şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
 • 1 ocak'ta markete gidiyoruz. alışveriş sepetini dolduruyoruz. kasaya geliyoruz. kasiyer tüm ürünleri okutuyor. poşet istiyoruz. kasiyer "poşetler ücretli" diyince, her şeyi öylece bırakıp, süper marketi terk ediyoruz. ondan sonra ürünleri tek tek iptal ettirmek için, ürünleri tek tek reyonlara dizmek için uğraşsın dursunlar.

  edit : dm'den mesaj atan vazalaklar. duyar kasmayın boşuna. oradaki kasiyerin görevidir . iptal de edilse satış da yapılsa yapmak zorunda...
  !

  edit2: bu sosyal deneyimde bana yardımcı olduğunuz için teşekkürler. dm'den küfür yazan vazalaklar hariç !
 • hayatımda gördüğüm en saçma protesto. oradaki kasiyerin, reyon görevlisinin ne suçu var? adamlara neden işkence yapıyorsunuz?

  bir protesto yapmak için önce emekçilerle bir olmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.
 • çözüm basit. git bez torbalardan al. orada çalışan emekçilere böyle faşist düşünceler besleyen kişilere karşı hiç saygın olmaz.
  not : açacağın başlığı sikeyim.
 • poşet parayla ama görüyoruz ki mallık değil. üzücü.
 • beyni olmayanlar tarafından desteklenen protesto.

  bana geçen seneki entry'mi hatırlattı.

  başlık: marketlerde poşetin parayla satılması
  entry: beyni olan herkesin faydalı olacağını anlayabildiği uygulama.
 • doğa katillerinin protestosudur. her ne kadar doğada yüzde yüz çözünebilen poşet de yapsalar, doğaya zararlı arkadaşım bu poşetler. cebinde poşet taşıyıver sen de ne olacak. tabi bim'e gidip a 101 poşeti açmak garip olacak ama olsun doğa sağolsun.
 • bu kadar embesilce bir şeyi, yazanın babası okusa herhalde; "keşke zamanında poşet moşet bişey kullansaydım" der.
 • alman menşeli metro markette yıllardır poşet ücretli. yanlış bilmiyorsam, isveç menşeli ıkea'da da ücretli oldu.

  sen buraları protesto etmiyorsun, ne bileyim yanında poşetini götürüyorsun da iş yerli markete gelince mi protesto ediyorsun. bilmiyorsan anlatayım. atık yönetimi adına medeni ülkelerde böyledir sistem. ya evinden pazar filesini alır gidersin markete ya da paşa paşa ödersin poşet maliyetini...
 • bir; neden protesto ediyorsun, iki; poşet parası kasiyerin cebine mi gidiyor da cezasını kasiyere çektiriyorsun?

  bu şekilde protesto edebileceğini düşünen beyni, kuşa taksan ters uçar.
 • her gereksiz şeyde avrupa'ya özenen ama gerçekten özenmesi gereken mevzularda mal mal tavır alan geri zekalı önerisi.

  poşet avrupa ülkelerinin çoğunda paralı. paralı olmasının sebebi de senin durduk yere her alışverişinde yeni bir poşet kullanmanı engellemek istemeleri. aldığın poşeti tekrar kullanmayacak kadar laftan anlamayacak müsrifin tekiysen bedelini bu şekilde ödemende hiç bir sakınca yok.

  denizlerden binlerce ton poşet toplanıyor her sene. uzaktan duyar kasmaya geldi mi iş, sosyal medyada sizden duyarlısı yok maaşallah.