şükela:  tümü | bugün
 • adı entrylerde pek geçmeyen ama praetorler ve moderatorlerin dilinden düşmeyen oluşum.
 • praetor ekibi anlamına gelebildiği gibi, aynı zamanda moderatörlerle praetorların kullandığı, sözlüğün hukuki meselelerinin, sorun teşkil edebilecek entrylerle başlıkların teati edildiği, içinde muhtemelen daha önceki praetor hükümlerinin bulunduğu bir arşiv barındıran, moderatör - praetor koordinasyonunu sağlayan arabirimin adı olsa gerek.
 • işleyişinde bazı sorunlar olan tahminimizce birkaç kişiden oluştuğunu düşündüğümüz organ. şikayete konu olan entry'lerde üstlendiği tek fonksiyon entry'lerin "tck" ya uygun olup olmadığını kontrolden ibaret olan, ve tabi sadece bu kadar dar kapsamlı olunca sözlükteki pek çok yozlaşmaya engel olmaktan uzak kalan ve bir bakıma "anlamsız kalan" heyet. eğer eylem sadece "tck"ya uygunluğu kontrol etmekse bunun için heyete gerek var mıdır, o da ayrı.

  ben üstüme düşen görevi yaparak, praetorium un işleyiişindeki hatayı gerekli yerlere ilettim.. dikkate alınır alınmaz belli olmaz.. ama şu haliyle sözlüğe daha yakışır bir denetleme organı olması gerekirdi.
 • çift konsül sistemiyle işler. konsüllerden biri diğerini teknik olarak astırabilir. fazla roma hukuku okudukları için pek iyi durumda değiller yani. bunları yöneten tiran vardır bir de. roma'yı bile yakabilir yeri gelir. öyle biri o da. o da allah'ın bir kulu işte. (bkz: haktan şükür)
 • içlerinden birine ne zaman terslensem, ne hikmetse kararları hep birlikte vermiş oluyorlar. ama, silinme mesajı da praetor nick'i üstünden geliyor. kendisi kadar saçma? eet. (bkz: götümüze girebilir/@radioheadbanger)
 • mitiş profesyonel çalışıyor gerçekten. yanılmıyorsam 5 ya da 6 gün önce seri şekilde entry ispiyonladım götümüze girebilir diye, hala ses seda yok. sözlüğün hukuk bürosu tıkır tıkır çok profesyonel çalışıyo bence de, gerçekten de sözlüğün selameti için çok çabuk hareket eden mitiş bi merci. şimdi samimiyetlerine inandım işte. bi otorite harikası.
 • bugüne kadar iki üyesinden de "bu mesajlaşmayı yayınlayabilir miyim?" sorusuna "hayır." cevabı aldım :((( hukuk muhabbetinin iki kişiye özel ve öyle kalması gereken bişi olduğu kimin aklına gelirdi ki :((((( :((

  edit: pardon yalan olmasın biri cevap bile vermemişti :(( onu ben "hayır." olarak yorumladım :(((
 • ispiyon geri dönüş hızı 1 ay olan ve daha önemlisi husumet güden kurum hahah sabah sabah çok güldürdün beni be abi. ya beni de sevsenize n'aptım ki ben size niye kötü davranıyosunuz :( lütfen :(
 • öyle bir çalışma sistemleri var ki; kendi başlığınızda küfretmenize bile izin vermiyor. kutlarım. pek bir değişik ahlakçılık anlayışı bu. yeni bir anayasa yapılsa devlete, tahmin ediyorm ilk kendilerine danışılırdı. o derece.