şükela:  tümü | bugün
  • 2017 yılı sonunda gösterime girmesi beklenen filmdi. uzun zamandır filmle ilgili yeni bir detay paylaşılmadı.

imdb'de gösterim tarihi 15 aralık 2017 yazıyor ama tam oyuncu kadrosuna hala ulaşılamıyor.
    şuanda görünen sema koral karakteri olduğuna göre film dizinin devamı niteliğinde olmayacak. poyraz ve ayşegül'de muhtemelen olacak diye düşünüyorum.

(bkz: http://www.imdb.com/title/tt7356148)
  • imdb'de storyline kısmı önce türkçe yazılıp google translate ile çevrilmiş. ya film sayfası feyk ya da aşşırı profesyonellikten böyle bir durum oluşmuş. *
  • fragmanını az önce izledim. bizim millet tutan işlerin suyunu çıkarmaya oldukça heveslidir. bunu da tadında bırakamadılar. güzelim diziyi bu filmle hatırlamak istemiyorum.

her şeyi geçtim madem konu geçmiş zamanda geçiyor, sefer nerede lan?

edit: poyraz olmadan poyraz'ı ethem bile kurtaramaz.

şimdi düşündüm de filmin ismi çok ironik aslında. poyraz'ın kendisi yok ismi var. yanında da küresel sermaye yazmışlar. e işte siz düşünün, ne küresel sermayeler dönüyor. hehe
  • 1.sezon'dan sonra cılkı çıkmış dizinin üzerine tüy dikilmesi olayı. ulan ethem, insan min. 2011'den beri üzerinde çalıştığı projeyi 'taş yememek' için piç eder mi lan? kendi emeğine saygı duy bari.
  • afişinde poyraz'ın ve küresel sermaye ekibinden sefer'in de olmadığı film.
    böyle bir film yapıldığından haberim yoktu, sanırım filmin de poyrazcım karayel'le pek alakası yok. yönetmeni osman taşçı'ymış, izledikten sonra editlerim yine ama bana göre poyraz karayel'in asıl yönetmeni çağrı lostuvalı'dır. osman taşçı çok büyük bir emekle zaten ölmüş bir senaryoyu diriltmeye çalıştıysa da zamanlama ve senaryo çoktan yolun sonuna gelmişti.

filmi neden yapıldı anlayamadım ama, çok çok özlediğim karakterleri görmek için şöyle bir uğrayacağım.
  • poyrazın olmadığından dolayı en azından ismini dedeler falan yapsa daha doğru olacak ayrıca yine poyraz karayel'in seyircisini çekebilecek film.
  • tutan her dizinin bokunu çıkarmak felsefesiyle yola çıkıp, güzelim diziyi iyice yerin dibine sokacak, son sezonu ilk sezonun hatrına ıkınarak izleyip aklımızda az da olsa kalan iyi anıları uçuracak, yapılmaması gereken ama maalesef yakında vizyona girecek olan filmdir.
    madem olay 2014te geçiyor anladık, sefer ve ayşegül nerede?
    türk sinema tarihinin baya kabarık olan gereksiz film arşivi listesine bir film daha eklenecek.
    yine de merak edenler için; fragman
  • filmin adı poyraz karayel küresel sermaye ama poyraz karayel yok lan nasıl bir film lan bu
  • ulan hadi poyraz yok anladık da sefer nasıl olmaz yahu. ayıp be adını direkt küresel sermaye yapsaydınız. yazık.

gusülsüz gezme espirisi de yapılmış tam süper film olmuş.
  • ilker kaleli yok
    burçin terzioğlu yok
    görkem arslan yok

ilker kaleli de bozuk atmış zaten sohbet

en azından ilker kaleli’nin gönlü alınmadığı için ben gitmem... hoş bir hareket değil