şükela:  tümü | bugün
 • kahrolasıca varlıkların saçma yaratıklarla sebepsizce fütursuzca kavga ettikleri gudik dizi. rtük tarafından sınırdışı edilmeli
 • (bkz: power rangers) (bkz: power) (bkz: ranger)
 • japonlarin godzilla filmlerinden esinlenerek yapilmis ve daha bir anlamsiz olan amerikan dizisi.
 • habire bi renk ekleniyodu bunlara
  beyaz, yeşil, pembe falan
 • bunların her birinin bi hayvanı vardı aslan kaplan falan, sonra bu hayvanlar upgrade edildi, maymun ayı kurbağa oldu,komik oldu. dizi bittikten sonra toplu halde glasgow rangers'a transfer olduklarını duydum.(bkz: iğrenç espriler)

  bir de bu power rangers'dan sonra başlayan adını hatırlayamadığım korku dizisi vardı, kaçırmaz izlerdik.

  korku dizisinin adı goosebumps imiş.
 • kucukken surekli bir aksilik, odev, misafir zart zurt gibi etmenlerden dolayı bi turlu izleyemedigim dizi. o sıralar ilkokul cocukları arasında buyuk bir zeka urunu olan powerrangerscilik oyunu vardı ve diziyi izlemeyen bir iki sahsiyet hep ezik kalırdı oynayamadıgı icin (yıllar sonra bu duruma sukredeceklerini ne bilsinler tabii). bunların kızlar arasında en tutulanı pembeydi sanıyorum.sınıfın en cimcime ve sinir kızı daha oyun baslar baslamaz "beeen peeembeyiiiim" diye bunu cümle aleme ilan ederdi. hicbir allahın kulu da "niye hep sen pembe oluyosun daha karakterler belirlenmeden" diye uyuzluk yapmazdı. o kızın her dedigi olurdu zaten...
 • direk voltranin taklidi olan bir yapim hakikaten. dikkat edelim ; butun kahramanlarin renkleri ayni, hepsinin hayvanlari var ve sonunca dev canavari yenmek icin birlesip robot oluyorlar. robotu komuta etmeleri bile tipatip calinmis, tek fark bunun cizgi film degil dandik bir dizi olmasi.
 • yanlış kazınmamışsa hafızama, şarkısında "mighty morphin" gibi bir karaktere bağlıydılar: "mighty morphin's power rangers uuuu" diye... tabii bu algıda denyoluk da olabilir, sanrı da. ama morfin de verseler nafile; işkence gibi bir şeydi, o aralar 5 yaşındaki kuzenin hatrına ne travmalar geçirdim... ha konuyla uzaktan alakalı ama pokemon'a da sokayım.
 • saldırgan teletubbiler...
  yine renk renk... canları cehenneme yediler bitirdiler kardeşimin beynini.
 • gruba sonradan katılan yeşil renkli olanı elindeki helvacıoğlu flütüyle uzak denizlerde yaşayan robotunu çağırırdı terliklerini getirsin diye. galiba sonradan beyaz renge bürünmüş the white olmuştu. tabi balrog malrog hak getire, bunun tek derdi pembeli kızı tavlamaktı.
  aynı zamanda fazlasıyla amerikan lise gençliği triplerinde olan bu süper kahraman güruhu badiden bile dandik kostümlü spastik canavarlarla dövüşürlerdi. en büyük düşmanları ise uzaydaki üslerinden bunları seyreden yerden bitme bir ucube ile rimelleri akmış bir kokona idi. böyle de gerzek bir dizi idi.
  ne var ki oyuncakları falan da çıkmıştı zamanında; kasksız ile kasklı kafalar dip dibe yapışıktı, göğsündeki düğmeye basınca biri içeri girer diğeri çıkardı sanki birden pavır rencıra dönüşüyormuş gibi. evet bende de vardı, ne var yani? kafasını (daha doğrusu kafalarını) koparmak için çok uğraşmıştım ama olmamıştı.
  "go go power rangers" şeklindeki şarkılarını ise ilk duyduğumda "doktor pavır rencırs" dediğini sanmıştım, mahalledeki diğer aklı evvel veletler gibi.
hesabın var mı? giriş yap