şükela:  tümü | bugün
  • istiklal marşı'nı tersten okumak daha kolay gelir bazen.

+ kolay gelsin martin bey
    - sağolun (50 yaş üstü, topaç görünümlü) nezahat hanım
    + nasılsınız?
    - nolsun, aynı.. siz?
    + ay bizim de nikah telaşı işte
    - hayrola, (daha önce yanınızda gördüğüm ve flörtleştiğim, sizle alakası olmayan, uzun boylu ve taş) kızınız evleniyor mu?
    + ... hayır.. ben evleniyorum. kızım yok benim, hiç evlenmedim
    - (işte bu andaki yüz ifadesi paha biçilemez sözlükçü) ben zaten kızınız derken siz hani kızsınız ya... (iyice sıçmak, heyecanlı gözlerle odadakilerden yardım beklemek) yani kız derken... belki de-- (sıvama evresi)
    + siz yeğenimi kızım sandınız galiba. o (senin evlenmeye niyetin olmadığını anladığından) nişanlanıyor bu yaz.
    - sizin ne vardı pardon?
  • halk arasında

(bkz: pot kırdıktan sonraki sıvama evresi)

olarak bilinir.
  • en yakın arkadasa kirilan potu toparlama evresi en zor olan türüdür.

-kanka bu mu şimdi söz yuzugunuz? biraz kalin degil mi daha narin zarif bir sey bulamamis mi hem neden gumus rengi ki bu? düğüne daha güzel bir swy bulun.
    -bu düğün yuzugu bu luriddirul.
    -aa parmaginda guzel durur canim bu hem gosterisli de kocaman hiiiic kaybolmaz. ehe ehe.
  • yüzünüzde renkten renge geçişin de aynı anda yapıldığı eylemdir.

anne bana da versene bir sigara..
    ama biz ablamla geçen gün iki paket...
    yani iki paketi çöpe..yani yani yani böeeehhh..
  • bir örneği bu sabah virgin radio da geveze'nin best of anonslarından birinden geliyor.
    geveze, koray ve sinan ile kadınlar, erkekekler ve ilişkiler üzerine geyik halinde. konu güzel ve çirkin kadınlar, çirkin kadının yanındaki güzel hatunlar çevresinde dönerken,

sinan - erkeklerde şöyle bir kanı var, estekik ve zeka buzdolabı, otomobil gibi şeylerde yanyana oluyor. konu kadın olduğunda bu pek mümkün değil.
    ...
    geveze - sinan senin sevgilin güzel mi?
    sinan - güzel.. yok yok akıllı.. benim sevgilim buzdolabı!!!
  • her iki taraf için de sıkıntılı olan durumdur.
    lanet gelsin, bugün yaşadım. koca bir salon ve 100 kişi önünde kızın en takıntılı olduğu konu yani ismi hakkında(o kadar ki, mahkemede ismini değiştirdi) konuştum. salonda çıt çıkmadı, buz gibi bi hava esti. böyle bir aptallığı nasıl yaptım hala inanamıyorum. kızın suratı düştü. benim jeton da işte o an düştü. artık çok geçti tabi. iş işten geçmiş, kırdığım potu toplama aşamasına gelmiştim. konuştum, kötü niyetli olmadığımı söyleyip özür diledim. sağolsun çok kibar davrandı ama bu benim kötü hissetmemi engellemedi. kendimi aptal gibi hissediyorum. öyleyim sanırım, en azından bugün. (aptal surat)
  • toparlamaya çalışıp daha da saçmalarsınız. bu yüzden pot kırdığınızı farkettiğiniz an özür dileyip konuşmayı kesmek daha iyi olacaktır.