şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baska bir sey ekibinin yeni icadi. on kamerayla degil de arka kamerayla cekim yapsa daha iyi olur diye dusunuyorum, genelde telefonlarin arka kameralari on kameralara gore cok daha guclu.
 • 'share what you see' mottosu ile tasarlanan bir edelkrone ürünüdür.
 • 79 liradan satılıyor sitesinde : https://www.edelkrone.com/tr/p/503/povie#

  ancak üstteki arkadaşın da bahsettiği gibi çok çok büyük bir eksiği var aparatın. arka kamera çekimine izin vermiyor. daha doğrusu veriyor da ergonomik açıdan biraz problemli oluyor. oysa başka bir şey serisinde (video çekim - kurgu vs. hobisi olan bir insan olarak) en çok ilgimi çeken ürünlerden biriydi. işte burada türk mühendisliğinin kanseri yine ortaya çıkıyor:

  ürün video çekip insanlarla paylaşmak üzerine geliştirilmiş bir ürün. video ne ile çekilir ? kamera ile. standart bir insan çektiği videonun kaliteli olmasını ister ki telefonların artık 4k çözünürlükte video çekebildiğini düşünürsek bu tip insanların çoğunlukta olduğunu düşünebiliriz. peki çekimi telefonla yapacaksak iyi bir video ne ile çekilir? telefonun arka kamerasıyla. çekilmesi gerekir demiyorum ama piyasada 100 telefon varsa 100'ü de bunun üzerine tasarlanmış durumda. dolayısıyla telefonlara yönelik bir ürün tasarlıyorsan onlara yönelik bir ürün ortaya koyman gerekir.

  kısacası ürün arka kameradan çekim yapmak üzerine tasarlanıp, biraz zorlamayla ön kamerayla da çekim yapabilecek hale getirilmesi gerekirken, tam aksine ön kamerayla çekim yapmak üzerine tasarlanıp, ürünün şartlarını zorlayarak arka kameradan da görüntü alabileceğiniz bir halde piyasaya çıkmış. çok ince bir detay gibi görünüyor bu böyle anlatınca ama aslında anlattığım şey ürünü ürün yapan şey; yani kendisi.

  kadir köymen'in kendisine ve ekibine fazlasıyla saygım var. video serisini de beğenerek izledim ama anlattığım olay tam anlamıyla bir fail. videolardan da anladığım kadarıyla ürünü tasarlarken 6 milyar insan var, bunların 1000'de 1'i bile bu ürünü kullansa uçarız mantığıyla ürünü tasarlıyorlar. hayalperest olup, gerçekten uçuk kaçık ürünler çıkarabilme, kimsenin aklına gelmeyecek ürünleri ortaya koyabilme kabiliyeti için fazlasıyla mantıklı bir yaklaşım ama ürünün hedef kitlenin kullanımına yönelik çıkarılmasında bazı problemler yaşadıkları aşikar. en azından bu tarz yeni denedikleri aparatlarda. oqloq da böyleydi, bu da bana kalırsa böyle. hedefi kaçırmış iki ürün.
 • 1 hafta önce elime ulaşan üründür.

  telefonunuzu eğer koruyucu bir kap ile kullanmıyorsanız koruyucu kaba ihtiyacınız olacak. bu koruyucu kabın arkasına povie ürününün içerisinden çıkan (yalnızca 2 adet) yapışkanlı yuvarlak mıknatısı yerleştiriyorsunuz ve boynunuza astığınız apartı bu mıknatıs ile birleştiriyorsunuz.

  mıknatıs düzeneği oldukça sağlıklı ve sağlam. spor yaparken görüntü kaydetmemeniz tavsiye ediliyor fakat çok şiddetli bir antrenman programınız yoksa bence rahat rahat kullanabilirsiniz. bunun haricinde bisiklet sürüşlerinizi ve ya motorla yaptığınız yolculuklarınızı da rahatlıkla kaydedebilirsiniz.

  ürünü ben htc m8n ile kullanıyorum ve çok büyük bir sorun yaşıyorum aslında. mıknatıs bağlantısını yaptığım zaman ekran pikselleniyor ve kilitleniyor. mıknatıstan ayırdığımda ise normal haline geri dönüyor. fakat bu işlemi bir kaç kere tekrar ettikten sonra nasıl olduğunu bilmiyorum ama bağlantıyı kurduğumda (20-30 kere tak çıkar yapabiliyorum yeri geldiğinde) görüntü geliyor ve normale dönüyor. tamemen elektronik tanrılarılarının işi diyebiliriz. hiç bir anlamı yok çünkü bence. kasası alüminyum kasa diye midir nedir bilemiyorum. ama telefonun işletim sistemini bozacak diye de endişe etmiyor değilim.

  bunun dışında edindğim telefon kabını bir kaç tane ıphone 6 ile yarım yamalak da olsa birleştirip denediğimde herhangi bir sorun yaşanmadığını da tespit ettim. dolayısıyla aparat ıphone modellerinde daha verimli çalışıyormuş gibime geldi. çünkü nedir? android severin kaderi budur.
 • çok geçmeden çakmalarının piyasayı dolduracağını düşündüğüm, telefonla vidyo çekme aparatı. fiyatı da zaten 1 ayda 80 liradan 140 liraya çıkmış. edelkrone'a hiç yakıştıramadım.
 • bu paraya satıldıktan sonra povie v2 çıkartacaklarını düşünüyorum.
  povie v2 ile arka kameradan da çekime izin verilir bence.

  hem bundan para kazanılır hem de upgrade yaptık diyip yenisinden.

  edelkrone tasarımları hem başarılı hem de göze hitap ediyor.
  fiyatı ucuzlarsa kesinlikle alırım. ama şimdilik çok pahalı.

  ek olarak: çakma ürünler edelkrone'dan önce arka kamera özellikli ürün çıkarırlar diye tahmin ediyorum *
 • 45euro mu? o-ha... cakmasi dx de 5 dolara cikinca alirim. olm biz parayi euro ile mi kazaniyoruz amk... kazandigim ayligi 3.3e bolunce size verecek 45eurom kalmiyor sn.koymen ve ekibi; sorry

  not: povie icin bile taksit yaptiran sistemi ve gelir seviyemizi sikim... sorun onlarin euro ile satis yapmasi degil.. sorun bizde )) anlayana
 • kullanışlı ve sadece tasarıma sahip alternatif demesek de bir nevi gopro işlevi gören edelkrone ürünüdür. fiyatı 80 lira iken satın almıştım fakat şimdiler de 140 liraya satılıyor. 140 edecek bir ürün değil zannımca. ama güzel ve hoş bir tasarımı var
 • kuş bakışı baktığınız her yerin videosunu çekmenin en pratik yolu bence.

  youtube üzerinde bilgilendirici bir tanıtım videosu göremediğim için, dosta, arkadaşa lâzım olur diye hem videolu hem de açıklamalı bir bilgilendirme hazırlamaya çalıştım
 • an itibariyle 209 liradan satılıyor.
  annemin yemeklerini paylaştığı instagram sayfası için yaptığı çekimlerde , bir elinde telefon olduğu için .tek elle çekim yapıyor tek elle yemeği hazırlıyor. bende ona kolaylık olması için bunu hediye etmek istiyorum. haliyle alternatifini bulamazsam satın alacağım..