şükela:  tümü | bugün soru sor
  • en asil duyguların insanı olan yazarlardır.
    tam beş gündür bu onurlu mücadeleyi sürdüren, yolda ellerinde soda şişesi olsun, pirinç pakedi olsun, ekler olsun hiç çekinmeden, utanmadan ve en önemlisi boyun eğmeden taşıyan yazarlardır.
    şimdiye kadar elimde bir pasta bir de 6'lı sade soda taşıdım.
    yüklü miktarda alışveriş yaptığım gün ise evdeki stoğumdan iki poşet koydum cebime öyle gittim.
    ayrıca bugün annemle yaptığım telefon görüşmesi sonucunda ekmek kısmındaki poşetlerin kaldırılmadığını ve onların ücretsiz olduğunu belirtti. çok zorda kalırsanız diye aklınızda bulunsun.
    sloganımızı da buraya bırakıp gidiyorum:
    "poşet alan poşet olur."
  • benim de içinde bulunduğum gruptur. illaki zorda kaldığımız an olacaktır ama eldeki tüm çareleri tüketene kadar almayacağım. zorla mı?
  • dünyanın en fazla vergisini ötv kdv cart curtunu geçir birde poşete para iste.
    bir market bin poşet verse 250 tl kazanır 50 poşete gitti kaldı 200. 30x200= 6 bin
    kirası faturası elaman maaşı çıktı amk.
    akp'nin kepenk inmesin diye vatandaşın
    donunu indirmesi.
    edit: 150 kuruş vergiymiş. suriyeli tosuncuk vergisi bu.
  • (bkz: ben)
    çuval taşıyorum yanımda.
  • aferin.

madalyanızı eve mi yollayalım, siz mi gelip alırsınız ?
  • ben verdim, 50*70 resim kağıdı alıp,elde gotürememin acısıyla 25krş verdim, pişmanım.
  • alışveriş ihtimali varsa, toplanıp cepte taşınabilecek boya indirgenen decathlon çantalarından taşınarak üyesi olunabilecek veritabanıdır.

poşetlerin paralı olmasından önce de bunu yapıyordum; o zaman amacım gerçekten plastik poşet kullanımını azaltmaktı. şimdi ise daha çok bu saçma vergiyi vermemeye odaklıyım.
  • 2 çocuklu bir baba olarak devamlı alışveriş ihtiyacı duyuyoruz. şimdiye kadar almadım, almayı da düşünmüyorum. elimde bebek bezi ve bilumum ev ihtiyaçları ile gezmeye razıyım.

edit: düzeltme için @metanoikasit e teşekkürler.
  • yanımda sürekli poşet getiriyorum. alışveriş sepeti de büyük oranda iş görüyor.
  • almadım almayağım bu artık gurur meselesi oldu çünkü ben zaten poşet israfı yapan biri hiç olmadım çöplerden balkonda gübre falan yapan bir insanım öyle söyliyim.hatta az önce aldığım iki parça şeyi ( gıda değildi ) hediye paketi yaptırdım hediye paketiyle taşıdım sırf gıcıklığına.