şükela:  tümü | bugün
 • salıverilen "taş atan çocuklar"ın anlattıklarına bakılırsa pozantı cezaevinde tutuklu çocuk 'siyasi'lere uygulanan işkencenin bir türü.

  (bkz: devlet eliyle taciz)

  http://is.gd/0dmzbb
 • güzel insanlarımızın at gözlüklerini takarak destek vermiş olduğu şiddettir. biri de demiyor ki aga bu orospu çocukluğu nedir ?

  http://evrensel.net/news.php?id=23770
 • bu çocuklara şu anda yaşatılanların bedelini, buna göz yuman toplum, ses çıkarmayan halk ödemeyecek mi?

  çocuklukta yaşanan, şiddet, cinsel istismar, tecavüz, gelecek bir zamanda, sadece o kişinin rüyalarında mı saklı kalacak.
  bu ruhsal çöküntüyle erişkin olan bir kişinin, olası yapacağı katliamlar, seri cinayetler, cinsel suçlar onun seçiminin sonucu mu olacak?
  devlete emanet edilen bir çocuğun, vücut bütünlüğüne, cinsel kimliğine, masumiyetine saldırılmasının ortamını yaratacaksın, sonra, bu ortam kaynaklı oluşacak suç makinelerini de, zaten çocukluğunda sabıkası varmış diye normalleştireceksin.

  yirmi yıl sonra, güvenlikli siten içinde, 3 kilitli kapısı olan evinde otururken, tv haberlerinde:
  "cani katil, 4 kişi öldürdükten sonra yakalandı, tüyler ürperten cinayetleri soğukkanlılıkla, hatta gülerek anlatan ..."
  cümlesini tamamlayan:
  "...katilin, sabıka dosyasıysa oldukça kabarık. hapishaneyle tanışması daha 12 yaşında ..."
  sözlerinden sonra,
  o an aklına gelen süper fikri,
  "daha çocuklukta suç makinesiymiş, böylelerinin bebekken genlerinini kontrol edip, yok edeceksin"
  kafanla onaylayarak, çayından büyük bir yudum daha alıp, zekanla gurur duyacaksın.
 • skandaldır. üzerine atılı suç ne olursa olsun özellikle bir çocuğun ortaya attığı iddianın peşine düşülmesi gerekir. çocuğun tüm olanları hayal gücüyle uydurduğu ihtimaline karşılık özgürlüğünden mahkum olmuş ve küçük bir alanda baskı altında bir süre yaşamak zorunda kalındığında her türlü olayın yaşanabileceği ihtimali de gözardı edilmemelidir. buna yönelik ciddi önlemeler alınmalı, yapılacak şikayetler titizlikle incelenmeli. ama ne yazıktır ki ülkemde çocuklara değer verilmiyor. söyledikleri ciddiye alınmıyor. hayatın olgun safhalarının tohumları böylece travmalarla dolu atılıyor ve sonra biz nerede yanlış yapıyoruz, genetiği bozuk bunların, tespit edip baştan bitirelim işi, tinerci çocuklar kahrolsun, en iyi çocuk uslu sorunsuz çocuk yaklaşımı sergileniyor.
  uslu, sorunsuz çocukla uğraşmakta ne var? sıkıysa bu çocukları kurtar yaşadıkları travmalardan!
  bence bu çocukların başlarına bu olayların gelmesinin bir diğer nedeni de hukuki yardımdan yoksun kalmaları. ceza yargılamasında zorunlu avukatlık sistemi var ancak avukatlar çocukların davalarıyla ilgilenmiyorlar. zamanında kendi avukatlarına durumu bildirse ve avukat da adalet bakanlığı ve basın dahil her yere olayı duyursa bir baskı oluşmaz mıydı? çocuk eli kolu bağlı içerde kime neyi anlatacak ki? cezaevi yöneticilerinin vurdumduymazlığı akıl alır gibi değil diğer yandan
  bu ülkede insanların bu vicdansızlık kültürü ne zaman gelişti böyle? çocuk lan bunlar, bir derdi var, ciddiye alın artık bunları!
 • "çocuklardan bir tanesi, çok küçük yaştaki bir çocuğun koğuş sorumlusu tarafından zorla yatağına alındığını, onun çığlıklarını duymamak için kulaklarını kapattığını anlattı."
  http://www.radikal.com.tr/…id=1079884&categoryid=77

  (bkz: ulusal utanç günlüğü)

  yetkili, "asılsız" demiş.
  70 yaşındaki muhafazakar zamparanın, torunu yaşındaki kıza tecavüzünden sonra iki yılda salıverildiği toprak burası. 13 yaşındaki kıza kravatlı, gömlekli, üniformalı 26 pezevenk dölünün tecavüz ettiği, ertesinde neredeyse kızın suçlu çıkarıldığı ülke burası.

  edit: bu habere sorgusuz sualsiz inanmamak için üç ihtimal var:
  1) tecavüzün ne olduğunu şimdi öğreniyor olmak
  2) tecavüz edenlerden bazılarının eş,dost, akrabadan çıkma ihtimali.
  3) tecavüzden sabıkalı olma ihtimali.
 • her duyduğuna balıklama atlayan kefallerin son düştüğü haber. haberi yayan ajansa bak, hizaya gel bebeğim:

  (bkz: diha)
 • (bkz: at yalani sikeyim inanani)

  15 yasindaki bir cocugun kurdugu cumlelere bakarsak, kendisini 35 yasinda sosyoloji egitimi almis birisi ile karistirabiliriz.

  “söz konusu cezaevinde defalarca tecavüz ve taciz olaylarına tanıklık ettim. bazı arkadaşlarımıza adli tutuklular tarafından defalarca tecavüz edildi. bazen zorla pantolonlarımızı indirmeye çalışıyorlardı. yaşadıklarımız anlatılır gibi değil."

  boyle seyler olmuyor mudur ? tabi ki oluyordur. olmustur da. ama bari cocuklarin cumlelerini kullansaydiniz. tabi gercekten konustularsa.
 • büyük adamların kirli hırsları yüzünden içeriye alınmış, orada da başka kirli adamlarca kullanılmış çocuklardır. bu çocukları koruyamayan devlet suçlu da bu çocukları piyon gibi kullananlar suçsuz mu? yakalanma korkusuyla 3.5 attıkları işlerde bu çocukları kullananlar sütten çıkmış ak kaşık mı? bu konuda suçsuz bir taraf yok, malesef.

  olaylar gerçek midir değil midir diye bakacak olursak da, gerçek olmasa bile bu gibi olayların olmayacağı anlamına gelmiyor. sorun o çocukların içeride olması, buna sebep olanlarınsa dışarıda olması.

  zamanın ötesinden geliyor: 9. köyden de kovuldum mk.
 • bu olayı "devletlerinin menfaatleri" uğruna hasır altı edecek ya da "mazur" ve "normal" görecek gerizekalılarla, bu çocuklardan bazıları birkaç yıl sonra dağa çıkıp bu toprakların bitmeyen kaderi olan o kirli savaşı sürdürdüğünde "hayret yahu, neden çıkıyor bu kadar çok adam dağa?" diye sorgulayacak gerizekalılar aynı gerizekalılardır.

  not düşelim. birkaç yıl sonra ölen gençlerimize ağlarken hatırlarız.
 • cezaevlerinin işlevsizliğini, taş atan çocukların haksız yere mahkum olmalarını tekrar sorgulatan; fiziksel ve psikolojik işkenceyi gözlerini kırpmadan çocuklar üzerinde uygulayan iktidarın sapıklığını gün yüzüne bir kez daha çıkaran vahamet. bu olaylar olmuyor değildi. aşağıdaki linkten pek çok pis vak'ayı takip edebilirsiniz:

  http://www.cocukhaklariizleme.org/…ta/reports/?c=22

  cezaevlerinde yaşadıklarından dolayı intihar ''ettirilen'' çocuklar da oldu:

  http://www.2.bianet.org/…i-intiharda-yonetim-ihmali