şükela:  tümü | bugün
  • fotograf banyolarinda da kullanilir. ozellikle polaroid turu instant makinalarda resmin tabinda kullanilir. yenmez...
  • izmir'e girerken gorulebilecek bir cafe adi (en azindan 2-3 sene once vardi oyle bir yer, izmir'den gecmeyeli oldu baya bir zaman)
  • kimyasal sembolu kcn olsa gerek. en son universite 1'de* tazelenen kimya bilgilerim bunu gerektiriyor
  • zyankali
  • nazi liderlerinin intihar için kullandıkları madde. bir iddiaya göre soykırımdan çok daha önce yerleştirilmiş ağızlarına.
  • temin edilmesi çok zor olan madde. eh, haklılar, intihar için biçilmiş kaftan ne de olsa... kuyumcu değilim, kimyacı değilim. altın madeni işletmiyorum, fotoğrafçı değilim. bana kimse bu maddeyi vermez maalesef. halbuki seviniyordum, "tam istediğim gibi acısız ve saniyeler içinde kesin sonuca ulaşabileceğim bir intihar yöntemi buldum nihayet" diye... hevesim kursağımda kaldı.

yasal uyarı: intihar çok kötü bir şeydir, bakmayın siz bu entry'e.

yaşamak zor, evet ama acısız, hızla ve geri döndürülemeyecek şekilde intihar edebilmek daha da zor.

potasyum siyanürle ilgili şiir varmış, ümit yaşar oğuzcan'a aitmiş:

potasyum siyanür içerek ölmeliyim
    her uzvum ıstırap içinde kıvranmalı
    ve mosmor ellerim kapıya uzanmalı
    bir kapı kadar büyük kimsesizliğim
    ölüm anımda kapanmalı yüzüme
    bir sigara olmalı dudaklarımda
    saatim bir yanımda, o bir yanımda
    hala inanmalı ölümsüzlüğüme
    fakat ben öleceğimi bilmeliyim
    derin uğultusu içinde zamanın
    sonunda yaşamak denilen maceranın
    daha başındaymış gibi ölmeliyim
  • böcek öldürme şişesinde genellikle alçı ile karıştırılarak kullanılabilen ayrıca böceğin formunu bozmadan saklanması açısından etkili olduğundan uzman koleksiyoncuların sıklıkla kullandıkları kimyevi.
  • zehirli bir tuzdur...

tadı keskindir ve dili yakar... minik dozlarda öksürtür ve nefes almayı zorlaştırır... ortalama bir bünye için 200-300mg ölümcül dozdur...