şükela:  tümü | bugün
 • tanımam etmem ama fethullahçı değil de bence adnan hocacıdır bu yazar. sauna falan demiş bakın, lüks kelimeler kullanmış. zirvelere katılıp kaldırdığı hatunları cemaatine bilem alabilir. bence uzun korkulacaklar listesi hazırlayanlar bu şahsı en başa yazsın, sözlüğün en güzel kızına kadar gider bu iş. dalga geçmiyom lan harbiden. bu şeriatçılardan korkulur. eşşek eşşek eşşek...
 • belli araliklarla hayvan aradan en son yazdigi entryleri arayip okudugum, sozlukte yazdiklari takip edilesi birkac yazardan biri. soylediklerini bulanik kafayla okumamak lazim, daha da bulanirsiniz o zaman tabii.
 • bana hep
  "hukukun gücü yoksa güçlünün hukuku vardır" hükmünü hatırlatan nick.
  bu tabii nick için geçerli. nickin sahibi ise uzun bir seyahati hatırlatmakta.
  100 km sabit hızla, radyoda gs maçı dinleyip, höşmerim tatlısına kaşık sallama maceramız da vardı ki, trafiğe buradan kendimizi ihbar etmiş gibi oldum.
  ama yol tutuşu iyidir üstadın. sevdiklerne kavuşacağın bilir de yola öyle çıkar.
  arada durup patlayan espriler de cabası.
 • buralarda bu kadar yazıp çiziktirebildiğine göre pek fazla müvekkili olmadığı hissi uyandıran sözlük yazarı.
 • arabasını çaldırmış şanssız suser.. geçmiş olsun kendisine..
 • bir$ekilde ilgi cekici ba$lik acmak istiyorsunuz, ya da oylesine bir tespitiniz var..

  "turbanli kizlarda gorulen yapmacik utangaclik" tadinda ba$lik actiniz, uzulmek yok; altina hemmen bir$eyler girecek ki$i bu insandir.

  islam'i seven, islam'i takip edenlere laf soyletmeyen, ne yazikki halkin espri, dalga ve makara anlayi$inin yuzde yuz kendi inanclarina dokunmayacagini isteyecek kadar realizmden uzak, bunlarla sinir harbi ya$ayan da bir yazardir..

  bir de cok sevdigi islam'dan yuce bir muhteremin ismi dururken hristiyan ellerinin anglo sakson dillerinden kendine nick yapmi$ bir insandir..
 • degerli dostlarinin kopuren/sirkelenen agizlarindan cikanlar uzerine bir incelemede bulunalim ne demi$iz;
  --
  "bir$ekilde ilgi cekici ba$lik acmak istiyorsunuz, ya da oylesine bir tespitiniz var..
  "turbanli kizlarda gorulen yapmacik utangaclik" tadinda ba$lik actiniz, uzulmek yok; altina hemmen bir$eyler girecek ki$i bu insandir. "

  bu ne yanli$tir, ne ayiptir.. bir$eylere inanmak ve bu konuda diger insanlara kizgin olmak kabahat olmadigi gibi, savunulan $ey yanli$ bile olsa koyun olmaktan iyidir. bu $ahis sozluk'te "amin dudugu" ba$ligini doldurmaktan oteye gitmemi$ ki$ilerden oyle ya da boyle, daha degerlidir.

  --
  islam'i seven, islam'i takip edenlere laf soyletmeyen, ne yazikki halkin espri, dalga ve makara anlayi$inin yuzde yuz kendi inanclarina dokunmayacagini isteyecek kadar realizmden uzak, bunlarla sinir harbi ya$ayan da bir yazardir..
  --

  muhabbet arasinda peruk takan ba$ortululerle, sabah ezan okurken uyuyakalan hocayla kimsenin dalga gecmedigine inanmak icin kor olmak gerekir.. hayati fethullah evleriyle i$yerleri-evleri arasinda gecen insanlar bunun farkinda olmayabilirler, kendilerinin beyinlerine $u me$hur sirkeli $eylerden dokmelerini temenni edecegim..

  --
  bir de cok sevdigi islam'dan yuce bir muhteremin ismi dururken hristiyan ellerinin anglo sakson dillerinden kendine nick yapmi$ bir insandir..
  --
  ho$goru islam ogretisidir.. icinde yorum bile olmayan bu tespiti hakaret sayan ki$ilerde alelade bir sirk hayvani mentalitesi yoktur. sirk, sirken. neyse.

  uzun lafin kisasi, kendi kutsal degerlerine saygi ararken ayni havayi soluyan insanlara kar$i sinir krizi gecirmek yerine, sabirla kendisini anlatsa kendisine duyulan sempati artacak, soylediklerinin kizginligi arasindan aslinda ne anlatmak istedigi daha berrak anla$ilacak olan, $ahsi ve nacizane kanaatimce bir$ekilde ortalamanin ustu bir yazar arkada$imizdir.
 • görme fırsatı bulamadığım halde, gözüme ve derunuma işleyen yazıları vasıtasıyla, gözlerindeki ateşi ve cevval kimliğini, çok rahat canlandırabildiğim aynı frekans bandından yayın yaptığımız değerli yazar.

  öyle bir yazardır ki, babasından bile gelse, çifte standart çirkinliğini işmam eden yorum, eleştiri ve yazılar karşısında, powerofattorney kimliğinden sıyrılıp, kişiliğini oluşturan iç dinamiklerin ön plana çıkmasıyla, şimdi yaşasa, adaleti mülkü temeli ilanı etmiş olan haksızlığın karşısındaki en yiğit soluğun, sırtını sıvazlayacağı bir babayiğit kimliğini kuşanır da, benim de üzerinde ısrarla durduğum ve benliğimin birinci parametresi olması için vermeyeceğim şey olmayan 'dümdüz ve dimdik bir duruş', haksız ve mesnedsiz iddiaları perişan eden kılıcını sallar, o kılıcın şakırtıları taa buralara kadar gelir.

  binaenaleyh, kılıç tutamayanlar karşısına dikilmesin, netekim.
 • onuncu köyün sakini.
 • gözünü budaktan, dilini dudaktan sakınmayan, düştüğü yeri yakan, aynı veçhede olduğumuzu düşündüğüm içün, geceleri rahat uyuyabildiğim, gayrısına allah selamet versin diye de hayırla içimden geçirdiğim (çünkü ben iyi(!) biriyim) bir sözlük akıncısı. gediği * ıskalamama üstadı. zaman zaman duyulan cuk seslerinin esbabı mucibesi.
  bu arada, içimde bir his yok. takip edilmiyorum. *
hesabın var mı? giriş yap