şükela:  tümü | bugün
 • hiphop beatlerini,warplık samplelarla drummnnbass a kayanlarıyla destekleyen hiphopçu.warpdan çıkan albümünden 3.tracki life death.(with mikah 9) ilk etapta tavsiye edebilirim....
 • gercek adi scott herren olarak bilinen bu warp muzisyeni parcalarindaki mc'lerin vokallerini ve muzigi daha once yapilmamis bir sekilde duzenler; sanki parca parca melodiler ustuste gelip vokalle karisir. bu yuzden tarzi da kimseye benzemez. vocal studies & uprock narratives adli albumunun yanisira the 92 vs 02 collection adli bir epsi ve nonalbum adinda da karma calismasi vardir.
 • ayni zamanda (bkz: savath savalas)(bkz: delarosa and asora)
 • 5 mayis 2003 pazartesi cikacak olan yeni albümü one word extinguisher ile yine tarzindan ve kalitesinden taviz vermeyen, tipiyle craig david'i andiran güzide müzisyenimiz*
 • scott herrenin deep hip hop projesi. prefuse 73 sevenlere son iki albumdur harika elektronik texturelerle boyanmi$ olaganustu bir hip hop hediye eder, bu turun yapisini paramparca edip sifirdan in$a etmesinin* ustasidir kendisi, grooveun bi saniye bile kaybetmeden yolunda ilerleyen, tracklari ilerleten, buyulu warpcu.
  $imdiden ososphere'de bekleriz onu*.
 • 7th message adında şahane bir parçaları var.
 • tam warp records tarzı bir hip hop yapıyor bu adam.
  bu haliyle dinlenebilir bir müziği var.
 • vokal samplelarini keser-biçer, envai çeşit müzikten örneklem* alır, karıştırıp güzel hip hop kompozisyonları çıkarır ortaya. dinleyip de etkilenmemek elde değildir. insan seslerini materyal olarak alanlar daha önce bu şekilde kullanmamışlardır. brian eno bile bir röportajında prefuse 73'ü çok başarılı bulduğunu, severek dinlediğini söylemiştir; fazla uzak olmayan bir dönemde insan sesi manipülasyonlarıyla müzik yapma olanaklarının yoğunlukla kullanılmaya başlanacağını düşündüğünü belirtmiştir. herkes sevmekte, saymakta, hakkını teslim etmektedir.

  bay eno'nun da kastettiği gibi prefuse 73 başarılı bir öncüdür ve yaptığı işi çok iyi yapmaktadır. ilk albümü vocal studies and uprock narratives de, ikincisi one word extinguisher da elektronik müzik dinlemeyen insanları bile çekecek niteliktedir, yakalayıcıdır, güzel müziktir.

  ve tabii ki, beklenen 'fakat' şimdi gelmektedir: şahsi kanaatimce scott herren, prefuse 73 adıyla, donmuş bir müzik yapmaktadır. tek bir fikir üzerinden, elinde olan veya eline geçen tüm materyali aynı işlemden geçirmektedir. uyguladığı yöntemi tekrarlamaktadır sürekli, her şarkısında. prefuse 73 olarak çizdiği sınırlar içindedir her zaman, orada yaratıcıdır yadsınamaz bir biçimde, ama dışına çıkma hamlesi yoktur. yaptığı işi çok iyi yapar, ama onu ötelemeyle ilgilenmez görünür. bu anlamda, bir tarihselliği yoktur yaptığı işin. yapabiliyor olduğunu yapmaktadır.
 • ayrica, prefuse 73 müziği, vocal studies and uprock narratives'den 4 ay önce merck records'dan çıkan ve yine bir ilk albüm olan now you know isimli machine drum çalışmasının bir yönü üzerine yoğunlaşılması biçiminde değerlendirilebilir pekala, rahatlıkla***. fakat, prefuse 73'le ilgili herhangi bir müzik yazısında bu duruma değinilmemesinin nedeni, birinin warp records'dan çıkmış olup duyulabilirlik, yayılabilirliğinin, diğerine kıyasla muazzam ölçülerde olması mıdır acaba, fırsat bulunur bulunmaz araştırılmalıdır.*
 • 12 temmuz itibariyle yine warp records etiketiyle yayınlanacak olan yeni prefuse 73 albümünde bir sürprizle karşı karşıyayız, ki albümün adı sürprizi açıklamaya yetiyor da artıyor: prefuse 73 reads the books. sekiz sayfalık/şarkılık albümde şarkı isimleri de pek esprili:

  1. pagina uno
  2. pagina dos
  3. pagina tres
  4. pagina cuatro
  5. pagina cinco
  6. pagina seis
  7. pagina siete
  8. pagina ocho

  merakla bekliyoruz