dahi tam olarak açıklayabilmiş değil ama ben karakterlerden birinin nerden çıktı lan bu dalga demesini beklerdim ve cevap olarak allah'ın bir hikmetine dahi razıydım.
  tabii aynı durum karakterler için de geçerli. hepsiyle ilgili bir iki cümlelik bir önbilgimiz var. fikrimce bu bilinçli bir seçim. senarist hakkında hiçbir şey bilmediğimiz yabancılar arasında sanki biz de gemideymişiz ve onların kıçına takılmışız gibi hissetmemizi istemiş sanırım; ama bu bende pek sökmedi. akvaryuma bakar gibi izlediğim film hollywood'un hikaye anlatımı konusundaki aczini düşündürmekten öteye geçemedi. tamam bu bir felaket filmi, aşk gemisi izler gibi izlemek mantıksız ama sempati duymadığım karakterlerin hayat mücadeleleri beni pek bağlamadı. bari hiç verilmeseydi dediğim iki satır bilgi de kafamı karıştırmaktan başka bir işe yaramadı. şartlandığımdan olsa gerek kumarbazın kıçı sıkıştığında bi yazı tura atmasını ya da gençliğinde itfaiyeci olan herifin adam gibi suni teneffüs yapmasını bekleyip durdum (yatırsana lan kızın kafasını arkaya, dümbük. öyle cpr mı olur?)

  --- spoiler ---
  beğenmeyen daha iyisini çeksin denmiş. hay hay bize de verin 140 milyon dolar bir deneyelim. ya da 140 dolar verin size içinde damatları yerine ölüme giden kayınpederlerin olmadığı bir senaryo yazayım.
  --- spoiler ---
 • yunan mitolojisinde deniz, atlar ve depremler tanrisi. chronus ve rhea'nin ogullarindan biri. kardesleri zeus, hades, demeter, hestia ve hera. sembolu genelde tridenttir.
 • poseidon, zeus'un karde$idir... denizler tanrisidir. (neptune) was the brother of zeus... ona tapınan deniz yaratıkları arasında itibarı büyüktür.... titan oceanus'un büyük torunlarından amphitrite, ile evlidir... silahı dünyayı sallayabilen ve herşeyi paramparça edebilen üç dişli bir çataldır...(bazi zamanlar bu silahla yemek yedigi gorulmu$tur ama kinanmı$tir) zeus'tan sonra diğer tanrılar arasında en güçlü olandır... okyanus'un derinliklerinde, mercanlar ve deniz çiçekleriyle süslenmiş, fosforlu kızıl bir ışıkla aydınlanan, altından muhteşem bir sarayı vardır. yunusların, deniz atlarının ve diğer deniz canlılarının çektiği iki tekerli arabasıyla gidecegi yere gider...
 • rivayete göre, kardeşi zeus'a her sinirlendiğinde karadan bir parça alıp denize fırlatırmış. adalar nasıl oluştu sanıyorsunuz? *

  tanım: favori yunan tanrım.
 • böyle bir film vardı galba, ters dönen geminin içinde hapis kalan insanlardan bahsediyordu...
  (bkz: zincirleme isim tamlamasi)
 • atlantis'in yokolu$u efsanelerine gore, kendi kizina a$ik olan dallama tanri. alip hatunu altin kafese kapatmi$tir. bu yasak a$kin (ensestizmin tarihsel ba$langici olarak da du$unulebilir) getirdigi lanet koca bir kitaya malolmu$tur.
 • oğlunun, denizden babam çıksa yerim, dediği rivayet edilir.
 • varlığını en çok gece denize girerken adrenalin salgılatarak hissettiren tanrı.
 • bildiğim ve gördüğüm en karizmatik sıfata sahip tanrı,
  "yerleri sarsan tanrı"
  (enosichton; enosigaios yunancası)
  hastasıyım ezelden. herifin bi de kyklop oğlu var. kimsede yok bu herifteki karizma.