• geçen akşam seçim çalışmasından dönerken kendilerine uğradım. burger haritası'nda seyredince, "buraya uğramalıyım", demiştim.

neyi hayal ediyordum?

hatırlar mısınız? bundan yıllar önce taksim'de sadece patates kızartması satan bir büfe vardı. hollanda büyükelçiliği'ne gelmeden hemen önce... sonrasında kapandı. nefis patates kızartırdı... kocaman kocaman ve lezzetli... sosları da kendiniz seçerdiniz. buradan patatesleri alıp, yakındaki tekel bayisinden de biraları kapıp, kuytuda bir yere oturup afiyetle yirdik...

o lezzeti özlemişim açıkçası...

gittim...

mekan çok küçük. içeride oturmanın, oturup da kalkmanın pek bir imkanı yok. dışarıdaki iki üç masa da dolu... ben klasik patates kızartmasından istedim. gelen şuydu: incecik ve küçük boyda kesilmiş, yumuşak ve yağı içine çekmiş patatesler. masalarda ketçap mayonez de yoktu. ek olarak sos istedim. iki kez hatırlatınca getirdiler. açıkçası, patates kızartmasını çok sevmeme rağmen, iki üç tane alıp gerisini de bıraktım...

klasik patatesi artı zero için 17 tele istediler. klasik patates kızartması 9 tl, içecek de 8 tl.

açıkçası, mekana ısınamadım ve patatesini de sevemedim.
  • 10 yıl önce aynı mekanda kendince patso satan amcanın kalitesine lezzet olarak uzak.
  • burger haritası da uğrayıp bir tadına bakmış.
  • kadıköy'de iş koşuşturması arasında hızlıca bi sosisli yiyesim geldi, rexx'in ordan geçerken girdim. açık konuşmak gerekirse bu kadar lezzetli bi' sosisli yemeyi beklemiyordum. sosisi ısırınca ağzıma dolan cheddar beni mest etti. sosisi yüzde yüz dana etiymiş. benim gibi sosisliseverler ayaküstü bi yapıştırsın, pişman olmaz.
  • kadıköy acilden hemsta'nın mekanı olan başarılı patates kızartmacı.
  • patates ve soğanın zirve yaptığı dönemde gittiğimizde beklentilerimizin çok gerisinde kalan mekan olmuştu. adına yakışır bir şekilde çeşitleri artırmaları, fiyatları biraz indirmeleri lazım.
hesabın var mı? giriş yap