• bende yeri her daim farklı olacak büyüleyici şehir. hem insanıyla, hem mimarisiyle, hem de doğal güzellikleriyle her insanı kendine aşık edebilecek bir havası vardır. bir daha gideceğim günü iple çekiyorum, vuslat bekleyen sevgili gibi bekliyorum adeta.
  • prag'a gidecek olursanız, illa gece bi yerlere de gideceksinizdir, mutlaka communist bar diye de geçen propaganda bar'a gidin. nerde olduğunu bilmiyorum, barın adı böyle mi yazılıyodu onu da hatırlamıyorum ama gidin, özellikle bildiğin içine isot kattıkları chilly pussy hot shot yapmayı ihmal etmeyin.

edit: barın adı değişmiş, vodka bar olmuş. kozi sokak'taymış. dogs'a güncel bilgiler için teşekkürler :)
  • astronomik saat etrafında donen bir hikaye: http://www.acikbilim.com/…rimciler-icin-parlar.html
  • bu mükemmel şehrin,tarihi taa orta çağlara dayanan charles köprüsü isminde bir köprüsü var aga.bu köprünün üzerinde de her 5mt.'de bir sağlı sollu heykeller mevcut.bu heykellerin birisinin önünde dilek dilersen ve 1 sene içinde dileğin gerçekleşirse prağa yeniden gelmen gerekiyomuş.yada dileğin olduktan sonra 1 sene içinde prağa mı dönmen gerekiyodu acep?? neyse ben diledim olacak gibi.dileğimin olacağına mi sevineyim,dünya kadar para verip pragı tekrar ziyaret etmem gerektiğine mi üzüleyim kararsızım.(gerçi tekrar tekrar gidilecek şehir o ayrıda,başka yerleri görmek lazım).gitmezsem bundan sonrası için boka mı sararız acaba?
  • bir de müjdat sönmez'in hakkında yazdığı kitabı okuyarak gezmesi vardır ki bu şehri, o zaman mazoşist bir şekilde acıyla mutluluk duyarsınız.
  • 2010 yılının yazında 2 gün kaldığım şehir. o yaz sırasıyla roma-pisa-venedik-milano-cannes-nice-paris-asmterdam-köln-nünberg-viyana-prag-zürih gibi şehirleri gezmeme rağmen hiçbiri beni prag kadar etkilememiş. bunu geçenlerde sılanın klibini izlerken farkettim. pragda çekmiş. klibin adı tam da bugün. abi bu şehrin öyle bir havası var ki aşık oldum neden bilmiyorum. o köprü, o kale, o sokaklar, o geceler. o insanlar. allahım ağlıcam aklıma geldikçe özlüyorum. allahtan bu yaz gidiyorum. bu sefer 3-4 dört gün kalıcam inşallah.
  • balayı için gidilebilecek en iyi yerlerden biridir. masal gibidir. tekne gezisi de yapılır, ortaçağ kokusu da alınır, pilsener birası da içilir. hem romantiktir hem eğlencelidir.
  • güzel şehirdir ama bana roma'nın hissettirdiklerini hissettirememiştir.
  • çok güzeldir. vltavada tekne üzerinde ankara havası oynayıp terledikten sonra gece dışarı çıkarsanız hasta olabileceğiniz şehir.
  • geçen hafta yaptığımız prag viyana ve budapeşte'yi kapsayan orta avrupa gezisinde açık ara tekrar gelip görmeyi isteyeceğim tek şehir. sokakları, kafeleri, köprüleri, havası ile masal gibi bir kent.
hesabın var mı? giriş yap