şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yoganın gerçek anlamından bayağı bir uzak olan batılı adam yogası. aynen kabalanın moda olması gibi.
  aynı şekilde yapmadıkları yapamadıkları yapamayacakları şeyleri batılı hale getiren adamların eseri bir spor.
 • geri halliwellin asiri zayiflamasinin ardindan cok populer olan yoga dali. bunu power yogaya borclu oldugunu belirtmistir ve hatta kendisi de turunun iyi ornekleri arasinda gosterilen bir power yoga dvd si cikartmistir.
 • içinde yoga kelimesinin geçmesinin manası olmadığı sporumsu.
 • aylardır yoga, vinyasa yoga, yin yoga ve yoga terapi yapan şahsımın bugün itibariyle deneyimlediği yoga türü.
  kolumu kaldırasım yok, bitap vaziyetteyim. kaldı ki dediğim gibi ham falan da değilim. sınıfın en beteriydim, ter içinde kalmama rağmen yapamadığım pozlar oldu.
  ama bunu haftada 2 yapanın ne yağı kalır ne fazla kilosu. yogayla alakası olmayanlar için 1 saat kardiyo üstüne bench press çalışmışsın gibi demek istiyorum. ağırlık belirtmiyorum*
 • açıkçası gitmeden önce hiç bir fikrim yoktu. şöyle bir yorumlara bakayım dedim ve açıkçası gözüm korktu çünkü ben spor bakımından aktif bir insan değilim. ya hiç yapamazsam diye düşünmedim değil ama denemeden bilemezsin dedim ve gittim ilk derse.
  iyi ki de gitmişim hiç sıkılmadım. zorlandığım hareketler oldu ama 50 dakika sonunda ben buna devam edeyim derken buldum kendimi.
  hareketlerin büyük bir çoğunluğunu (bkz: blogilates.com) aracılığıyla denemişliğim vardı geçen sene.
 • çok yoga geçmişim yok. hatha yoga dersine iki-üç kez girdim.

  dün de hatha yoga dersi hocası hasta olunca, dersi power yoga'ya çevirdiler.

  dengem şaştı. hareketler temelde aynı olmasına rağmen kan ter içinde nefes nefese kaldım.

  ama bir daha gider miyim, galiba giderim :)
 • 'oo super vinyasa yapiyorum power da neymis' kafasiyla baslanmamasi gereken yoga turu, zira vinyasa flow'larina cok benzese de asanalar arasi gecisler son derece advanced, ve cok fazla kalinmiyor asanalarda.

  iki rekat downward facing dog'da kalayim ne olur diye dua ederken bulabiliyorsunuz kendinizi, sag sol bacak el twist zart zurt karisiveriyor.

  guzel bir ornegi surada.

  yine de her yoga turundeki gibi enseyi karartmadan yapilabildigi kadar yapilmasi lazim, pozlar her zaman yapabildiginiz yere dek modifiye edilebilir sonucta.

  yukarida linkini verdigim ablanin dersinde 35. dkda vucudumdan bosalan terlerin gozlerime kacip yakmaya baslamasi ve sag-sol kavramimi kaybetmem dolayisiyla durdum ve vinyasa ile devam ettim mesela. alisana dek vinyasa / power karisimi gidilip doz doz arttirilabilir.