şükela:  tümü | bugün
 • aşırı harry potter hayranı kişilere verilen isim.
  bir potterhead'in normal bir fandan farkları kitapları 5 veya daha fazla sefer okumuş olması, filmlerin her birini 5 kereden fazla izlemesi, yeni çıkacak kitap için saatlerce kuyrukta beklemiş olması yine aynı şekilde yeni çıkacak film için günler öncesinden bilet alması, livejournal veya tumblrda harry potter'a özel bir sayfası olup; fanfiction yazması, fanart ve videolar oluşturması, wizard rock dinlemesi (wrock), jk rowling'den "queen" olarak bahsetmesi ve saatlerce bir teori veya fikir hakkında tartışabilmesidir. potterheadler 13 ile 80 yaş arası her iki cinsiyette olabilirler. hangi yaşta olursa olsunlar harry potter ürünlerini satın alır, kullanırlar, kimin ne dediğine kulak asmazlar. ama yine de 11 yaşında hogwarts üniforması giymiş, gözlük takmış, alnına şimşek çizmiş bir kız potterhead değildir. bir potterhead ron weasley'in aptal olmadığını düşünür. (radikal harry/hermione taraftarları dışında) bir potterhead kitapları, filmlere her zaman tercih eder. aynı zamanda emma watson'a bayılır.
  kısacası fan olmanın biraz ötesidir.
  *
 • (bkz: portishead)*
 • kendimi örnek olarak gösterbilirim:d sabah harry potter, öğlen herimone granger, akşam ron wesley, geceyarısı lord voldemort, haftaiçi dumbledor, haftasonu dumbledor. bu bir potterheadın yaşamıdır. kapiş?
 • sahip olduğum bir sıfattır. her yaz bütün kitapları baştan sona hatmetmezsem o yazı boşa geçmiş sayarım, net.
 • tüm diyalogları ezberleyip televizyonda yayınlandığı sırada tüm aileye düblaj yapan kişidir.
 • harry potter serisini genelde filmleriyle tanımış, sevmiş, kitapları sonradan okumaya karar vermiş olan kimselere verilen isim.

  kendilerine potterhead diyen kişilerin aslında seri mainstream olmadan önce çoğu şeyden haberleri bile yoktur. çoğunlukla 90lı ya da 2000li yıllarda doğmuş olanlardan oluşurlar.

  her kitabı tek tek beklemenin, çıkan son kitabı kitapçı kitapçı gezip aramanın, tek gecede soluksuz okumanın ve diğer kitap çıkana kadar aylarca arkadaşlarla teoriler üretmenin tadına varamamışlardır.

  geçmişime dönüp şöyle bir bakıyorum, ben resmen harry ile birlikte büyüdüm. elektrikler kesildiğinde el feneriyle de okuduğumu da bilirim, kitabın başından kalktığımda aralıksız okumaktan başımın döndüğünü de. ilk filmine gittiğimde yaşadığım öfke ve hayal kırıklığı ise hala dün gibi aklımda. bu sebepten kendime asla ve asla potterhead diyemiyorum. ben harry potter kitap serisi aşığıyım. rowling tarafından yazılan 7+3 kitaptan daha başka bir materyale ve fangirlish bir sıfata ihtiyacım yok.
 • dünyada ve türkiye'de de oldukça büyük ve eğlenceli bir kitle.

  türkiye'den bir örnek için (bkz: badiparmak.com)
 • harry potter film serisini seven ve hayran olan insanlardan oluşan bir grubun kendilerine taktıkları isim. 25-35 gibi bir yaş grubunda olduklarından mevzunun cılkı çıkmadan güzel sohbetler edilebiliyor.
 • yerli bir potterhead takip etmek isterseniz: https://www.instagram.com/polenerciyas/

  bu tatli arkadasim ayni zamanda kendisine yolladiginiz fotograflarda sizi birer harry potter karakteri gibi resmedebiliyor.
 • ergenliği atlattıktan sonra bırakılması gereken muhabbettir. bir insanı itici yapan detaylar sıralamasında ilk 10’un içinde bulunur.

  bir diğer mide bulandırıcı versiyonu için (bkz: otaku)