şükela:  tümü | bugün
 • itibarı korumak, desteklemek, artırmak ve düşünce, davranış biçimlerine etki edebilmek, aynı zamanda,
  davranışlarımızın, söylediklerimizin ve başkalarının hakkımızda söylediklerinin sonuçları ile, yani “itibarımız” ile ilgili bir çalışmadır.

  (bkz: itibar)
 • bir baska acilimi: "purchase request". firmalarin procurementta en cok kullandigi kelimelerden biridir. türkcesi, alim talebi desek yanlis olmaz. pr tanimini ve basamaklarini firma bazinda biraz acacak olursak: en basitinden, insan kaynaklari departmaninda calisiyorsunuz ve bazi ofis malzemelerine ihtiyaciniz var. bu ofis malzelerinin adedini, kalitesini daha dogrusu bilinmesi gereken herseyi piyasa fiyatlari dahil olacak sekilde pr formu denilen bir forma doldurup procurement bölümüne talebinizi iletmis oluyorsunuz. procurement bölümü sizin bu istediginiz malzemeler icin vendorlardan fiyat alarak pr formunda yazili olan fiyati gecmeyecek sekilde pr calismasi yaparak, size temini sagliyor. lakin istenilen malzeme belli bir degerin altindaysa tek bir vendordan direct- purchase yöntemi ile, firmaca belirlenen belli bir degerin üstündeysede en az 3 vendordan alinacak kapali zarf yöntemi ile fiyat analizinin yapilmasi sonucu saglanir. ya da sizin bu istediginiz ofis malzemeri, yine firmanin belirledigi threshold fiyatini asiyorsa, tender yöntemi yani ihale yöntemiyle alim yapilir.
 • pay roll ayrıca ödeme listesi ya da maaş bordrosu anlamlarını taşıyan bir kısaltma
 • --- spoiler ---
  güya sibel can'ın bikiniyle yakalanması hürriyet’te yayınlandı.
  sibel can’ın yeni dizisi kanal d’de
  --- spoiler ---

  böyle güzel örnek nerede bulacaksınız!!
 • bu alanda en başarılı olacak kişilerin nedense drama queen tadındaki insanlar olduğuna kanaat getirdim. zira drama queen olarak nitelendirdigimiz kimseler malum dikkat cekmek, prim yapmak ve gündemde kalmak konusunda son derece başarılıdır. bu nedenle doğal halleriyle bu isi layıkıyla yapabileceklerini düşündüm.
 • sözlükçülerin sıkça yanlış kullandığı terim.
  pr çalışması reklam vererek yapılmaz. reklam verildiyse ona reklam denir.
 • genelde sosyal medyadan yapılan etkinlik.