şükela:  tümü | bugün
 • dc evrenindeki crisis of infinite earths'den sağ kurtulan bir multiverse karakteridir. supergirl'ün earth-2 karşılığı olan power girl onunla aynı güçlere sahiptir fakat fiziksel açıdan büyük farklılık gösterir. superman benzeri bir kostüm giyip supergirl adını almaktansa kendi tarzını yaratmıştır. gerçek adı kara zor-l, dünyadaki gizli kimliği ise karen starr'dır.

  kripton gezegeni yok olmadan önce babası zor-l tarafından bir uzay mekiği ile dünyaya yollanır. 60 yıl süren bu yolculukta power girl sanal bir gerçeklikte yaşar ve dünyaya ulaştığında 20 yaşındadır. superman sayesinde justice society of america'ya katılır. crisis on infinite earths sonrası kendi evreninin yok olması nedeniyle yaşamına earth-1'da devam eder. superman'i tek kriptonlu yapmak için supergirl'ü silen dc, power girl'ü de atlantis kökenli bir karakter haline getirir. daha sonra atlantisli bir büyücü olan arion sayesinde bu kökenin bir yalandan ibaret olduğu ortaya çıkar. jsa classified'ın ilk dört sayısında orijinale dönüş sinyalleri verilir ve infinite crisis ile beraber kesin olarak kripton kökenlerine geri dönülür (bir zamanlar superman'i kripton'dan tek kurtulan kişi yapmak için bu kadar uğraşan dc'nin şimdilerde dünyayı on binlerce kriptonlu ile doldurması da ilginçtir). bir süre justice league ve birds of prey ile takıldıktan sonra yeniden kurulan justice society of america'nın önde gelen üyelerinden biri olur.

  önce gezegenini sonra tüm evrenini kaybeden power girl bunlar da yetmezmiş gibi bir de sürekli değiştirilen kökeniyle uğraşmıştır. dolayısıyla dc'nin en çok kahrını çeken kahramanlardan biridir. daha fazla bilgi edinmek isteyenlere jsa classified 1-4 * ve secret origins 11'i tavsiye ederim. zaten dc comics bu serilerin de yer aldığı bir cilt çıkarmıştır (adam hughes'un muhteşem kapak çizimiyle beraber), çizgi roman dükkanlarında** bulunabilir. ayrıca kanaatimce kendisi dc evreninin, hatta çizgi roman aleminin en çekici karakterlerindendir.
 • yeni sikko dc evreninde yer alıp almayacağı belirsiz. mister terrific'i yazacak olan eric wallace'un açıklamasına göre power girl olmayabilirmiş ama alter ego'su karen starr kesin olacakmış. ne demek lan şimdi bu?! solo çizgi romanı olan bir karakter alter egosuyla mister terrific'in serisinde figüran olacak yani. hayır bu gezegendeki power girl hayranlarını toplasan mister terrific hayranlarını rahatlıkla dövecek sayıyı elde edebilecekken nasıl yan karakter olur. sinirim bozuldu gece gece.

  bir kez daha dc reboot'unda emeği geçen herkese kafam girsin.
 • eski bildiğimiz sevdiğimiz haliyle dönen efsane!

  http://assets1.ignimgs.com/…19dsjpg-daa7dc_640w.jpg
 • memelerini bariz şekilde küçülterek bize inanılmaz bir saygısızlık yapmış dc comics.

  power girl demek meme demektir. lütfen!
 • nihayetinde sempatik şarkıcılarımızdan tipik bir akrep burcu kadını olan nadide sultana rekabet edecek ölçülerde göğüsleri olan supermen adlı efendi, utangaç, tevazu sahibi ve alçakgönüllü süper kahramanın kuzeni olan bu kadın süper kahramanın vücüt hatlarının insanın gözüne bile bile sokulmayacak şekilde yeniden tasarlanması haliyle iyi olmuş zira nasıl ki senaryosu zayıf aksiyona dayalı basit bir amerikan filminde renk olsun diye göğüsleriyle seksi olduğu düşünülen iç boş bir kadın karakterini ilgi ve hasılat çekmek için rol verip oynatıyorlarsa bu karakteri ne zaman görsem neden balkonlarının bu kadar göz önünde tutulduğudur. hayırlısı olsun artık.
 • kenneth rocafort reyiz tarafından new 52 için yeniden dizayn edilen hali pek şükela olmuş.

  https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/…81587_n.jpg
 • cizgi roman cosplaylerinde her zaman icin en cok ilgimi ceken karakter olmustur.
 • artık koca memeleri ile gözükmeyecek efsanemiz. kendisi earth-2'ye geri dönüyor ve yerine bir başkasını bırakıyor.

  http://tr.ign.com/…ws/power-girlde-buyuk-degisiklik

  memelerini özleyeceğiz power girl. kocamanlardı, tombiktoydular :(
 • geçirdiği operasyondan sonra (bkz: reduction mammaplasty) dimağlardan silinen...
 • (bkz: karen starr)