şükela:  tümü | bugün soru sor
277 entry daha
  • yerel veya ulusal zincir marketlerin, piyasa rekabet gerçeğinden yola çıkarak, promosyonlarla poşeti ücretsiz yapacağı kanun teklifi. olan yine bakkal efendiye olacak, zabıta onları takip edecektir.

poşetin parayla satılması değil, yasaklanması gerçeği.
  • en az 0,25 tl olacakmış.

çantamı hazırladım bekliyorum.
  • en çok babama koyacak tekliftir. adam her markete gidişinde 5er 10ar yürütüyordu. geldiğinde kaç tane yürüttüğünü sayıp skoruna göre mutlu oluyordu.

(bkz: hayattaki küçük mutluluklar)

babamın bu mutluluğunu çaldınız bari emekli maaşlarına zam için bir kanun teklifi sunun eşşek herifler... siktiniz adamın mutluluğunu....
  • apartman görevlilerini mutlu edecek haber.

market poşetlerini çöp poşeti olarak kullanan site sakinleri, poşetin yırtık olabileceğine aldırış etmeden kapılarına bırakınca adamcağız her gün temizlik yapmak zorunda kalıyordu.

ayrıca naylon poşetlerin doğada uzun yıllar çözülmediğini hesaba katarsak bence iyi bir teklif.
    insanlar hiç değilse para verdikleri eşyaya daha çok değer veriyor. böylece gereksiz sarfiyat önlenir diye düşünüyorum.
  • mantıklı olandır. takın sırt çantanızı öyle gidin markete
  • denize kanepe atan insanların yaşadığı ülkede amacına ne kadar ulaşabilir, bilemiyorum. keşke sistemi kurulabilse de poşet satışı gelirlerinin tamamı ya da bir kısmı, temizlik ve geri dönüşüm faaliyetleri için kullanılsa. amaç gerçekten çevre ve enerji korumak ise çok daha faydalı olabilirdi, diye düşünüyorum.