şükela:  tümü | bugün
 • anadolunun bağrından kopup gemiş bir yöntemdir. henüz hamile bile olmayan kadınlar üzerinde yapılan şöyle bir testtir: bi yüzük*, zincire geçirilir. açık olan avuç içine sallandırılır, bi süre avuçla temas halinde tuttuktan sonra zincir yukarı çekilip, yüzük avuçtan bikaç santim yüksekliğe gelince durulur. zincirin ucundaki yüzük dairesel hareketlerle salınıyosa avuç sahibinin ileride kız çocuk doğuracağı, yok eğer ileri geri düz bir hat boyunca salınıyosa erkek evlat sahibi olacağı, pek öyle dolanmayıp olduğu yerde belirsiz bi kıpırdanma ile kalıyosa hiç çocuğu olmayacağı öngörülür. ayırca, kaç çocuğu olacağını da bilmek mümkündür. aynı hareket peşpeşe tekrarlanır. yüzüğün hareketsiz kaldığı ana dek, çocuklar sayılır. hayret edilesi nokta şudur: aynı kişi üzerinde farklı farklı zamanlarda yapılan bu test her zaman o kişi için aynı sonucu verir.
 • (bkz: kürtaj)
 • bu tesbit islemi hamile kalındıktan sonra yapılıyorsa ya 3 ay beklenip ultrason denen aletin öngörülerine başvurulacaktir ya da anne adayi nı daha önce altina bir bicak ve bir makas gizlenmiş iki minderden birinin üstüne oturmasi istenmelidir. aile buyukleri gerekli yorumları yapacaktır. bu belirleme isi hamile kalınmadan önce yapilmak isteniyorsa baba adayi nin ozel bir rejime göre beslenmesi gerekecektir. bu rejimler gazetelerimizin hafta sonu eklerinde 6 ayda bir yayınlanır.
 • çoçuk cinsiyetini tespit etme yöntemi olarak kullanılan yüzük testi, belki de şimdiye kadar duyduğum ve gördüğüm en geçerli yöntemdir. bu testin doğruluğunu ispat etmek için öncelikle hamile olmayan bir bayan, hatta bir erkek üzerinde test edebilirsiniz. yöntem şöyle uygulanmaktadır; öncelikle uzun saçlı bir arkadaşımızın saç tellerinden bir tanesini koparırız. bu saça geçirdiğimiz altın yüzüğümüzü kalbimizin iki santim kadar önünde hareketsiz bir biçimde tutarız. azer bülbül ile akrabalığımız mevcutsa, elleri titremeyen bir arkadaşımızdan yardım isteyebiliriz. 30-45 saniye sonra yüzük salınıma başlayacaktır. bu noktada kullandığımız saç telinin yüzüğün salınım yapması için yeterli uzunlukta olmasına dikkat etmeliyiz. eğer kadınsanız yüzük dairesel bir hareket, erkekseniz dikey bir hareket yapacaktır. daha sonra bu testi, hamile olan bayanın karnına tutarak da yapabilirsiniz, bebeğin kalbi yüzüğe yeterli salınımı yaptıracak ve sözkonusu cinsiyet ortaya çıkacaktır. eğer yüzük dikey salınım yapıyorsa testi doğru yapıyorsunuz demektir. testi ve tespiti yaptıktan sonra doktor kontrolüne giden hamile bayanların, ultrasonda yanılmadıkları ortaya çıkmıştır.

  edit : eşimin üzerinde uyguladığım bu testin doğru sonuç verdiğini ultrason tespitiyle de kanıtlandığını not düşmek isterim.
 • cocugun cinsiyetinin yuzukle tespitine iliskin yontem bilinen en yaygin ve en etkili sonuc veren alternatif ekografi yontemidir. hatta ekografi bile ancak 3.5 aydan itibaren sonuc vermekte iken, soz konusu bu yüzük, daha cocuk dogmadan size mujdeyi verebilmektedir. "canın tuzlu çekerse erkek, tatlı çekerse kız olacak" ya da "kız çocuk annenin güzelliğini alır, heh he bak sen de nasıl çirkinleştin, demek ki kızın olacak" gibi hurafeler de bulunmaktadır.
 • bunun için bilim insanları da üşenmeyip taze taze kafa yormuşlar. bkz. http://www.independent.co.uk/…selection-814626.html
 • hurafelere gelirsek
  *tatli seyler cani cekiyorsa hamile kadinin erkek , eksi cekiyorsa kiz.
  *koltuk altina bicak ve makas saklanir kadin bicak ustune oturursa erkek , makas ustune oturursa kadin
  *kadinin gobegi yukari kalkiksa erkek cocuk olacak