şükela:  tümü | bugün
  • dokuzuncu nesil biçare yazar.
  • bugünkü türk akrabalık sistemi entry'si ile karnıma gülmekten ağrılar girmesine yol açan yazar şahsiyet. şahsiyeti de komik yazar. anladınız..
  • ben nick altı entrilerini güzel yazamıyorum. çünkü güzel yazamıyorum. ama -övünmek gibi olmasın- güzel yazanlardan anlarım. powerbroker, güzel yazanlardan. hem de çok güzel.
  • arda turan hakkında yazdığı entry ile keşfettiğim yazar. eskiler kullanırdı bu deyimi ona da yakıştırdım ben: belagatı kuvvetli. uzun uzun yazıyor, güzel yazıyor. bir de humor duygusu da var ki kaymaklı kadayıf.

    tek kusuru (tahminim) fenerli olması, o kadarı kadı kızında da olur ehhe.
    kısaca iyi yazar, hoş yazar, dolu yazar, iyi ki var.
  • sırf karma oluşturmak için 36 tane daha entry yazması gereken yazar. 464 tane entry'im var an itibariyle ama aklıma yazacak hiçbir şey gelmiyor. eski sevgili mevzusuna mı girsem, futbol maçı yorumu mu yapsam, sevdiğim müzik grubunun altına methiyeler mi düzsem bilemiyorum. arkadaş yazılabilecek herşeyi yazmışsınız, denizi tüketmişsiniz bize yazacak bi skim bırakmamışsınız. hala da aynı gayretle aynı iştahla dolduruyorsunuz entry'leri.

    bir şarkının sözlerini yazayım diyorum bakıyorum yazılmış. hem de birkaç çeşidi.

    bir sanatçıyı öveyim diyorum bakıyorum övmeyen kalmamış.

    bir köşe yazarını yereyim diyorum, o kadar yüklenilmiş ki elemana vurmayın öldü adam'la son nokta konulmuş.

    hiç akıllı bkz. vermek de gelmiyor aklıma, aptalca geliyor düşündüklerim.

    kimsenin seyretmediği bir film, bir dizi bulacam diye saçma sapan iran filmlerini, kuzey kore dizilerini izlemeye başladım. ama yok her malın alıcısı var. talep kendi arzını yaratmış, ırzını sktiğimin talebi.

    pes 2012 hakkında yorum yazayım dedim ama oynamadığım oyun hakkında yorum yapmak pek ahlaki gelmedi. ama onu bile yapanlar var. mesela hayatta oynamayacağım veya keriz gibi satın almayacağım oyun gibi.

    sadece kendime özgü şeyler yazsam hilal cebeci gibi "beynimi bağışlayacağım pampişleriiiim" gibi veya bana komik gelen kelime oyunları yapsam "arif susam sokağı gibi" fakat eminim ki o espri de yapılmıştır. aramaya üşenmedim aramaktan tiksindim artık bir noktadan sonra. geçen başlıkları alt alta okumak başlığı altına yazılabilecek bir entry var gibi gelmişti, bir aradım o da yazılmış. tam vazgeçiyordum baktım başka biri daha yazmış benimle aynı anda düşünüp, o arkadaşı mesajla uyardım. bak bu yazılmış diye.

    birileri bir film çekse de hiç olmamış diye eleştirsem. birileri bir yazı yazsa da bunu yazan gerizekalı desem anonimliğin gücünden faydalanarak. veya konami filan binlerce saat kod yazarak milyonlarca dolar harcayarak bir futbol oyunu filan çıkarsa da "ı-ıh hiç olmamış ekimde oyun çıkarmışsınız ve fakat daha haziran'daki takım kadrolarının patchini yüklememişsiniz hiç hoşnut kalmadım bu durumdan" diyebilsem. fakat bunun için bazılarınızın durup bana bir fırsat tanıması gerekiyor.

    kaldı 35 entry a.q.
  • yüzyıllar boyunca göremediğimiz şeyleri göstermeye çalışanlar bu yazar gibi itin götüne sokuldular. yazdıklarını biraz -varsa- objektif bi bakışla okursanız, siz de birşeyler öğrenebilirsiniz.
  • unix olanı için açıklama mı olur bilemesem de, aslında sadece root kullanıcısı için kullanılmaz. root disindaki kullanıcılar için de kullanabilirsiniz ( ornegin belirli kullanicilarin, bir sistemdeki uygulama kullanıcısına baglanmasina izin vermek gibi). kendisi, komut kayıtlarını merkezi bir yerden tuttugundan pbrun dan sonraki bütün session ( oturum mu desem )kayıtlarını tutar. siz de insanlara bu unix kullanicisiyla sunu çalıştırmışsın, bu uygulamayı sen bozdun diyebilirsiniz.
  • fenerbahçe cumhuriyeti vatandaşı, asil renklere gönül vermiş güzel yazar. en içten selamlarımı yolluyorum kendisine.
  • özellikle dün yazdığı futbol girdileri takdire şayandı. kendisini okumak yormuyor. var bazı yazarlarda böyle bir özellik. uzun yazsalar da okunuyor. powerbroker da böyle bir yazar.
  • en beğenilenler listesine girilip sırasıyla okunması gereken yazar. şahsen bir toplantı arası herkes ciddi ciddi mail felan kontrol ediyorken (ben öyle tahmin ediyorum) ekşinden boşluktan yararlanarak lazio maçı hakkındaki yorumlarını okurken... birden kahkaha atmamı sağlamış yazar... çok can sıkıcı bir toplantıda sürekli tebessüm etmemi sağlamıştır. (bkz: hakkaten o değilde o göt neydi öyle)