şükela:  tümü | bugün
 • onu bunu bilmem bu cizgifilmdeki belediye baskaninin delicesine hayraniyim ben.. o kisa boyu, o biyiklari o odlekligi ile tam gercek bir prens.. belediye baskani olursam bir gün es keza direk bu arkadas gibi sünnette takilan masallah yazisi misali "belediye baskani" yazimla dolasicam.. oyle bir rol modeli benim icin.
 • -aslinda dunyayi kurtarirken super kahramanlarla tasak gecen guzel cizgi dizi...
  "powerpuff gırlz bir kez daha gunu kurtardi"
 • dünyanın en kötü dizilerine imza atan the cw kanalındaki live action çevrimine dair senaryosu internete sızmış. doğru olup olmadığı kesin bilinmiyor ama standartları flash tv seviyesindeki the cw bile "olm bu ne" deyip tekrar çekilmesini istediğine doğru olma ihtimali yüksek.

  --- spoiler ---

  - dizide gözden düşen çocuk ünlü metaforu kullanılmış çok baskın şekilde. lindsay lohan, macaulay culkin ya da disney dizilerinin çocuk ünlülerini düşünebilirsiniz. powerpuff girls, çocukken ve gençken çok sevilen ama yaşı ilerledikçe gözden düşen ve hayatlarında dibe vuran karakterler olacak.

  - dizide lezbiyen olan buttercup poligamik takılıyor, seksüel anlamda pek aktif çünkü buttercup denince aklımıza gelen bu(!?). aynı zamanda giydikleri elbisenin çok heteroseksüel olduğundan şikayetçi olduğu için artık giymek istemiyor: "i'm not wearing that dress anymore. it's compulsory heterosexuality.".

  - çizgi filmdeki sevecen baba professor utonium burada tam bir şerefsiz. powerpuff girls üzerinden para kazanma peşinde koşan onları sürekli suistimal eden klasik hollywood çocuk ünlü babası.

  - powerpuff girls sürekli partilediği için hangover dolaşıyor, şehri kurtarmaya falan zar zor gidiyor. blossom'la bubbles'ın nude'ları dolaşıyor ortalıkta.

  - çizgi filmin maymun kötüsü mojo jojo dizide professor utonium'un laboratuvar asistanı ama yine kötü. blossom yanlışlıkla mojo'yu öldürüyor ve bu powerpuff kızlarını gözden düşürüyor. ekip dağılıyor, herkes ayır yollara gidiyor.

  - aralarında en zekisi olan blossom üniversiteye gidiyor, düzgün sayılabilecek normal bir hayata başlıyor, diğer kızlarla kontağı tamamen kesiyor. çizgi filmdeki en masum karakter bubbles sürekli rehabilitasyonlara düşen, efendi adam yerine piç tercih eden yitik bir hollywood reality show ünlüsü oluyor. buttercup da itfaiyeci oluyor.

  - 25 yaşına geldiklerine hakları olan parayı almak için şehre dönüyorlar ama professor utonium pislik bir herif olduğu için o parayı yemiş. kızlar döndüğünde tekrar onları para için suistimal etmenin planlarını yapıyor. bu arada onlar ortada yokken etik dışı deneyler yapan şeytani bilim adamı olmuş iyice. dizinin yapımcılarının ciddi bir daddy issues problemi olabilir çünkü yerin dibine batırmışlar karakteri.

  - cüce amca yerine jojo belediye başkanı oluyor. ya aslında ölmemiş ya da ölenin oğlu gibi bir şey, tam anlamadım burayı ama muhtemelen ikincisi. uzun bacaklı belediye başkanı asistanı da bizim profesörün sevgilisi.

  - powerpuff girls şehre geri dönüyor, şehir tekrar bağrına basıyor gibi oluyor bunları. belediye başkanı jojo da seçimleri tekrar kazanmak için şeytani planlar yapıyor powerpuff girls üzerinden.

  --- spoiler ---

  yeniden çekilen pilot bölümde bunların ne kadar kalacak bilmiyorum ama ecnebilerin deyimiyle tam bir araba kazası olmuş, korkunç bir şey ama bakmak da istiyorsun bir yandan.
 • bir bölümde mojo jojo* avm'de kızlarla karşılaşır. mojo jojo'yu gören kızlar hemen teyakkuza geçerler. sonuçta kötü adamdır. ancak mojo jojo onları kayda almadan yanlarından geçer gider. kızlarsa hemen peşine düşerler, önünü keserler. tam hamle yapacaklardır ama duraksarlar. sonuçta mojo jojo sadece alışveriş yapmaktadır. üstelik üstünde kötü adam kıyafetleri yerine sadece pijamaları vardır. durumdan rahatsız olan mojo jojo sinirlernir ve onlara kendisini rahat bırakmalarını söyler. bugün haftasonu der, kötü adam bile olsa hafta sonları tatildir onun için. kötülük falan yapmaz, kendine zaman ayırır. sinirili mojo jojo oradan ayrılırken kötü biri olarak o günkü yapacağı kötülük programındaki şeyleri sıralar ve en sonda yıllardır hiç unutamadığım kötülük planını söyler.

  "dünyadaki önemli sorunlara çözümler üretip hiç kimseye söylememek."

  gerçekten de benim diyen kötünün aklına gelmeyecek kötülük. düşünsenize kansere, koronaya, açlığa veya savaşlara kesin çözüm bulmuşsunuz ama kimseye söylemiyorsunuz. mutluluk içinde bu sorunlar yüzünden ölen insanları izliyorsunuz. ancak gerçek bir kötü bunu anlayabilir.
 • pembe,yeşil ve sarı renklere bezenmiş her türlü kötülükle mücadele eden be bir de ilginç dondurmaları olan ince sesli hatun kahramanlar..
 • garip bir cizgi film bu.yani bu kadar sevimli $eyler bazi bolumlerde son derece vah$i olabiliyorlar.bir bolumde brokoli benzeri uzaylilardan onlari yiyerek kurtulmu$lardi.tuz filan dokuyolardi ustlerine onlar da bagırıp cagırıyodu.vah$i bence kucukler icin........
 • bende cüzdanı, 2 dosyası, tokaları, çıkartması, 2 sakız kutusu, filmi, bilgisayar oyunu, desktop itemları ve bodysi olan süper hiper çizgifilm.
 • bana "evlendigimde 3 tane kizim olsun istiyorum" dedirten harika cizgi film.
 • "the only way to get rid off them is....to eat them!!!" diye çığlıklar atarak dünyayı ele geçirmeye gelen uzaylı sebzeleri, çocuklarla iş birliği yaparak ye(n)dikleri bölümle, sebzeden haz etmeyen büyük bünyeleri bile yumuşatabilecek süpergirl'ler çetesi, uykudan önce vakitlerin laylaylom çerezleri.
 • tnt'de nil'in* bütün kızlar toplandık şarkısıyla reklamı yapılan çizgi dizi.