• tadı damağımdan 15 dakikadır silinemeyen ilaç.
    ama süper. çilek gibi namussuz. serin bir bahar rüyası gibi. sıcak dudaklı bir kadın tarafından uyandırılmak gibi.

..

şaka lan, y.rrak gibi tadı var anasını satayım. geçsin diye çimen yiyecem neredeyse.
  • vücudunuzla aşk-nefret ilişkisi yaşayan bir ilaçtır. alınırken doktorun talimatlarına harfiyen uyulmalıdır.

yaptığı şey aslında vücudu alarma geçirmek, uyandırmaktan ibarettir.

her boka iyi gelebilir bu, mesela iltihaplı boğazları açar, koah'ı bastırır, egzamayla boğuşur, iştah kabartır, baş dönmesini giderir, bağışıklık sistemini güçlendirip akyuvar ve nötrofil üretimini teşvik eder, genel bir zindelik ve öfori hissi verir.

amaaaa, bütün bunları yaparken,

- kas ve kemik dokuların anasını siker. hızlı kilo kaybı, özellikle de maalesef kas kaybı çok olasıdır prednol kullanırken. mümkün mertebe egzersizi ihmal etmemek icap eder.
    - ortalama kan şekerini yükseltebilir. bu nedenle kullanırken, beraberinde yoğun karbonhidrat kullanımı, hele glisemik indeksi, yani içindeki şekerin kana karışma hızı yüksek patates, pirinç gibi gıdaların tüketilmesi bu nedenle pek tavsiye edilmez. et, süt ürünleri, sebze (pişmiş havuç hariç) ve bakliyata yüklenilmesi daha mantıklı olur.
    - vücuda tuz ve dolayısıyla su tutturur, bağırsaklardan su çektirir. insanı hem kabız hem de patates suratlı eder. kullanırken asgari tuz, azami su tüketmekte sonsuz fayda vardır.
    - cildi yağlandırıp sivilce oluşumunu teşvik edebilir.
    - kıllanmayı artırabilir. gözünüzün iki parmak altında tüyler belirirse şaşırmayın.

hepsini de kendimden biliyorum lanet olsun.

çok ama çok dikkatli kullanılması gereken bir ilaçtır vesselam.
  • sabah saatlerinde ve tok karınla içilmesi gereken ilaçtır . büyük bir bardak su ile içilmeli , dil üzerinde fazla bekletilmemelidir . vücutta su ve tuz tutulumu yapacağı için bunu kullandığınız günlerde tuzsuz yemelisiniz. uzun süre ve yüksek doz kullanımda kilo artışı , mide üzerinde yan etkiler , sinirlilik , böbrek üstü bezinde baskılanma , kemiklerde zayıflama yapabilir .

buraya kadar tamam ama daha önemli bir şey var :

hekimler bu ilacı rastgele yazmazlar . bunu yazmışlarsa ilacı kullanmanızı zorunlu kılan bir tıbbi durum var demektir . yukarda okuduğunuz yan etkileri vb boş verin . hekiminiz bunları takip edecektir .ilacınızı mutlaka tarifine uygun kullanmaya devam edin . doğru yerde kullanılan kortizon şifadır unutmayın .
  • yaklaşık 3 buçuk aydır kullanmak zorunda olduğum ilaç.
    her şeyden önce tüm hastalara acil şifalar diliyorum.
    gelelim tecrübelerime...
    sedef romatizması için kullandığım bu ilaç öncesi buraları da çeşitli siteleri de dikkatle okudum. eriştiğim 2 önemli bilgi oldu bu ilaçla ilgili.
    birincisi tuz asla tüketilmemeli.
    ikincisi alkol asla tüketilmemeli.
    bu 3 buçuk ay içinde ne yaptığıma gelirsek, ilk olarak şunu söyliyim kesinlikle tuz ve alkol tüketmedim.
    ekmeğimi bile kendim yaptım, hiç de düşündüğüm kadar zor olmadı, hatta keyifli bile olduğunu söyleyebilirim. bu süreçte çeşit çeşit ekmek yaptım. belirtmeden geçmiyim, ihtiyacı olan olursa diye bu süreçte https://www.tazemeyve.com/nona sitesinde (bkz: tuzsuz zeytin) ve asma yaprağı bulduk. ayrıca tuzsuz salça da var. ama ben (bkz: migros)'un kendi salçasını kullandım. üzerinde sıfır tuz ibaresi var. tadı da gerçekten tuzsuz. emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliyorum.
    paketli her türlü üründen uzak durdum kesinlikle.
    şu sıcak yaz günlerinde buz gibi biradan uzak durdum.
    daha önümde uzun aylar var, ilaca devam ediyorum. elimden geldiğince bu diyete devam edeceğim.
    size tavsiyelerim:
    tuz yemeyin,
    alkol tüketmeyin,
    bol su tüketin,
    doktorunuzun tavsiyelerine kulak verin,
    içinizi ferah tutun,
    inanın kortizon kullanıp kilo verdim.
    hiç de zor değil.
    herkese geçmiş olsun.
  • prednizon. kortizondan 5, 6 kata kadar daha etkili olmakla birlikte vücutta daha az su tutuyor.
    buraya kadar her şey güzel. fakat fazla etki sanırım beraberinde olası yan etkilerin gerçekleşme olasılığını ve etki derecesini de arttırıyor.

ileri derecede alerjik rinitten müzdaribim. burnum kullanılamaz hale geldiğinde ameliyat öncesinde burun kanallarımdaki polipleri küçültsün/yok etsin ve nihayetinde ameliyatta iş kolaylığı ve hasta rahatlığı sağlasın diye prednizon kullanıyorum. öncelikle ilaç bir mucize. ilacı 16x4 şeklinde oral tablet olarak kullanmaya başlamamın ikinci ya da üçüncü gününde burun deliklerim açılıyor, nefes alış verişim tekrar normale dönüyor ve alerjin rinitin sebep olduğu semptomlar ortadan kalkıyor ve normal biri gibi yaşamaya devam ediyorum. burada ise yan etkiler devreye giriyor.

uykusuzluk, baş ağrısı, baş dönmesi sanırım ilacı kullanan herkesin yaşamakla yükümlü olduğu durumlardır.

fakat uykusuzlukla gelen hipomaniye benzer haller olsun, hipomani sürecindeki iki saat uykular sonucu gelen dönemde o iki saatlik uyku beklenirken birden beklenmedik şekilde 10 saatlik uyku sonucu depresyonda uyanmak olsun, potasyum kaybı sonucu, kas kasılmaları, atmaları, sertleşme ve kramplar olsun hayatı çekilmez kılıyor. bunun yanı sıra hipomaniyle gelen sinirli ve impulsif hal de cabası. yemek yerken doyumsuzluk hissini de bunlara eklemek gerek.

ilacı kullanacak olan benim gibi zaten kemik ve kas sistemi zayıf arkadaşlara söylüyorum. kesinlikle ama kesinlikle kalsiyum ve potasyum alımınıza dikkat edin. yağsız süt, peynir yoğurt günlük tüketin. ve kesinlikle muz... muz olmasaydı şu kas ağrılarımla, kramplarımla nasıl başa çıkardım bilmiyorum. 4 ay içinde ikinci kez bu tedaviyi görüyorum ve bu ikincisinin biraz daha yorucu geçtiğini belirtmem gerek.

bunun dışında bu ilacın tadı kadar iğrenç bir şey içmedim ben hayatımda. ilk günlerinde doz azaltmadan önce 4 prednol, 1 klacid ve 1 actifed alıyordum ki her birinin tadı hakkında ayrı ayrı methiyeler düzüldüğünü biraz araştırarak bulabilirsiniz. ha bunu neden yazıyorum? beterin beteri var, aklınızda bulunsun.
  • değil kilo almak için gereksiz şekilde, gerektiği durumlarda bile kullanırken 2 kere düşündüğümüz bi ilaç. saçma sapan sebeplerle kullanıp vücudu piç etmeyin sakın.
  • dün, günde 4 adet almak suretiyle 16 mg lık hapı ile müşerref oldum. 4 gün sonra burun ameliyatı geçireceğim düşünülürse her gün yarımşar azaltarak (4 - 3.5 - 3 - 2.5.....) alıcam. herkes tuzlu yeme ki kilo almayasın diyor.
    her hastalıkta mı kullanılır arkadaş bu ilaç. cilt hastasından migrene romatizması olandan organ nakline herkes kullanıyor.
    yan etkisi midir bilmem ama iki gündür dizlerim acayip derecede sanki maraton koşmuşcasına ağrıyor.
    ameliyattan sonra poliplerimden ve sinüzitimden kurtulacak olma hissi, ne olursa olsun artık anasını satıyım 3 gün daha dayanırım dedirtiyor ama...

hadi hayırlısı....
  • ilaç alerjisinden sonra oluşan dayanılmaz kaşıntı ve alerjik reaksiyonları gideren mucizevi kortizonlu ilaç. serumla veriliyor.
  • tam bir sene sonra dün de aynen yine ilaç alerjisi ile hastaneye gittiğimde yapılan iğne. geçen seferki alerjim augmentin idi bu seferki ise amoklavin... iyi geliyor ama...
  • piyasada 16mb ve 4mg olarak bulunur. genellikle ilaç bırakılırken aylık 2mg doz azaltımı yapıldığı için bu ilacı kullanmak garip bir hal alır mesela 14mg kullanırken bi tane yarım 16mg'lik bi tane 4mg'lik bi tane de yarım 4mg'lik alırsınız olmadı 3.5 4mg'lik alırsınız vs. fantazi yapılır ilaçlar parçalanır, adam gibi verseler ya tek doz.
hesabın var mı? giriş yap