şükela:  tümü | bugün
 • organizasyon şirketi.
  ancak bence bu, bir iddiadan öteye geçemiyor
  zira (bkz: 8 eylül 2012 red hot chili peppers konseri)

  başka söze gerek yok sanırım.
 • (bkz: #30156924)
 • doğuş grubu şirketidir.

  (bkz: anladın sen onu)
 • 26 temmuz 2013 iron maiden istanbul konseri'nde sahne önü diye stadyumun yarısına kadar olan alana bilet satan organizasyon şirketi.
 • radiohead'i getireceklerdi hem de kesindi faka hiçbir haber yok haklarında.
 • para yiye yiye doymayan feritin şirketi. ntv de yalan haber yapa yapa millet bunların anasına bacısına sövmekten yoruldu hala insanların ölmesi üzerinden sırf cepleri para görecek diye olan haberleri yapmamaya devam ediyorlar.

  ama pozitif konserlerinin hasılatı somaya gidecekmiş. ne güzel kandırmaya çalışıyosunuz lan ahaha vallahi helal. önce sen ölen insanların gerçek sayısını ver. haber yap haber. insanlık yap. yapamıyosan yalan söylemeyi kes.
  duyar, vicdan, ahlak satmaya kalkma.

  ayrıca ben bu gelirlerin bağışlanacağına zerre inanmıyorum. bilet satmak için uydurulan bir diğer yalan.

  https://twitter.com/…tus/467337358132510720/photo/1
 • akılsız adamların yönettiği organizasyon şirketi. soma için müzik dediniz tamam. güvenip güvenmeme hususu ayrıca tartışılır şuanki derdim o değil. ama kategorileri kaldırıp biletleri de 10 tl yapmak gerçekten çok aptalcaydı. totalde eski halinden daha fazla para topladıklarını hiç zannetmiyorum. bunun yanında esas rezalet o 10 tl olan biletleri bazı şark kurnazlarının fazla fazla toplaması ile ortaya çıktı. normal şartlarda o bilete 50 tl vermeye hazır kesimin varlığını bilen işbu şark kurnazları şimdi büyük karaborsacılık peşinde. yaşanacak rezaletin sorumlusu da tamamen pozitif live. şu noktadan sonra da ellerinden gelen tek şey bilet satımına tekrar başlamak gibi duruyor. bu sayede insanlar karaborsacıların fazldan aldıkları bilet ellerinde patlamış olur. gerçi bunu söylerken rhcp konserindeki gibi bir aşırı yoğunluktan da korkmuyo değilim ama o fazla biletlerin ellerinde patlaması yoğunluğu önler zaten.
 • 13 temmuz 2014 metallica istanbul konserinde yine bildik ve üzüntü yaratan organizasyon eksikliklerini bize yaşatan ne yazık ki tekel organizasyon firması olmuştur.

  tüm bilet sattığı insanları tek bir giriş noktasından içeri sokmak gibi insanlık dışı, kategorize bilet satma mantığının uzağında ve hiç bir şekilde işletme mantığının kabul etmeyeceği bariz hataları bu konserde tekrar gördük.

  2010 yılında sonisphere festivali (purple concerts) ile bu festivali yapan adamlarla sizin aynı potada organizatör olduğunuzu düşünemiyorum. bir tarafta ülkemle gurur duyduğum ender bir organizasyon başarısı ile üç gün boyunca inanılmaz grupları peş peşe be sıkıntısız bir şekilde bize izleten ekip ile herkesi dar bir koridordan içeri saatlerce bekleterek alan bir ekip. övünme. aynı değilsiniz. bir tarafta gurur diğer tarafta üzüntü var.

  aklıma gelen tek şey herkesten gizlediğiniz ciddi bir kaza geçirdiniz ve zekanız da bir gerileme oldu.

  bana sahne önü bilet satarken benim beklentim kurulduğun günden bu yana aldığın yan hizmet bedelleri ile birlikte tahsilatın sonucunda eşsiz bir hizmet sunman üzerinedir. yani stadyumda futbol bileti satarken nasıl tribünleri sahayı görecek yerlere göre fiyatlandırma yapılıyor, kale arkası ile kapalı tribün fiyatı eş değer değilse sahne önü ile saha içinin aynı olmayacağında hem fikiriz sanırım.

  öyleyse sevgili zeka geriliği yaşayan arkadaşım. sevgili işletme fakültesinin arka kapısından girip hiç bir yerinden çıkamamış yöneticim, organizasyon ve büyük isim yan yana geldiğinde beceriksizlik paçalardan akan, konser girişi neresi diye sorduğumuz biletix t-shirtü giymiş personel kimlik kartı takmış dört farklı eleman inan biz de bilmiyoruz diyen adamları bulmuş personel yetkilisi güzel arkadaşım. bu kadar talihsizliği tek seferde yaşıyor olamazsınız. bunun adı beceriksizliktir.

  hiç bir gün bir adet yetkili kişi çıkıp "arkadaşlar evet biz bir konser, futbol müsabakası yada bir organizasyona talip olduk. ama gördük ve duyduk ki bir sıkıntılı durum olmuş. öncelikle özür dileriz. ama sizin önerilerinizi dinleyeceğiz. gerçekleştirilebilecek olanları kendimize hedef koyduk ve bir sonraki konserde bunları güzel bir şekilde size sunacağız." demedi.

  çok mu zor bir takım konularda hata yaptığınızı kabul etmek ? çok mu zor bir daha yapmamak için çalışacağız demek ?

  onur, gurur, kişilik gibi konularda nasıl bir medeniyetsizlik içinde böyle eksik büyüyüp sonrasında da yaşadınız ?

  her konserde her futbol müsabakasında bilet satışından etkinlik bitimine dek bir kez de şu başlığın altında "helal olsun sana be pozitif live" desek hatta böyle satırları tekrar tekrar okusak olmaz mı be...
 • hala bir adele, bir mumford & sons, bir coldplay getir(e)memiş olan organizasyon şirketidir.
 • 13 temmuz 2014 metallica istanbul konseri'ni de becerememiş organizasyon şirketi. halbuki, konser programında hiç bir aksama olmamıştı. girişten çıkışa kadar kendimizi hiç bir yerde insan gibi hissetmediğimiz için beceriksizler çünkü. insanlar sadece metallica'ya değil, insan gibi konserini izleyip gelebilmek için de para ödüyor.

  1- güvenlik için daracık bir koridor açmışlar. insanları sıcağın altında dipdipe yarım saate yakın beklettiler. oysa, 40 küsur güvenlik kapısı konulmuş. sırf bu saçmalık yüzünden kapıların yarısı boş duruyordu.

  2- tuvalet. her zamanki pozitif saçmalığı. tamam anladım, mekan fiziki olarak yetersiz. ama sen sahne içindeki 10 binden fazla kişiye 20-30 tane seyyar tuvalet koyamazsın. koysanıza oraya insani nitelikte tuvalet. (o tuvaletlere pozitif yetkililerini en az 5 dakika kilitlemek gerek) koyduğu tuvaletler ise, markasız benzin istasyonları vardır ya anadolu'da, o tuvaletlerden bile daha kötü. kadın seyircilerin çektiği eziyeti tarif etmek mümkün değil.

  3- satdyuma giriş öncesi alana ve saha içine koyduğun büfelerde, üniversite öğrencisi geçici adam koymamalısın. 10 kişilik sırada elleri ayakları birbirine dolaşıyor. ayrıca, önce fiş alıp sonra yiyecek içecek peşinde koşmak da nedir. maç günleri stad etrafında toplanan seyyar abileri getirin, bak nasıl hızlı hızlı satış yapıyorlar. aynı yevmiyeyi versen gelirler, hiç düşünmeden.

  4- yiyecek içecek işinde 3-5 tane büfe ile işi idare edemezsin. koysanıza adam gibi 10-15 büfe. kira derdini düşünüyorsanız, oralara büfe / stand açmak için dünyanın parasını verecek şirketler var.

  5- konserde bira veya alkollü içki satışı yok. tamam anlarım üniversite orası. (aslında o da ayrı bir saçmalık ya, biz derse gitmiyoruz ki, pazar günü konsere gidiyoruz) ama kardeşim, yazsana bu durumu biletini satarken. ama yazamazsınız, çünkü kimse bilet almaz. koca metallica konserinde su içtik, hem de plastik bardakta, elimizde kazma gibi. dünyadaki ilk alkolsüz metallica konseri'nin organizatörü olarak kayıtlara geçtiniz.

  5- çıkışta yaşanan araç çıkış kapısı karmaşası. istinye kapısından girmişsin, çıkarken de orayı kullanırsın doğal olarak. önceden tabelanı koysana, çıkışlar etiler kapısından yapılacak diye. yüzlerce araç, istinye kapısına kadar gidip geri döndürüldü.

  size tavsiyem, gidip yurtdışında bir organizasyonu izlemeniz. yönlendirmeden tuvaletlere, büfelerden güvenliğe kadar her şey nasıl da titiz yürütülüyor, görürsünüz.