şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde gerçekleştirdiğim, yanımdaki arkadaşımının görgüsüzlük olarak nitelendirdiği benimse sadece emekçilere destek olduğum olay. istinye park prada'ya gidip bir kaç kıyafet aldım, söylemesi ayıp yaklaşık 20 bin tl hesap ödedim. araba da çok uzaktaydı diye açıkcası biraz da üşenerek çalışana poşetleri arabama kadar taşıma teklifi yaptım.

sağolsun kabul etti. neyse arabaya kadar 1km yürüdük çünkü araba çok ters otoparktaydı, neyse efendim arabaya yükledikten sonra poşetleri kendisine 50 tl verdim, aşırı sevindi. bunu neden anlatıyorsun diyeceksiniz, biz zenginlerin emekçilere bu şekilde destek olmasını savunduğum ve duyurmak istediğim için.

özellikle tip kültürü ülkemizde yok, ben bu şekilde 50-100 tl her gittiğim yerde mekanda bırakarak hem iyi bir izlenim bırakıyorum hem de emekçilere destek oluyorum.

not: bir arkadaşımız bahşiş almanın yasak olduğunu vb. yazmış, kesinlikle doğru değil, yasak bile olsa prada'yı bilenler bilir içeri girdiğinizde sizinle hemen tek bir görevli ilgilenir ve her şeyinizi ayarlar, çıkarken yanınıza kadar da gelir, o sırada eline 50-100 lira sıkıştırabilirsiniz.

not2: o kadar zenginsen neden otopark kullanıyorsun diyenlere de; ya tersten girmiştik, istinye park'ın çevresinde otopark yok diye biliyorum, direkt istinye park'ın kendi otoparkına bıraktım işte, prada'da son durağımdı, elimde 6'dan fazla poşet vardı, bilenler bilir prada istinye park'ın katlı otoparkına aşırı uzak kalıyor.

ayrıca vale vs diyenler de boş konuşuyor, güzelim xc90'ı gezsin diye valeye teslim edecek değilim herhalde.

edit: özel mesajlar geliyor 20 bin tl hesap mı ödenir diye, arkadaşlar herkes sizin gibi lcw'den giyinmek zorunda değil. şimdi cem yılmaz'ın, acun'un h&m'den giyinmesini bekleyemeyiz değil mi? aynı şekilde benim de bu 400-500 tl'ye çıkabildiğiniz markalardan giyinmemi çevrem beklemiyor. biliyorum aramızda bir uçurum var hem kültürel hem de zenginlik olarak ancak şunu unutmayın bu dünyada her şey fakirler için üretilmiyor. ben sizden zekiysem, çalışkansam daha çok kazanıyorsam tabii sadece bana hitap eden şeylere yöneleceğim.

yalnız sözlüktekilerin ekonomik durumu o kadar kötü ki, prada'yı sadece kadınlara hitap eden bir yer sanıyorlar. ahaha.
  • işte bu tipler yüzünden sözlük bu hale geldi. ayrıca insan hayret ediyor toynaklarınla bunu nasıl yazdın diye.

edit: bir de mesaj'la "%100 gerçek bir olay" diye mesaj atıyor bana.ezik sanırım.

edit2: whatsapp grubuna attım dediğin fotoğrafı bekliyoruz ayrıca.
  • 100 tl vererek başlığını açtırdığım eylem.
  • aynen, atasehir mor meyhanede kafayi cekip gece 2 de uber cagirdik haftasonuydu, biz icerde bagiriyoz cagiriyoz guluyoz, 10 dakka sonra siteye geldik, cikardim 100 tl bahsis verdim, abi ucreti kredi kartindan alindi dedi, dedim bu bahsis, fakir nasil sevindi anlatamam
  • ali agaogluizmdir.
  • arabasına kadar yürüyen fakir. (bkz: vale)
  • o işletmenin müdürüyüm. bahşiş almak yasak ve tek taraflı fesih nedeni. hemen personeli tespit edip iş akdini fesih edeceğim.
  • hanfendinin haklı olduğu olay.

merhabalar,

200 tl karşılığında sizi de eve kadar taşıyabilirim. teşekkürler. iyi alışverişler.
  • gerçek olup olmaması beni ilgilendirmeyen fakat buram buram aybike alev yanar kokan olay.