şükela:  tümü | bugün
 • bir fitness programı. beachbody ürünü.tony horton tarafından hazırlanmış. p90x bir alt versiyonu. daha doğru ifade etmek gerekirse, p90x, p90'ın geliştirilmiş sürümüdür. p90 biraz daha hafif. program 4 fazdan oluşuyor. 2 faz olarak da ayrılabilir tabi. çünkü 2 fazda egzersizler değişirken diğer iki fazda kendinize göre ağırlık ve tekrar sayısını arttırıyorsunuz. youtube'da ufak bir aramayla before and after olarak sonuçları görülebilir.
 • p90x'ten haberdar olup başlamak için gaza gelenlerin öncesinde bakmaları gereken program. sağlam bir spor geçmişiniz yoksa veya hali hazırda yeteri kadar güçlü ve fit değilseniz bu programla başlamak çok daha doğru olur.
 • p90x yapma işine giriştik bugün. yapılmayacak iş değil, fakat zorluyor. sigara ve alkolle aranız iyiyse, uzun zamandır spor yapmadıysanız ve yağ bağladıysanız p90x'ten önce bakmanız gereken program budur. en azından 2 hafta yapıp vücudunuza bir kas gücü ve spor yapma alışkanlığı kazandırırsanız p90x'in ilk haftasında 2 tane barfiks çekip kaslara kan pompalatamadan antreman bitireceğinize, daha sıkı başlarsınız programa.
 • bugün başladığım pek sempatik bir egzersiz programı kendisi. ilk gün izlenimlerimi de siz değerli sözlükçülerle paylaşmasam olmazdı:

  şimdi evvela şunu söyleyeyim, ben en zayıf olduğum zamanlarda bile ki şu an onlardan biri değil, atletik bi insan olamadım hiçbir zaman. dolayısıyla spor yaparken hep en basit seviyeden başlamam gerekiyor. gene öyle yaptım ve en beginner olan p90'la başladım. ilerleyen dönemde daha advanced çalışmalara da geçmeyi düşünüyorum.

  ama derseniz ki "yok ben plyometrics midir nedir o zıplamalı şeyi filan kaldırabilirim" o zaman p90x filan daha uygun olabilir. zira bu bir hayli basit hareketlerden oluşuyor aslında. lakin bu pek beginner paket bile benim ilk günden zırıl zırıl terlememe neden oldu.

  mide bulantısına neden oluyor diyorlar, biraz doğru. ben kahvaltıdan 3-4 saat sonra yapmama rağmen bi zıplamalı egzersizde midem bulandı biraz.

  hareketleri anlatan adam yani tony horton çok eğlenceli. "yorulduysan dinlen, pause'a bas sonra devam edersin" filan diyor.

  bugün ilk gün diye en hafif görünen set gibi görünen fat burner'la başladım. 40 dakika sürüyor ve power yoga gibi bir şey. daha ziyade esneme ve kasları onun üzerinden çalıştırmaya yönelik. yarın ab ripper (mekik) yapmayı planlıyorum. onu da ayrıca anlatırım.

  bunların dışında egzersiz paketleri abd'deki obezler için hazırlanmış olduğundan diyet programları filan bi enteresan, chicken mcnugget'lı pizzalı filan.

  bir de ben az daha yüzlerce dolar para verip satın alıyordum ama sonra aklıma başka kanallardan da bulunabileceği geldi. iyi ki de öyle yapmışım tek seferde p90, p90x, p90m, p90x+ bir arada geliverdi.

  edit: sevgili tony horton meraklıları. bu entry'i yazdıktan sonra "hocam nereden buldun?" ve "hocam işe yaradı mı?" şeklinde o kadar çok mesaj aldım ki bu edit zorunlu hale geldi.

  1- o benim övündüğüm full paket artık ortalıkta yok maalesef. neden kayboldu, nasıl kaldırıldı, yasaklandı mı nedir bilmiyorum ama yok. üzgünüm.
  2- tembel bir insan olduğum için üç gün yaptım sonra bıraktım ben bu işin ucunu. muhtemelen devam etsem yarardı ama her sabah 5 buçukta kalkıp işten önce bir saat spor yapmayı başaramadım maalesef. ama bu sizi yıldırmasın, gönlüm sizinle!
 • gayet guzel, tabiri caizse old school ve gayet etkili bir fitness programi. daha once jillian michaels'in 30 day shred'ini denemistim. o da gayet etkiliydi, ama bu son moda high intensity interval training (bes dakika deli gibi zipla, zonra hoop yere yat on bes mekik cek, zonra hemmen ara vermeden kalk bes dakika kos, sonra yat on bes snav cek, oh bebegim evet hepimiz acidan olmek istiyoruz su an) tarzi egzersizler benim psikolojimi bozuyor, olaydan nefret ettiriyor. yirmi dakika icinde butun gunluk egzersizimi tamamlayacagim diye sinirden deli olup sonunda vazgecmektense her gun pasa pasa 40-45 dakikami ayirir, adam gibi calisirim. bence tony horton'in programlarinin hala bu kadar sevilmesinin sebebi bu.
 • yakın zamanda özellikle yağ yakma amaçlı başlamayı düşündüğüm spor programı.
  videolarına nasıl ulaşacağım ve hakkında detaylı bilgisi olan yazar arkadaşlarımın mesaj kutusu ışığımı yakmasını bekliyorum
 • (ara: kickass.to)

  ek: götümüze girebilir diye ispiyonlanmış. götümüze girebileceğini düşünen arkadaşa lafım şu, kickass.to isimli bir internet sitesi var. aradıklarınızı oradan arayın.

  düzeltme: aranacak sitesin adı değişmiş:
  (ara: kat.cr)
 • 20. gününü tamamlamış olduğun fitness programı. açıkçası beklediğimden ve umduğumdan daha iyi sonuç aldım. verdiğim 4 kilo, kondisyonda görülen bariz artış, fiziksel duruştaki gözle görünür toparlanma insana keyif veriyor. ofiste masamdan kalkıp mutfağa çay almaya giderken bile nefes nefese kalan ben daha geçen gün trekkingde tıkanmadan 23km yol yürütebilmiştir ayrıca. neyse 90 gün bitince p90x'e geçiş yapmak lazım tabi.
 • 17. günümü bitirdiğim, diyet eşliğinde 2 haftada 6 kilo vermemi ayrıca göbek ve kalçadan 3-4 cm incelmemi sağlamış spor programı. boy ve kilomu merak edenler için 1.85 boy ve 113 kilo iken şu anda 107 kiloya düştüm. pazartesi'ye kadar 2 kilo daha vermeyi planlıyorum. yalnız o program içinde fat burner ekspres yok mu adamın ağzına sıçıyor. 2 defa yapayım dedim 20. dakika'ya kadar dayanabildim.
 • bir önceki denemede 30. gününe kadar gelip, verdiğim 6 kilonun da gazıyla bıraktığım, bugün ise geri gelen göbeğin yırttığı gömlek vakasından sonra tekrar sıfırdan başladığım egzersiz programı. sorun şu ki bırakmadan önce yaptığım rakamların yarısı ile başlamama rağmen ilk gün perte döndüm.

  beden ilginç arkadaş, hemen koyveriyor.