şükela:  tümü | bugün soru sor
 • manyak gaza getiren sarki. herseyden once ana melodi pek basit bi dogu ritmi/melodisi, ama kimse kullanmamis fazla, bu da garip ve guzel bisey.
 • 03 eylül 1984 çıkışlı iron maiden albümü.

  produced, engineered & mixed by martin "pool bully" birch
  recorded at compass point, nassau
  mixed at electric ladyland studios, new york
  assistant engineer bruce buchhalter
  mastered by george marino at sterling sound, new york

  barındırdığı parçalar:
  aces high (harris)
  2 minutes to midnight (smith, dickinson)
  losfer words (harris)
  flash of the blade (dickinson)
  the duelists (harris)
  back in the village (smith, dickinson)
  powerslave (dickinson)
  rime of the ancient mariner(harris)

  singlelar:
  2 minutes to midnight/rainbow's gold(06 ağustos 1984)
  aces high/king of twilight(22 ekim 1984)
 • iron maiden nın albümle aynı adı taşıyan parçasıdır.bruce dickinson a ait olan bu parça 7:09 sürmektedir.live after death videosunda da görülebileceği üzere parça başladıktan sonra ilk chorus a kadar bruce dickinson ortalıkta yoktur sadece sesi duyulmaktadır tam chorus anında büyük bir ateş yanar ve ortasından bruce dickinson yüzünde bir firavun maskesiyle belirir.
 • 4. dakikadan sonra olan hafif solo ardindan gelen azman solosu ile gonullerde gulme , ko$ma , ziplama , eglenme hisleri uyandiran rehabilitasyon niteligi ta$iyan $arki .
 • bruce dickinsonun wacken2002de soyledigi guzel iron maiden sarkısı
 • parçanın ağır tempolu dave murray solosu sırasında steve harris de harika solovari birşeyler çalmaktadır insanın tüylerini diken diken eder.
 • borknagar'ın coverladıgı iron maiden parcası.
 • eşsiz benzersiz iron maiden şarkısı. ikinci nakarattan sonra tekrar ana riff e geri dönene kadarki süre insanı kendisinden geçirmeye yetiyo.
 • eşşiz benzersiz iron maiden albümü/şarkısı.
  iron maiden tarihinin en mükemmel nakaratlarından birini barından en gaz şarkısı aces high ile açılır, ve iron maiden tarihinin en epik, en uzun, en mükemmel şarkılarından biri olan rime of the ancient mariner ile biter.
  biter bitmez insanın baştan tekrar her zaman dinleyesi gelir. savaş karşıtı 2 minutes to midnight, bruce dickinson'ın eskrim sevdasından dolayı yazdığı sözlerle flash of the blade, bir düello'nun mükemmel anlatımıyla the duellists, mükemmel epik powerslave, süper enstrümental loser words.
  iron maiden'in altın çağını yaşadığı sıralarda çıkardığı, belkide en yüksek mertebesi.
  tek kelimeyle mükemmel.
  bruce dickinson'ın da powerslave'de, şarkıya yaraşır bir şekilde, tanrısal bir vokali vardır ki, oha dersiniz, şaşırır kalırsınız. ortasındaki solo da albümün en iyi sololarından biridir.
  "open the gates of my hell, i will strike from the grave!"