şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok güclü bir antihistaminik surup. fakat her ne kadar o amacla reçete edilse de sıklıkla iştahın açılmasına ve sürekli bir uyku haline neden olan yan etkilerinden dolayı düzensiz bir hayat yasayan kişilerce de kullanılabilir.
 • (bkz: sipraktin)
 • daha boğazınızdan geçerken bir yorgunluk hissi veren, sineksiklet bünyemi 15 dakikada esnemeye başlatıp uyutan şahane ilaç.

  bitkisel yaşama girerek kilo almak için idealmiş.
 • bir de önceki gece deliksiz uyku çekmenize rağmen 2 ölçeği kesintisiz 23 saat uyutabiliyor. benim gibi misafir gelmeden önce alıp maymun olmayın, adam gibi vakit geçirin.
 • benim için dünyanın en güzel şurubu.

  geceleri uyuyamıyor, uyusam dahi uykumu alamıyordum. sabah bi' kapak attım bundan. iştah da açıyormuş aynı zamanda. gün içinde sığır gibi tıkınıp, akşam üzeri insomnia'yı açtım. çok manidar oldu gerçekten. filmin sonunu getiremedim, 19:00 gibi uyuyakaldım. 22:30'da uyanıp bi' kapak daha attım ve öküz gibi yemeye devam ettim. saat 00:30, tekrar uykum geldi. kullanın, hayatınızı yola yordama sokun. ama sakın ola sabahları içmeyin. hele çalışıyorsanız, boku yediğinizin resmidir. kafanızı koyacak yer ararsınız akşama kadar.
 • alerji ilacı olduğu halde iştah açıcı niyetine kullanılan bir ilaç.
  annemin elinden gelse bana damar yolu açıp ya da boğazımdan tüp geçirip vereceği ilaçtır aynı zamanda.
  ilk birkaç gün deli gibi acıktırır ama ilacı içtikten on beş dakika sonra gözleriniz kararmaya, başınız dönmeye başlar ve karşı koyulamayacak bir uyku haline girersiniz.
  sadece bir kaşığı bile bütün gün sersemletir, uyutur.
  yani kilo alacağım derken sadece uyursunuz.
 • çocukluğumun hipnotik hatırasıdır. iştah şurubu olarak annemin içirdiği bu şurup, boğazımdan iner inmez aç kurtlar gibi bir hisse kapılmanın yanı sıra tam da aynı anda öküzler gibi uyku bastırırdı. çoğu kez yemeği bekleyemeden olduğum yere sızardım.

  bunu fark eden validem hanımefendi, şöyle bir çözüm geliştirdi zamanla: önce sofrayı önüme kuruyor, akabinde şurubu içirip o gazla yemeği yememi sağlıyor, sonra da sızık halimle beni baş başa bırakıyordu.

  gel gör ki gram şişmanlamadım, o ayrı
 • çocukken iştahım açılsın diye her sabah içtiğim şurup. tadını severdim, böyle şekerli su gibi birşey.
  iştahımı açtı mı çok da hatırlamıyorum ama tüm çocukluğum boyunca zayıf olduğuma göre ben de pek bir etkisi olmamış.
 • artık üretimi durdurulmuş olan,piyasada bulunamayan şurup.
 • iştah açsın diye alınan şurup. ancak o kadar çok uyutuyor ki uyumaktan yemeye vakit kalmıyor. depresyona giriyorum sandım ilacın yan etkisinin iştah açmaktan ziyade uyku getirmek olduğunu öğrenene kadar. çünkü bir insan ancak bunalımdayken falan bu kadar uyuyabilir.

  uyanık kalmak her şekilde çok zor ama şurubu gece yatarken içmek yerine sabah kalktığınızda içerseniz yine bir nebze mücadele edebiliyorsunuz. aman diyeyim gece içmeyin, sabah uyanamama ihtimaliniz var. sonsuuuzz bir uykuya dalabilirsiniz ~~~