şükela:  tümü | bugün
  • zıplarken fotoğraf çektirmek isteyip, dengesini kaybeden bir vatandaş
    garip ve üzücü.
    edit : link yenilendi
    edit 2 : arkadaşlar mesaj attı. farklı bir açı
  • akşam saatlerinde denk geldiğim haber.

bilmiyorum ama benim içim yandı, 8 tane çocuğu varmış, göz göre gitmiş ölüme, bir de videosu var allah arkasında kalanlarına sabır versin.
  • gece gece içimi yakmış haber. bir yakınınızın böyle ölüme gittiğini izlediğinizi düşünsenize?
  • rüyalarımızda görüp çaresiz kaldığımız düşme sahnesi bu, o kadar korkunç.
  • acı sona sahip gelişimi güldüren haber. "3 2 1 yallaa" derken şen şakrak aramızdan ayrılmış bir dayı var içinde.
  • http://www.haberturk.com/…eden-duserek-oldu-1781247

bu link'teki videoda düşme anı başka bir açıdan ve daha net görülebiliyor.
  • valla kimse kusura bakmasın da doğal seleksiyona kurban gitmiş adam. hiç çemkirmeyin, ben böyle bir şekilde ölürsem şimdiden vasiyetimdir, cenazeme gelen herkes yüksek sesle kahkaha atsın. hatta gülmeyeni dövsünler!
    hayır amaç ne anlamadım ki? o nasıl bir eğlence anlayışı? o çekenin de mi hiç beyni yokmuş da yapma etme dememiş?
  • tüm dünyada bu sosyal medya takıntısı sebebiyle poz vermek isterken ölen kaç yüzüncü kişidir aynı zamanda.

la yapmayın hadi gençler hormonları icabı kendilerini beğendirmek istiyor olabilir anlarım da koca adamlarsınız, facebookta instagramda zart zurtta kendini ifşa etmek, 100 beğeni aldım diye tatmin olmak falan yalan işler bunlar, bari siz farkında olun. tek gerçek olan yok yere ölmek, 8 çocuğun yetim kalması.
  • (bkz: yaran başlıklar)

bi ben mi güldüm olum? herkesin içi parçalanmış. ölüm la bu, ne var? yapmasaymış 8 tane çocuğu? 1 değil, 2 değil yanlışlıkla olsun bu veletler. çocuk yapacak spreminin olması yapmasını gerektirmiyor. yaparken size mi sormuş da üzülüyosunuz? çocuklara yazık o ayrı, ama üremeyecekti, onlar da ceremesini çekecek, yapcak bi şey yok. hayat böyle bi şey.

ayrıca o video daha komik olmalıydı, hayal kırıklığına uğradım.
  • herhangi bir şekilde üzülmediğim olaydır. adam risk almış ve aldığı risk ihtimali gerçekleşmiş. niye üzüleyim yahu?

edit: arkadaşım temkinli olmak nedir biliyor musun? temkinli olmak 175 cm yukarda yer alan ve hızla dönen bir bıçağa 174 boyundaki adamın yaklaşmaması değildir. temkinli olmak 175 cm yukarda yer alan ve son hızla dönen bir bıçağın etrafını demir parmaklıkla çevirip hiç kimseyi bir metre yakınına dahi yaklaştırmamaktır. normal şartlar altında o uçurumun yakınlarında bir yerlerde muhtemelen "yaklaşmayınız, tehlikelidir vb." uyarı levhaları vardır. bu videoda yoksa bile normal şartlar altında olması gerekir. zira temkinli olmak, tedbirli olmak bunu gerektirir. kişisel olarak böyle bir sorumluluğun yanında belediyenin de tedbir alıp oraya korkuluk yapması gerekirdi fakat o ayrı bir mevzu, ayrı bir başlık konusu. ha biz ne kadar tedbirli olursak olalım ölüm bizi bulmak istese bulur mu? evet bulur. bu adam kaldırımda yürürken bir araba kaldırıma çıkıp ezse yine aynı şeyi dermiydim tabi ki demezdim zira orada durum farklı. aşağıda demişler hiç mi araba kullanırken telefon kullanmıyorsunuz? diye. eğer yıllarca şoförlük tecrübeniz varsa ve telefon kullanmak artık sizin sürüşünüzü etkilemiyorsa araba sürerken telefon kullanmanız tedbirli olmadığınız anlamına gelmez. konuyu sapıtmayın.

söz konusu videoda bir uçurum var. üstelik normal bir uçurum değil. zıpladığı yerde bir metrelik alan dışında aşağıya doğru hayvan gibi eğim var. bırak zıplamayı birkaç metreden fazla yaklaşmak bile riske girmektir. tansiyonun çıkar başın dolanır vs vs ama bu dayı gitmiş zıplamış. riske girmiş işte. ha iyi bir adamdır şöyledir böyledir bilemem ama sonuç olarak bu uçurumun kenarında zıplayan bir adamın ölmesine şaşırmadım. zira temkinli olmayan bir insan orada ölmese başka bir yerde yine ölür. gerçekler budur. normal zamanlarda "yaklaşmayınız, tehlikelidir vs vs." şeklindeki uyarılara "amaan siktir et" dersiniz. o tür uyarıları önemseyen insanları da korkak olarak nitelendirirsiniz. ben söz konusu "korkak" kişi olarak bugün o "cesur" insanlardan birine üzülmeme hakkını kendimde görüyorum. siz elbetteki sizden birisi için üzüleceksiniz kısacası her şey yolunda.

çok şükür meydana gelen her olaya "yazık yavvv gitti dağ gibi adam" şeklinde yaklaşmayıp risk faktörüne ve olasılıklara göre düşünen insanlar da var ki iş güvenliği denilen bir alan ortaya çıkmış. zira bu adamın uçurumun kenarında zıplamasını doğal bulanlar muhtemelen iş güvenliği kapsamında yer alan kuralların yüzde 80'ini de saçma bulurlar.

bu arada editten önceki ilk kısmı pek düşünmeden yazmıştım aslında üzülmeme değil şaşırmama durumuydu benimki. ama yine de değiştirmeyeceğim yazdığımı. rast geldikçe entry yazarken biraz düşünerek yazmam gerektiğini hatırlarım. üzülme kısmı değil ama şaşırmama konusunu sonuna kadar savunuyorum.
    yalnız fav için aykırı düşündüğümüzü söyleyen arkadaşların bunu söyledikleri entrylerin fava boğulması en az bu olay kadar ilginç.
    bir insanın ölümüne üzüleyim derken aynı zamanda sırf sizinle aynı duyguyu ve düşünceyi paylaşmıyor diye başka insanlara orospu çocuğu demek ekşi sözlüğe has bir hümanizm anlayışı olsa gerek.