• dün, 14 yaşında olan oğlu andrea'yı hastalığı yüzünden kaybetmiş baba.
  • saclarini dana yalamis gibi geriye yaslamasiyla, 50 li yillarin afili futbolcularina hatta adini koyalim yetenek babinda degil ama gorunum itibariyle en cok da puskas a benzeyen futbolcuydu. yanina verdikleri 17 yasindaki genc raul, ince asitma golleriyle avrupadan futbol programina yeni yeni konuk olurken, real madrid in o donem en cok gol atan adamiydi. terim li fiorentinada yasadigi agir sakatlik, uyuma onem veren terim in takimina bir daha girememesiyle sonuclanmisti. sportif direktor olma hadisesini madrid yonetiminin, futbol bilgisinden ziyade balkan hirtiligina ve isguzarligina verdigini dusunuyorum.
  • fransa 98 dünya kupası çıkartma albümünde, çıkartmasını bulamadığım için, sınıf arkadaşımdan 10 çıkartma karşılığında, çıkartmasını aldığım futbolcu. 1998 yılında real madrid' e şampiyonluğu getiren golü attığı için böyle piyasası yüksek bir oyuncuydu.*
  • geçenlerde bir röportajına denk geldim;

soru- attığın herhangi bir golü bir şey için değiştirir miydin?
    cevap-evet. 8 yıl önce ölen oğlumun sağlığı için. sadece hayatı için değil, yaşadığı tüm şeyleri değiştirip onun bana bir şey söylediğini duyabilmek için. çünkü oğlum andrea beyinsel bir problem ile doğmuştu ve ne konuşabiliyordu,ne yürüyebiliyordu ne de iletişim kurabiliyordu.
    tüm her şeyimi ,attığım golleri onun bana ''merhaba baba nasılsın?'' demesi için verirdim.ama yapamadım.

işte böyle bir acı yaşamış büyük bir golcü. allah acısını hafifletsin.
  • real madrid'de davor suker ile birlikte başarılı bir ikili oluşturdu. 1998 şampiyonlar ligi finalini real madrid'e kazandıran golü (1-0) juventus'a atan futbolcudur aynı zamanda.
  • eski real madrid'li futbolcu. daha sonra fiorentinaya geçti.
    ayrıca zamanında bir çok arkadaşımın "olm mijatovic dünyanın en iyi futbolcusu,ronaldodan daha iyi" övgülerine konu olmuş bir insandır, benim pek dikkatimi çekmemişti ama bir bildikleri var herhalde.
  • ramon calderon 'un başkanlığa seçildiği real madrid 'in yeni sportif direktörü..
  • fatih terim ile arası bozuk olan isimler arasında olan eski yugoslav futbolcu. fiorentina'da aynı dönemde bulunan bu ikili birbirinden hiç haz etmezmiş, hatta türk basınının eski haberlerinde mijatovic'in terim hakkında "toplu hücum ve toplu savunma gibi saçmasapan bir oyun anlayışı var" dediği iddia ediliyor.
  • 2009 kesinlikle onun için kötü bir yıl olmuştur. öncelikle real madrid'deki görevinden kovuldu ardından bir babanın yaşayabileceği en acı olayı yaşayarak oğlunu kaybetti.
  • karadağlı eski futbolcudur. futbolculuk döneminde karadağ bağımsızlığını ilan etmemiş olduğundan çoğu kişi tarafından sırp zannedilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap