• buram buram 90 lar kokan unutulmaz ajlan mine şarkısı..sözleri dilek çumralı ya aittir.

düzenlemesi çok güzeldir, akorları pek hoştur, sözleri idare ederdir ama esas vurucu tarafı melankolik yanıdır.

"beni gözlerinin zindanına hapsetti anılar" kısmına zaten hastayım.

edit: annem goster ama elletme dedi ye teşekkürler.
  • dinleyince göz yaşartan, erbakanlı çillerli 90'lara geri döndüren şarkı.
  • ajlan-mine ikilisinin 1993 yılında çıkardıkları aşk olsun adlı albümündedir. zaten sonra tek başlarına devam ettiler müzik çalışmalarına. ajlan 2 yıl sonra tutunup kendime adlı albümünü çıkardı. sonra gitti ajlan bir daha dönmemek üzere.

bazı şarkılar var, akıldan çıkmıyor böyle. özellikle açıp dinleme isteği oluşturuyor insanda.

ajlan büyükburç yaşasaydı ve hayal ettiği gibi caz söyleseydi nasıl olurdu diye düşünürüm her aklıma geldiğinde.

https://www.youtube.com/watch?v=g-a-ytht2iy
  • mısraları anlam yönünden pek bir uyumsuz olsa da ajlan ve mine'nin belki de en güzel şarkısıdır.
    edit: bu aralar dinliyorum da aslında bayağı anlamlıymış.
  • ne kadar güzel bir şarkıymış. ajlan & mine'nin en iyi şarkısı açık ara farkla... çocukken seviyordum. şimdi daha da çok seviyorum. müziği alıp ışınlıyor sizi 90'lara. aranjesi de çok keyifli, tam 90'lar. hafif huzurlu, hafif hüzünlü...
  • küçükken dinlediğimde içimi kıpır kıpır eden şarkıydı, çok severdim.kaseti başa alıp alıp dinlerdim.kuzenimle ajlan mine gibi olma hevesiyle yaşardık, şarkıyı yüzlerce kez prova etmişliğimiz vardır.yıllar sonra bugün sourberry de dinledim de pek bişey kaybetmemişim, içim bi tuhaf oldu.
  • altyapısıyla fena halde ajda pekkan şarkılarını anımsatan şarkıdır. sanki o, parçaya girecekmiş gibi gelir intronun bitiminde. tabii ajlan yaşasaydı kesin yeni ajda olurdu düşüncesi de bana bunu çağrıştırıyor olabilir.
  • deniz sipahi yorumu. bestecisi atilla şereftuğ imiş.
  • ilk 15 saniyede çalınan riff korg wavestation ex'in mr. demo man isimli wavesequence presetidir. sanırım performance data card olarak da satıldı. 6. saniyede wavestation'ın sesi biraz kısılıp başka bir kanaldan efektler giriyor, 15. saniyede ana melodiye geçiyor. atilla şereftuğ tarafından bestelenip aranje edilmiştir.
  • pranga zinciri takmadan gidelim desem olmuyor
    yine gozlerin, gozlerin beni tutsak eder
    bir anda arkadama bakmadan gidelim desem olmuyor
    beni gozlerinin zindanina hapsetti anilar

ajlan ve minenin birlikte cikarttiklari albumlerinin ilk taninan sarkisi. duzenlemeleri bu kadar kotu olan sarkiya az rastlanir.
hesabın var mı? giriş yap