• annesi zeynep bakır, verilen sürgün ve hücre cezaları sonrasında oğlu poyraz ali'nin durumunun düzeltilmesi talebiyle açlık grevine başladı.
  • "atipik otizimli oğlu 4.5 yaşındaki poyraz ali’nin tedavisinin yapılması amacıyla açlık grevine başlayan zeynep bakır’ın sevk talebi kabul edildi. bakır, 19 kasım cumartesi günü gebze kadın hapishanesi’ne sevk edildi.

bakırköy cezaevi’nden silivri cezaevi’ne sürgün edilen zeynep bakır, atipik otizmli oğlu 4.5 yaşındaki poyraz ali’nin tedavi olabilmesi için sevkini, bakırköy kadın kapalı cezaevi veya gebze kadın hapishanesi’ne sevk edilmek istemiş ama tüm başvuruları reddedilmişti.

tüm başvuruları reddedilen bakır, açlık grevine başlamıştı.

gazete duvar’da yer alan habere göre, talepleri kabul edilen zeynep bakır’ın, gebze’ye sevk edildiği ve uygun koşullar sağlanır sağlanmaz oğlu poyraz ali’yi yanına alabileceği öğrenildi."

http://gazetekarinca.com/…-aclik-grevi-sonuc-verdi/
  • adaletin batsın türkiye...
    otizmli poyraz ali 3,5 aydır annesiyle görüşemiyor, bunca çaba ve özveriyle bakırköy kadın cezaevinde kurdukları düzen 15 temmuz'dan sonra mahvoldu...
    otizmli bir çocuk için olmazsa olmaz anne sevgisi ve düzenli eğitim hakkı elinden alındı poyraz ali'nin...
    şimdi de poyraz ali'nin annesi çocuğu için açlık grevine başladı...
    bir kez daha söylüyorum
    adaletin batsın türkiye, kahrol!!!

link
  • adalet, insanlara özgü bir beklenti ya da yanılsama mı? tükettiniz bizi be...

poyraz ali
  • güncelleme yapıyorum:
    poyraz ali 9 ocak 2018 tarihinde annesinin tahliye olmasıyla birlikte hem anne hem babasına aynı anda kavuşabildi.
    ve hapishanede büyüdüğü halde otizmi yenen harika bir çocuk olarak tarihe geçti.
    poyraz ali
  • her şeye yeniden başlanmak zorunda kalmış.

https://twitter.com/…fsin/status/816993267548037120
  • ali poyrazoğlu
  • annesi zeynep bakır terör örgütü üyeliği ile suçlanarak bakırköy kapalı kadın cezaevinde tutsak olduğu için 4 yaşındaki poyraz ali de bu gri duvarların arasında büyümek zorunda kalmış özgür tutsak bir çocuk
  • annesi ile birlikte cezaevinde olan atipik otizmli 5 yaşlarında bir çocuk kendisi.
    kendisi anayasa mahkemesinde. #poyrazalianayasamahkemesinde

--- haberin içeriği ---

" poyraz ali'nin annesi zeynep bakır, oğlunun eğitimi için denetimli serbestlikten faydalanmak istiyor. bakır, o dönemde kamuoyunda 'çocuk yaşamı' olarak bilinen cik'in 5275 sayılı yasanın 105-a maddesine göre '0-6 yaş çocukları olan anneler cezalarının bitimine 2 yıl kala denetimli serbestlikten faydalanabilir' hükmünden yararlanmak için başvuruda bulunmuştu ama siyasi hükümlü olduğu gerekçesiyle mahkemeden ret cevabı verildi. bu karar üzerine hükümlü anne bakır, cezaevinden kamuoyuna yazdığı mektupta şunları ifade etti: "ben anne değil miyim? poyraz ali siyasi hükümlü olduğum için 2 yıl daha cezaevinde kalmak zorunda. yaşıtı hükümlü çocuklarının faydalandığı yasadan o faydalanamıyor. poyraz ali çocuk değil mi? üstelik atipik otizmli bir çocuk, şimdilik 'engelli' bir çocuk. bir çocuğun engeli bürokrasiye kurban edilemez."
    --- haberin içeriği ---
hesabın var mı? giriş yap