• dünyanın en iyi menajerleri arasında geçecektir.

(bkz: pep guardiola)
    (bkz: antonio conte)
    (bkz: jose mourinho)
    (bkz: arsene wenger)
    (bkz: claudio ranieri)
    (bkz: jürgen klopp)
    (bkz: slaven bilic)

top class olan ve premier league'de olmayan 3 menajer kaldı;

(bkz: carlo ancelotti)
    (bkz: diego simeone)
    (bkz: ümit özat)
  • tony pulis'in guardiola'yı tokatlayacağı sezon olacaktır.amk mezarcısı kafasında maçı oynamaya başlamıştır bile.

topla oynama: m.city %80 - % 20 wba

skor: 0 - 1
  • ingiltere'de yeni sezonun baslamasina dört gün kaldi. oyun arayanlari söyle alalim (bkz: fantasy premier league 2016-2017 sezonu)

16-17 sezonuyla ilgili tahminlerimi de söyle döseyeyim, mayis gelince hep birlikte bakip güleriz:

leicester city yine yildirim kontra+kanatlardan yardirma taktiginde devam ediyor gördügüm kadariyla. agir sikletlerle gazozuna iki mac oynadilar, ikisinde de dörder gol yediler. 7 ağustos 2016 leicester city man utd maçında da iyi görünmediler acikcasi (marouane fellaini'nin altin tepside hediyesi imdatlarina yetisti, eski leicester namina pek bir sey görmedik) ve klasik "bu performans devam etmez" yorumunu su ana kadar dogruladilar. gecen sene 13 penalti kazanmislardi, bu sene bu tekrar edemez. ahmed musa ve demarai gray iyi hos da defansta hala ayni agirlik devam ediyor. n'golo kante yoklugu onlari cok agir vuracak bence. bu sene acemice yenen gollerle anca 5-8 arasina tutunurlar diye düsünüyorum.

liverpool fc transferde en hareketli takim oldu (yine). sadio mané ve georginio wijnaldum kagit üstünde cok iyi transferler ve acikcasi tam da liverpool transferleri. patlama yapma potansiyeline sahip ama inanilmaz tutarsiz oyuncular. bu yüzden de "büyük takim oyuncusu degiller" dersem kimse bana kizmasin. liverpool bu sene yine bir macta izleyenlere "su takim herkesi ezer gecer usta" dedirtip sonraki macta west bromwich albion'a 1-0 kaybeder. jürgen klopp'un heavy metal'i ve kafasindaki oyun stili bilinen bir sey ama "100 atalim 50 yiyelim" felsefesinin ise yaramadigini üc sene önce gördük. ilk 4 benim icin sürpriz olur.

arsene wenger alexis sanchez ve aaron ramsey'i ilk maca yetistirmek icin epey zorladi, umarim sakatlanmazlar. takimda su an stoper yok (gercekten yok, per mertesacker'in uzun süreli sakatligindan sonra bir kötü haber de gabriel armando de abreu'dan geldi). arsenal'in acilis fikstürleri cok kötü ama "sakatimiz cok" bahanesine siginip 6. haftayi 7-8 puanla kapatirlarsa bence bu iyi baslangic olarak degerlendirilebilir. ekim ayi asil belirleyici olacak (bur, swa, mid, sun). sonra ocak'ta klasik lige havlu atma senlikleri ve #wengerout gelir. arsenal yine sanli dördüncülük kupasiyla sezonu bitirir.

manchester united cok gövde gösterisi transfer yapti ama takimda hala problem yaratan all-rounder oyuncular var. juan mata, wayne rooney, daley blind, faustino marcos alberto rojo, fellaini, ander herrera ne olacak nerede oynayacak belli degil. henrikh mkhitaryan, anthony martial, marcus rashford, zlatan ibrahimoviç, jesse lingard, memphis depay, rooney ve mata kümesinden 4 oyuncunun oynamasi lazim. düsündükce icim sikiliyor valla. bu sene "tinkering" ayagina gecer. tek istegim takim ici sorun cikmadan sezonu ilk 4 icinde bitirmek (jose mourinho ve ibrahimovic ikilisinin birlikte oldugu ortamda en düsük beklentinin bu olmasi lazim aslinda ama bence kazin ayagi öyle degil).

chelsea yine eden hazard'in sirtlarinda yükselecek. gecen sene uzun ve güzel bir tatil yapan eden efendi, euro 2016 ile birlikte god mode acti ve aynen de devam ediyor. defans yine ayni defans: yavas, agir ama tecrübeli. antonio conte göbege kante-nemanja matic-francesc fabregas üclüsünü alirsa mou 04-05 performansini görebiliriz gibime geliyor. genel kani "chelsea adam olmaz, o defans ne" seklinde gördügüm kadariyla, ama bence durum hic de öyle degil. mourinho bundan üc sene önce tam da istedigi "saglam defans ve yildirim kontra futbol" kadrosunun temellerini atmis, "bu takimi kim nasil durduracak" soru isaretlerini sekillendirmisti ama yine player power yüzünden kaybetti. orada tek soru isareti diego costa'nin durumu cünkü baska forvetleri yok ve costa'nin ibnelikleri malumunuz. neyse ki batsman* var ya söyle bi 20 gol atjkasdshjk neyse bir sey demiyorum. ilk 4'ün en saglam adayi bence chelsea.

manchester city'de fernando francisco reges ve/veya fernando stoper oynayacak, josep guardiola bolca 3-4-3 deneyecek. ilk burada duydunuz. kronik sakat vincent kompany yine sezon basini kaciracak. joe hart da pazar günü yine elinden topu kacirip gole sebebiyet verdi. gecen sezon ilk 5 maci gol yemeden kazanip buna ragmen sezonu sampiyonun 15 puan gerisinde kapatmayi basarmislardi. bu sezon da yine son anda ilk 4'e girerler muhtemelen. benim bu sezondan sahsi tek istegim guardiola'nin sacmaladigini görmek. 3-6-1'ler olsun, stoperde ön liberolar oynatmak olsun, sergio agüero'nun oldugu yerde raheem sterling'i false 9 oynatmak olsun... umarim her türlü seyi dener de söyle keyfimiz yerine gelir.

tottenham hotspur ayni kadro. tüm sezonlari harry kane'in formsuzluguna veya bir sakatligina bakiyor. muhtemelen victor wanyama göbekte eric dier ile birlikte oynayacak. tek tek bakinca cok yetenekli oyuncular ama sahada lidersizlik sikintisi cekiyorlar. mental yetersizlikleri yüzünden 4-6 arasi icin cekisirler diye düsünüyorum. onun disinda temennim dele alli-kyle walker ikilisinin bu sene ergenliklerine devam edip soyunma odasindaki havayi bozmalari ve bolca kart görmeleri.

bunlar disinda, tek transferi joe allen olan stoke city bu sezon fena paket olacak gibime geliyor. gecen sezon noel zamaniyla birlikte "bu kadari bize yeter" diyerek tamamen salteri indiren watford fc de bu sezon o kadar sansli olmayabilir. ve sunderland afc umarim newcastle united'i takip eder.

her seye gebe ve cok güzel bir sezon olacak. son 4 gün!
  • (bkz: oraya bir antonio conte yazmanızı rica edeceğim)

şahsen şimdiden iple çekiyorum bu sezonu. conte, klopp, guardiola, mou... hocalara bak be. tam anlamıyla ak göt kara göt sezonu olacak ve "abi o takım bende olsa" muhabbetleri için çok önemli referanslar sağlayacak. içimden bir ses, şampiyonluk yarışı olarak öyle pek de ateşli ve heyecanlı geçmeyeceğini söylüyor nedense ama olsun, sırf şu adamların gösterecekleri performanslar için bile ilgiyle takip edilir.

ya hepsini geçtim zaten premier lig olum, gaza gelmek için öyle hacıya hocaya gerek yok ki. ziya doğan olsun yine izlemek ister insan. belki istemez bilemedim.

edit: geri gelen mektup mesaj atmış, "mou nerde?" diye. harbi lan, mou nerde? manu'yla anlaşacağı söyleniyordu ama resmileşmiş bir şey yok ve hatta lvg'nin takımın başında kalacağı iddiaları da var. onu not olarak düşmekte fayda görüyorum. yani mou yazdık ama daha yok o.
  • liverpool- jürgen klopp
    arsenal- arsene wenger
    manchester united- jose mourinho
    manchester city - josep guardiola
    chelsea - antonio conte

şeklinde bir rekabet olması kesinleşmiştir.

zlatan ibrahimovic de gelirse iyice çığrından çıkacaktır.
  • dünya futbol tarihinin gördüğü en iyi sezon olacağını düşünüyorum. la liga gibi aptal bir lig'i de bir allah'ın kulu izlemez artık sanırım.
  • manchester united 1-2 sağlam transfer daha yaparsa jose mourinho ve zlatan ibrahimovic etkisi ile şampiyonluğu alacaktır. eric bailly siyahi ramos etkisi yaratabilir. henrikh mkhitaryan çok etkili olmasada skora katkı yapabilecek bir isim. paul pogba ise tarihin en pahalı oyuncusu olma ünvanının altında sürekli eleştirilecektir, zaten çok istikrarlı bir isim değil, umarım iyi bir sezon geçirir. gönlüm manchester united ile.

manchester city çok iyi transferler yaptı. iıkay gündoğan, nolito, leroy sane, john stones direk ilk 11 çıkabilecek isimler. daha bunlara guardiola stiline yatkın futbolcu eklemeleri de olacaktır. umarım iyi bir sezon geçirirler. gönlüm manchester city ile.

liverpool chelsea ve arsenal' in önünde transferler yaptı. sadio mane başlı başlına ligi tanıyan ve skora katkı yapan bir kanat. joel matip çok etkili bir stoper olmasa da jurgen klopp un elinde parlayabilir. umarım iyi bir sezon geçirirler. gönlüm liverpool ile.

arsenal yine klasik olarak tam parlayamayan ama parlamaya yatkın granit xhaka transferi ile şuana kadar tek transferini yapsa da, oturmuş kadrosu ile ilk dördü zorlar. umarım iyi bir sezon geçirirler. gönlüm arsenal ile.

chelsea bu sezonun kapalı kutusu. sadece n'golo kante transferi ile devam ediyorlar. güçlü bir kadroları var ama takım uyumu yok. forvet ve orta saha çok düşüşte. ramires sonrası takımda ciğer kalmamış gibi. antonio conte önderliğinde ne yapacaklar merak ediyorum. ilk beş kesin ama ilk üç zor gibi. umarım iyi bir sezon geçirirler. gönlüm chelsea ile.

tottenham , westham , leicester city bu sezon da ortalığı karıştıracaklardır fakat ligdeki ana takımlar gerek kadro gerek teknik ekip olarak çok güçlendi o yüzden işleri zor. umarım iyi bir sezon geçirirler. gönlüm overdose onlarla.

futbolun beşiğinde, özlediğimiz premier lig geri mi geldi acaba...
  • an itibariyle ilk maçı başlamış fakat tr'de yayınlanmamaktadır. lig tv'yi açtım demin. beynimden vurulmuşa döndüm. aklımın ucundan geçmezdi böyle birşey olacağı. aradım digiturk'ü ve aldığım cevap ''görüşmeler devam ediyor'' şeklinde oldu. eyyy digiturk, sana bir hafta süre veriyorum. haftaya bu maçları izleyemezsem ve d-smart alırsa yayın hakkını, o zaman sana elveda diyeceğim. ve bunu yapacak çok üyen var haberin vardır umarım.
  • yayın haklarını digiturk'un almasını dilediğim sezon. onlar da farkındadır sanırım premier league olmadan spor extra'nın bir işe yaramayacağının.
  • aydın'ın didim ilçesinde tatil yapan ingilizlere göre, hayatları boyunca en güzel sezon olabilirmiş. geçen sene ki büyüleyici lestır şampiyonluğundan sonra ligin şu an ki çekişmesi yüzünden tatili kısa kesenler var.

kazara sir alex ferguson'un gaza gelip, bende koyucam haa diyerek bir takımın başına geçmesini bekliyoruz. futbol'un nba'i konumunda şu anda, bu sene üçüncü ayda izlemeyi bırakmamayı umut ediyorum. akıllar pep vs. mou var ama ben en sağlam yapıyla ligi conte'nin alacağını düşünüyorum. tabii ki bir ibo faktörü var ki gittiği her yerde takımının şampiyonluk oranı 1.05'e düşüyor. talisman mübarek. liverpool arsenal maçını ingilizlerle izleyeceğim bakalım ne olacak.
hesabın var mı? giriş yap