şükela:  tümü | bugün
  • gerek depreme dayanikli diye lanse edilmesi,gerek yalitim konusunda odaklanmis olmasi, gerek dusuk maliyet ve kisa surede kurulum gibi avantajlari acisindan bu aralar pek fazla gozume carpmaya baslayan, acaba diyerekten dusunmeme sebebiyet vermis ev modeli.

daha ayrintili bilgi icin : http://www.turkprefabrik.com/
  • kemal sunal'ın ''gülen adam'' filmini akıllara getiren ev çeşididir.
  • 4+4+4 ile derslik sayisinin yetersiz olmasi nedeniyle okul bahcelerine kurulan evlerdir.
  • ucuz, depreme dayanikli, tasinabilir yapilardir. okullar, santiyeler ve hastaneler bu yapilarla kurulabilir. caniniz isteyince evi alip baska yere kurabilirsiniz.

temeli yoktur. taban malzemesi kat sayisina gore degisiklik gosterir. yapimi ve kurulmasi kisa zaman alir.
  • içerisinde yaşayanların ağzından kullanıcı memnuniyeti hakkında birkaç kelam öğrenilmesi gereken konut tipi. ısınması, soğuması, ses yalıtımı, maliyeti, varsa yaptırırken karşılaşılan yasal zorluklar gibi konular toplumda büyük merak uyandırmakta zira.

(bkz: bak yeşil yeşil)
  • burada yaşayanlar, bir daha interenete giremeyecek kadar mutlu oldukları için hakkında haberimiz olmayan yapı tipi.

(bkz: yak yeşili bebeğim)
  • amerika da bircok evin dahil oldugu grup. betonarme ev hic gormedim. saniyorum prefabrik hepsi, benim de oturdugum apartman oyle, bir kez de yapilirken gormustum, duvarlar kalip olarak celik iskelete monte ediyorlardi 5 katli bir apartmana, disini da kucuk tuglayla oruyorlar.

daha once oturdugum 45 senelik apartman, sapasaglamdi, tabii eski ama guzeldi yani, hic problem yasamamisdik, yalniz bir kere ev arkadasim kiz arkadasina sinirlenip, duvara yumruk atinca, duvari cokertmisti.
  • saçma saçma hayaller kurduran ev çeşidi. abi iki katlı mis gibi amerikan tarzı evi 60 bin tl'ye veriyorlar. insanın içi içine sığmıyor sonra dank ediyor ulan istanbul'da arsa nereden bulacan.
    oysa abd'deki gibi imar planlarımız falan olsa banliyölerimiz komple böyle şirin evlerden oluşsa ne güzel olurdu.