şükela:  tümü | bugün
 • avrupa ülkelerinde neredeyse herkesin hesap sahibi olduğu, türkiye'de ise insanların eft, havale masraflarını paşa paşa bayılırken varlığından bile haberdar olmadığı halde bir yerden duyunca "ıyy peteteye para verilir mi" gibi salak bir yaklaşımla yoksaydığı harika hizmet.

  1 lira da yollasanız bir lira, 100.000 lira da yollasanız bir lira masraf verirsiniz. paranız aynı gün yollanan hesaba geçer. yüksek meblağlarda para çekilmek istenen şubede ödeme yapmaya yetecek nakit olmaması gibi bir sıkıntı ile karşılaşılabilse de bu sıkıntı banka şubeleri için de geçerlidir.

  aynı şekilde online havale ya da online hizmetin telekomun süper altyapısı sayesinde kesik olduğu anlarda faks havale de banka denen asalaklara para bayılmanın son derece güzel alternatifleridir.
 • 3500 ptt şubesinden (ziraat'in bin küsur şubesi var kıyas için) 1 (yazıyla bir) ytl masraf ödeyerek 100,000 ytl'ye kadar para gönderebileceğiniz sistem. kimsenin haberi yok
 • bu hizmeti kullandığınızda size gelen parayı 10 gün alamama gibi bir sorun yaşamazsınız. zira gelen paranın parayı alacağınız şubede "birikmesini" beklemezsiniz. paranız bir şekilde başmüdürlük ya da başka şubelerden tedarik edilerek teslim edilir. bu yönde bir problem yaşarsanız şube/merkez müdürü ile görüşünüz. yine de probleminiz çözüme kavuşmazsa ptt genel müdürlüğüne yazılı şikayette bulununuz, gereği yapılacaktır.

  edit: hayır ptt'de çalışmıyorum.
 • ocak ayından beri tutara göre farklılık göstermeden 1.00 ytl olan yatırma ücreti değiştirilmiş, masrafın tutara göre değişmesi uygulamasına gidilmiştir, ancak hala ücretler, ptt aracılığıyla yapılan online havale masraflarından bile kıyas kabul etmeyecek kadar azdır*..
 • (bkz: pttkart)
 • başka banka üzerinden para gönderilip gönderilemediğini merak ettiğim ptt hizmeti.

  misal akbank'tan buraya eft, upt vs yapabiliyor muyuz? yapbiliyorsak nasıl? bilenler yeşillendirirse çok memnun olurum.