şükela:  tümü | bugün
954 entry daha
  • mimarisinden oturu, insani birkac yuzyil oncesinin avrupasi'na goturen yegane sehirlerden olur kendisi.

sakinliginin ve dinginliginin yaninda, sirt cantanizla birlikte unutulmaz anilar biriktirebileceginiz, (bkz: çek cumhuriyeti)'nin baskenti.

tavsiyeler mode on

-sehir merkezi'ndeki doviz burolarina kaziklanmayin. paranizi iki adim kosede baska bir doviz burosunda daha uygun fiyata bozdurarak daha fazla çek korunası'na sahip olabilirsiniz.

-prag'i gezmek icin 1 gun az bir sure. cunku gezilecek yerler arasindaki mesafeler az degil. 2 gunde rahatca gezebilirsiniz. ayrica uygun fiyata 4 yildizli hoteller de mevcut. 3 de olur tamam.

-turk restauranti arayanlar icin; old town'a ve charles bridge'e sirtinizi verip 250 m duz gidin, saga dogru donun, hafif tepeye dogru giden genis bir yol var. hah iste o yolun sonunda solda bir restaurant var. adini falan unuttum ama belki (bkz: faruk eczanesi) mantigiyla anlatmak da fayda saglar.

-sehri yuruyerek gezmeniz daha mantikli. gunluk bilet alip da paranizi heba etmeyin. zira gezilecek yerler arasindaki ulasim yaya yolu ile oluyor genelde. tramvay yalnizca otobus terminalinden merkeze dogru gelmek icin gerekli olabilir. ama yuruyerek de 15 dakika falan suruyor. ben elimde harita ile her yeri gezmistim. internet bile yoktu.

tavsiyeler mode off

edit: tavsiyeler guncellendi.
4 entry daha