şükela:  tümü | bugün
 • 2014 yapımı bir komedi filmi. groundhog day misali, her sabah uyandığında aynı günü yaşayan bir elemanı anlatıyor. olayın tek farkı, her gün, bir orgazm ile sonlanıyor ve eleman aynı güne uyanıyor. yeniden.

  ismi de premature ejeculation'dan geliyor haliyle. güzel, eğlenceli bir film. biraz ucuzmul gibi geliyor kulağa ama benzerlerinden oldukça ilerde.
 • hiçbir beklentiye sahip değilseniz vakit geçirmenize yardım edebilecek bir filmdir. aslında bu hikayeden çok daha iyi espriler ve komedi malzemesi çıkarılabilirdi. neyse artık olduğu kadar. canınız sıkılırsa bi bakarsınız.
 • 2 yıl sonra izlediğim gençlik filmi.
 • ing.
  erken, prematüre, zamanından önce, henüz olgunlaşmamış, mevsimsiz.
 • yönetmenlik koltuğunda rashaad ernesto green'in oturduğu 2019 yapımı film.

  film dünya prömiyerini bu sene gerçekleştirilen 15. sundance film festivali'nde yapmıştı.

  on yedi yaşındaki ayanna, üniversite için ayrılmadan önce harlem'de geçirdiği son gecede kendinden yaşça büyük, gizemli ve yakışıklı isaiah ile tanışır. ilk aşk, ayanna'nın bildiği ve tanıdığı dünyasını kısa sürede alt-üst edecektir. "siyah sinema"nın saygın ismi spike lee'nin manevi desteğiyle yola çıkan rashaad ernesto green, trans birey hikâyesi anlattığı ilk filmi gun hill road'un ardından çektiği bu duygusal dramda arkadaşlık, aile, aşk gibi evrensel olguları değişen
  dünyada tek başına ayakta kalabilme eksenine ustaca yerleştiriyor. green'in kendi mahallesi bronx'tan insan manzaraları sunduğu film, sundance'te dünya prömiyerini yaptı.
 • rashaad ernesto green'in yazıp yönettiği, zora howard, joshua boone, michelle wilson gibi isimlerin yer aldığı, festival ve kritiklerden olumlu eleştiriler alan harlem draması.
 • groundhog day ekolünden time loop temalı filmlerden. fazlasıyla gençlik filmi, önce onu belirtelim. senaryo fazlasıyla klişe dolu ve konu sevdiğim bir konu olsa da eğlenceyi sürekli kaçırmış. elinde bir sürü imkan varken günü tekrar tekrar yaşayan gencin bu lütufu kullanması es geçilmiş. ve hatta tekrar sayısı o kadar az tutulmuş ki kahramanın delirmesi size çok erken hissi veriyor. yine de türü sevenler izleyebilir.

  konusu: 16 yaşındaki veledimiz sıkıştığı ve sürekli tekrar eden günde bekaretini kaybetmek üzeredir. ki time loop a girme sebebi de veledimizin boşalmasıdır. konu ilginç ama işleyiş için aynı şeyi diyemem.
 • hamilelik süresinin sona ermesi gereken günden önce doğan, yani erken dünyaya gelen çocuklara denir. boyu 47 cm.den kısa, ağırlığı da 800 gr. ile 1800 gr.arasında olan bebeklerdir.