şükela:  tümü | bugün
  • aşırı harry potter hayranı kişilere verilen isim.
    bir potterhead'in normal bir fandan farkları kitapları 5 veya daha fazla sefer okumuş olması, filmlerin her birini 5 kereden fazla izlemesi, yeni çıkacak kitap için saatlerce kuyrukta beklemiş olması yine aynı şekilde yeni çıkacak film için günler öncesinden bilet alması, livejournal veya tumblrda harry potter'a özel bir sayfası olup; fanfiction yazması, fanart ve videolar oluşturması, wizard rock dinlemesi (wrock), jk rowling'den "queen" olarak bahsetmesi ve saatlerce bir teori veya fikir hakkında tartışabilmesidir. potterheadler 13 ile 80 yaş arası her iki cinsiyette olabilirler. hangi yaşta olursa olsunlar harry potter ürünlerini satın alır, kullanırlar, kimin ne dediğine kulak asmazlar. ama yine de 11 yaşında hogwarts üniforması giymiş, gözlük takmış, alnına şimşek çizmiş bir kız potterhead değildir. bir potterhead ron weasley'in aptal olmadığını düşünür. (radikal harry/hermione taraftarları dışında) bir potterhead kitapları, filmlere her zaman tercih eder. aynı zamanda emma watson'a bayılır.
    kısacası fan olmanın biraz ötesidir.
    *
  • (bkz: portishead)*
  • sahip olduğum bir sıfattır. her yaz bütün kitapları baştan sona hatmetmezsem o yazı boşa geçmiş sayarım, net.
  • potterhead harry potter'ın takıntılılarına denir. potterhead arkadaşlarımız her işin ucunu harry potter daki bi olaya bağlamakta son derece ustadır, şahsen ben hiç bir filme gitmemiş, 3 kitap sahibi bir potterhead'im( diğerlerini online okudum ) tüm kitapları 1 ayda bitirmem de cabası. hayırlı potterheadlikler
  • harry potter serisinin her filmini ve her kitabını 20'den fazla izleyip okuyarak alınan sıfat.
  • harry potter serisini genelde filmleriyle tanımış, sevmiş, kitapları sonradan okumaya karar vermiş olan kimselere verilen isim.

kendilerine potterhead diyen kişilerin aslında seri mainstream olmadan önce çoğu şeyden haberleri bile yoktur. çoğunlukla 90lı ya da 2000li yıllarda doğmuş olanlardan oluşurlar.

her kitabı tek tek beklemenin, çıkan son kitabı kitapçı kitapçı gezip aramanın, tek gecede soluksuz okumanın ve diğer kitap çıkana kadar aylarca arkadaşlarla teoriler üretmenin tadına varamamışlardır.

geçmişime dönüp şöyle bir bakıyorum, ben resmen harry ile birlikte büyüdüm. elektrikler kesildiğinde el feneriyle de okuduğumu da bilirim, kitabın başından kalktığımda aralıksız okumaktan başımın döndüğünü de. ilk filmine gittiğimde yaşadığım öfke ve hayal kırıklığı ise hala dün gibi aklımda. bu sebepten kendime asla ve asla potterhead diyemiyorum. ben harry potter kitap serisi aşığıyım. rowling tarafından yazılan 7+3 kitaptan daha başka bir materyale ve fangirlish bir sıfata ihtiyacım yok.