şükela:  tümü | bugün
 • bir süredir tayland başbakanı olarak görev yapan darbeci eski genelkurmay başkanı. en son bir gazetecinin kulağını çekerek ülkesinde ve dünyada haber olmuş.

  wiki - http://en.m.wikipedia.org/wiki/prayut_chan-o-cha
 • garip şovlar yapmaya devam ediyor. bu sefer de başbakanlık binası girişinde bir tay boksu sporcusuna tekme atmış.

  http://www.ntv.com.tr/…tekme,puehwtqkxumomgi5tmj6ig
 • benim gördüğüm duyduğum en kurnaz darbeci asker. yıllar sonra seçim kararı aldı ancak sessiz sedasız seçim sonrası kabinenin 50% sinin kendi partisinden oluşmasını garantiledi. yani fazladan bir kişi bile seçilse yeniden başbakan olacak.

  ancak darbeci olmasına rağmen, asker olmasına rağmen, cunta rejimini yönetmesine rağmen dünyadaki emsalleri kadar saçma işler yapmıyor.

  hatta her seçim sonrası mahalle kavgasına dönen tayland'ı iyi idare ediyor diyebiliriz. zira kırmızılar çok güçlü ve iktidara geldikler takdirde tayland'daki özgürlükleri büyük ölçüde kısıtlayacakları kesin.

  prayuth bu seçim hilesiyle ülkeyi 5 yıl daha kontrol etmeyi garantilerken bu 5 yıl içinde yaşanması muhtemel malum olaya da (bkz: rama 9) ülkesini hazırlamış olacak.

  zira tayland ekonomisi büyüyor ve politika, taht kavgası gibi saçma sapan şeylerle darbe yemesini istemiyor.

  o yüzden `beraber yürüdük biz bu yollarda. beraber ıslandık muson yağmurunda`
 • kamu çalışanlarını haftada bir defa mesai saatleri dahilinde spor yapmaya teşvik eden cunta lideri.

  kaynak
 • basın toplantısı bitiminde mikrofonun önüne maketini koyup gazetecilere buna konuş demiş başbakan. adam thug life çıktı rıza baba.

  https://tr.sputniknews.com/…-gazeteci-karton-maket/
 • delikanlı başbakan gazetecilerin anladığı dilden konuşmuştur.
  yeni kral da yanar döner bir eleman olduğu için böyle lidelere ihtiyaç var.

  xasay xyu nı phra mha ks'atriy thiy

  --- spoiler ---

  tayland başbakanı prayuth chan-ocha, bangkok'taki hükümet binası dışında bekleyen gazetecilerle bir süre sohbet ettikten sonra maketini göstererek, “soruları karton maketime sorun” dedi.
  tayland'da 2014'teki askeri darbenin lideri başbakan prayuth chan-ocha, “eğer siyaset veya çatışma ile ilgili herhangi bir soru sormak isterseniz, bu adama sorun” ifadelerini kullandı. başbakan daha sonra başından savdığı gazetecilere el sallayarak oradan uzaklaştı.

  --- spoiler ---