şükela:  tümü | bugün
 • evin normalde de masraflı olmaması gerçeğini düşünürsek evet, gayet ucuz onlar. şimdilede müteahhitlerin daire başı 30.000 lira belki harcayıp tamamladığı evlere 250.000 lira veriyoruz. prefabriklerin bu fiyatta olması çok normal.
 • prefabriklerde fiyat mukayesesi alımlarda önemli olmamalı kullanılan malzeme kalitesi montaj ve firmanın kurumsal olması hepsinden önemli. 3 kuruş daha ucuza buldum diye sevinerek yaptırırsın fakat en ufak pürüzde karşında muhattap bulamazsın.
  ayrıca prefabrik işi aynı oem bilgisayar gibi maliyet tercihlerinize göre değişiyor. duvar kalınlığı,ters tavan elektrik tesisatının gömme olması vs. iyice araştırıp karar verilmesi gereken bir mevzuudur prefabrik.
 • 20.000 tl ile 220.000 tl arası değişen fiyatlardır.
  malzemesi, büyüklüğü, tekniği gibi parametrelere göre değişir.
 • çeşitli kriterlere sahip olup olmamasına göre değişiklik gösteren fiyatlardır.

  o değil de, hazır krizdir, savaştır vurmamışken köydeki tarlaya, dağdaki arsaya vs. kondurulması gereken bir şey sanırım bu prefabrik ev.*
 • fiyatlar ucuz gibi gorunur dar gelirli alıcı gece kondu yerine prefabrik ev alirim diye dusunur psikolojik olarak villa gibi yasarım hayali kurar. ama hayaller ile gercekler aynı degildir.
  firmaların gösterdikleri fiyatlara ek masraflar dahil degildir. evi alacak kişinin kendi ödemesi gereken ek masraflar vardır. bunlar:
  zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), şehir dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası v.b.

  bu ek masrafların ortalama maliyeti 25-30 bin tl arasında degişir. daha alici prefabrik evi almadan bu ek masrafı ödemek zorundadır. kısaca istediginiz prefabrik ev fiyatı uzerine birde bu ek maliyeti ekleyin.