şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tüm dünyadaki harry potter sitelerinde ilk defa olarak dün paylaşılan, ne olduğu herkeslerden sır gibi saklanan ama açıklaması yakın bir zaman içinde gelecek olan yeni bir harry potter oluşumu. yepyeni bir harry potter kitabı (hiç istemem açıkçası), uzun süredir beklenen harry potter ansiklopedisi, dünya üzerindeki bütün potter fanlarını bir araya getirecek devasa bir internet portalı veya world of warcraft tarzı devasa bir online bilgisayar oyunu olduğu yönünde çok çeşitli spekülasyonlar mevcut. bilinen tek şeyse, 2007 yılında piyasaya sürüleceği açıklanan 7. ve son harry potter kitabından bu yana duyurusu yapılacak en büyük harry potter olayıdır.

  http://www.twilightsource.com/…mg/pottermorebig.jpg

  yazar j.k. rowling'in youtube'daki duyuru sayfası şu anda açılmış durumda ve geri sayım yapıyor. tam olarak 6 gün 21 saat 23 dakika ve 30 saniye sonra rowling baklayı ağzından çıkaracak.

  http://www.youtube.com/…rm=tease-warner_bros-1x1-uk

  o zamana kadar ;

  www.secretstreetview.com

  linkinden, potter sitelerinde verilen koordinatları girerek yazarın sakladığı sırrı kendiniz çözmeye çalışabilirsiniz. en baştan 7 kitap olacağı açıklanan ve buna göre de yazılıp tamamlanan seriyi bokunu çıkartma pahasına 8. - 9. - 10. kitaplara götürecekleri yönünde bir açıklama olmadığı takdirde istediklerini yapabilirler. nasıl olsa harry potter'ın 2000'li yılların star wars'u olduğunu ve kitaplarıyla filmlerinin bittiği yerde bitmeyeceğini, daha uzuuuunnnn yıllar boyunca popüler kültürün bir parçası olarak hayatlarımızda yer edeceğini biliyoruz *
 • the leaky cauldron sitesindeki açıklamaya şöyle bir şey dahil :

  "speculation on the trademark information of pottermore has also been making its way around the internet. the info, which was registered in 2009, says that pottermore is trademarked for, among other things, multiple-user networks, online boards, digital audio, printed books, toys, retail stores, and more, and more, and more - in short, pretty much everything."

  şimdilik yeni bir kitap ya da kitaplardan ziyade interaktif online bir oluşuma benziyor. hadi bakalım.
 • altından yeni bir harry potter serisi (harry potter üzerinde yoğunlaşması şart değil, rowling'in kaleminden çıkıp o evrende geçmesi kafi) çıkmazsa çocuk gibi ağlamama neden olabilecek olay. ilk öğrendiğim andan beri içim kıpır kıpır, yüzümde aptal bi gülümseme, kafamda deli sorular..

  yaklaşık olarak 5 gün 9 saat 10 dakika 25 saniye sonra olur da beklediğimiz, umut ettiğimiz yeni bi seri müjdelenirse herkese benden kaymakbirası !
 • yeni bir kitap değildir. bir mmorpg, online bir harry potter ansiklopedisi veya yeni bir fan sitesi olduğu sanılmaktadır.
 • an itibariyle, ne olduğunun açıklanmasına 2 gün 20 saat 20 dakika 35 saniye kaldı.
 • http://www.pottermore.com/

  edit: şöyle bir gezindim de; e-kitap, eğlence parkı, sosyal ağ gibi bir sürü teori okudum. yeni kitap yazmayacağını çokça belirttiği için o ihtimali üzülerek eledim. oysa james, lily, snape, sirius ve tom riddle'ın gençliğini anlatan bir spin-off acaip giderdi. ne olduğunu bilenlerden bazıları "güzel hazırlanmış" dediklerine göre kitap değil. sosyal ağ ya da mmorpg oyun gelse de şukularım j.k. rowling'i.

  büdüt: http://www.youtube.com/jkrowlingannounces
 • harry potter ya da o dünyaya ait başka bir karakter üzerine bir kitap olmasını deli gibi istesem de olmadığını tahmin ediyorum ama ne olduğunu da tam kestiremiyorum yalnız şunu biliyorum ki saçma bişey olursa olay çıkarırım.
  gerçi daha fazla potter için ne gelse kabulüm bi yerde boşuna tehditler savurmayayım...
 • devam etmesi gereken bir serinin yeni projesi. meraklar içerisindeyiz a dostlar!
 • yarına uyandığımda yüzümü bile yıkamadan direkt acaba nedir nedir nidalarıyla bilgisayara sarılacak olma sebebim.

  j.k rowling sözüm sana; umutlandırıp utandırma..
 • açıklanmasına sadece 1 saat kaldı.