şükela:  tümü | bugün
 • ingilizcede kelimelerin basina getirilen ek. on ek. (bkz: suffix)
 • ingilizce,almanca ve bunların dil ailesine dahil olan diğer diller (ki arapça da burada yer alır) ön ekli dillerdir...
 • (bkz: postfix)
 • uzunca bir listi için (bkz: prefixler)
 • (bkz: prix fixe)
 • vodafone için ;

  (bkz: 541)
  (bkz: 542)
  (bkz: 543)
  (bkz: 544)
  (bkz: 545)
  (bkz: 546)
 • bir antibiyotik. hem de geniş spektrumlu sefalosporin olanından.*
 • denizcilik sektöründe kullanılan konteynerlerin bagli bulundugu armatörün belirlenmesi için kullanılan 4 harfli kodun genel adidir.bütün konteynerlerin prefixi u harfi ile bitmektedir. u harfi unitden gelmektedir.
 • telefon numaralarının ilk üç hanesi için de kullanılır (alan kodu değil). numaranın hangi telekom santralinden çalıştığını gösterir.
 • idefix bünyesinde kurulmu$ olan, türkiye'nin kitap sektöründeki ilk i$ portalıdır.

  http://www.prefix.com.tr/

  tam olarak nedri ne değildir:
  *
  türkiye'de yayıncılık sektörünün en önemli sorunlarından biri kuşkusuz ki dağıtım. ülke genelinde büyük ve yaygın bir dağıtım ağının olmaması birçok eserin okuyucularıyla buluşmasını engelliyor. anadolunun birçok şehrinde, (ki buna izmir, ankara, adana gibi büyükşehirler de dahil) ve hatta istanbu'da birçok kitapçı ülkede çıkan yayınları takip etmekte zorlandıklarını, takip edebilseler bile temin problemleri nedeniyle bu yayınları vaktinde raflarına yerleştiremediklerinden şikayetçi durumdalar.

  prefix, tam olarak bu soruna bir çare olmak üzerine türkiye'nin kitap sektöründeki ilk iş portalı olarak kuruldu. prefix.com.tr yayınevleri ve kitapçıyı ortak bir platformda buluşturur ve yayınların uygun fiyat ve ödeme avantajlarıyla yayınevlerinden kitapçılara zamanında ulaşmasını sağlar.

  prefix kitapçıya neler sağlıyor:

  kitapçılar ülkede çıkmış tüm yayınları, istediği kriterlere göre listeler. (çok satanlar,bölgesel çok satanlar, il il çok satanlar, kategori bazlı çok satanlar, yeni çıkanlar, kategori bazlı yeniler, yazara göre, yayınevine göre, kategoriye göre vs...)
  dağıtım iskontoları ile istediği ürünleri sipariş eder.
  siparişlerinin tedarik ve kargo süreçlerini online takip eder.
  prefix, belirttiği sürede kitapları temin eder ve kitapçıya ulaştırır.
  prefix, kitapçılara bankalar vasıtasıyla, hiçbir yerde bulamayacakları sektörel limitler tanımlar. kitapçılar alışverişlerini bu limitler dahilinde 4 ay vadeli yaparlar.
  prefix, online kitapçılara web sayfalarında satış yapabilmeleri için kitap datası sağlar ve bu datayı sürekli güncel tutar.
  prefix'in bölge temsilcileri, kitapçıları periyodik olarak ziyaret eder, sorunları varsa çözüme kavuşturur.

  prefix yayınevine neler sağlıyor:

  yayınevi yeni yayınladığı kitapları, kitap giriş modülü ile, başka hiçbir kurumdan yardım beklemeksizin internet üzerinden satışa hazır hale getirir.
  yayınevinin, kendisine verilen panelden yapacağı yeni kitap girişleri, ya da mevcut kitaplarındaki değişiklikler anında sistemdeki binlerçe kitapçıya, dolayısıyla da okur kitlesine ulaşır.
  yayınevi, kitapçılardan gelen satışları kendisine verilen bu panelden raporlar.
  bölgesel olarak ya da il bazlı satışlarını takip eder.
hesabın var mı? giriş yap