şükela:  tümü | bugün
 • koca bir arti i$aretli ti$ort giyenlerin olmadigi, mutlu insanlarin genelde icinde bulunduklari durum. etrafa pozitif elektron'lar yaymalariyla taninirlar. insanlari eglendirirler. insanlarin uzerlerindeki negatif elektronlari notr'lemeleriyle taninirlar.
 • kendine veya insanlara sürekli enerji verebilen insan, varlıgıyla ortamı neşelendirebilen sürekli artı yönde düşünebilen şahsiyet..
 • kullanan kisiye karsi negatif dusunceler besledigim ve son zamanlarda genellikle evlendirme yarismalarinda sikca kullanilmaya baslanan kelime grubu.

  (bkz: elektrik almak)
  (bkz: yesil isik yakmak)
 • reklam yazarken gereken bir durum. nitekim, psikolojik bakimlardan, bir reklam filminde yahut ilanda mümkün oldugunca olumlu cümleler kurmak, böyle tüketicinin beyninde sevgi kelebekleri uçurmak, neseyle cosmak daha etkili olurmus.

  mesela, örnegin, diyelim ki; elimizde fürülü isminde bir ürün var ve herkes bu fürülü'yü alsin, denesin istiyoruz. iste o zaman "fürülü ürünlerini denemeyen kaybeder." demek yerine, "fürülü ürünlerini deneyen kazanir." demek çok daha güzelmis. tabii, en güzeli, bunlarin hiçbirini dememek ve eve gidip manda gibi yayilmak yahut güney yarimküre'de bir yere tatile gitmektir ama hayat her zaman istedigimiz gibi olmaz. durumlari kabullenmek ve pozitif olmak lazimdir.
 • (bkz: polyanna)
 • negatifligin ustesinden gelebilmek icin atilmasi gereken ilk adim. pozitif olmanin en asiri bicimi, pozitif olma getirisinin negatif olacagini bile bile pozitifligi elden birakmamaktir.

  negatif olmak da keyifli olabilir onu unutmamak lazim. ("negatiflikten zevk almak pozitif bir eylem midir?" diye felsefi sayilacak bir soru yoneltelim entry bitmeden)
 • her zaman olumlu bir sey olmayabilir.
  (bkz: hiv)
 • gereksiz bir gaz halidir. "iyi düşün; iyi olsun" lafını sürekli tekrarlatır. yalandır. sonunda toslarsınız. ordan oraya çarpar sizi pozitif olmak. sonra dersiniz, "hakkaten arkadaş, ne saçma şeyler kurmuşum; oysa her şey netmiş."

  (bkz: mala bağlamak)
  (bkz: mal olmak)
 • kronik karamsar biri olarak, faydası olduğunu düşündüğüm haleti ruhiyedir. kişisel gelişim saçmalıklarını bir kenara bırakırsak, pozitif bilim bile ağır kanser hastalarının, moralle ve pozitif düşünceyle ömürlerinin bir süre uzadığını söylüyor. demek ki beyin dalgalarımızın yarattığı etki, diğer organlarımız üzerinde de az çok söz sahibi. eğer kuantum vs. işlerine sararsanız, karamsarlığınızı bir süre sonra hastalık gibi görürsünüz. belki antidepresan tedavisi, belki yaşam tarzında radikal değişiklikler yapmak işe yarayabilir. ama bildiğim bir şey var, kişiyi mutsuz eden durumlar, ıslak ve kirli tişört gibi. değiştirmediğin sürece kendini temiz hissetmek istemen mantıksız.