şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ing. bir onermenin nedeni, oncul
  • ingilizce'de "bina(lar)" anlaminda kullanilacagi zaman "premises" seklinde cogul kullanilir. ornek: "all employees must carry their id cards in the office premises".

ayrica promise nasil "promis" diye okunuyosa, bu da "premis" diye okunur. veraayibl* orneginde oldugu gibi bi tarafimizdan telaffuz uydurmamak gerekir "primays" diye..
  • üzerine argüman(lar) inşa edilen ön kabul anlamındadır. aksiyomdan farklı olarak daha küçük bir argümantasyonun ön kabulüdür. aksiyom ise daha ziyade daha geniş çaplı bir mantıksal/matematiksel sistemlerde ispata ihtiyacı olmaktan münezzeh kabuller için kullanılır. postulate kelimesi de benzer bir anlamdadır ama o da varsayım anlamına daha yakındır. teorik değil pratik hususlarda kullanılmaya daha uygundur. mesela mars'ta su olduğu veya bir hastalığın sebebinin bir mikrop olduğu gibi şeyler postulate edilebilir, ama premise edilemez. aksiyomsa hiç olamaz, alakası yoktur.
  • türkiye'de yarı zamanlı çalışan arayan veri şirketi. http://www.premise.com/
    https://premisetest.wufoo.com/…time-work-in-turkey/
  • marketlerde çekeceğiniz her ürün ve fiyat bilgili fotoğrafa 15 cent ödeme yapan şirket. ama öyle şak şak şak çeker yolalrım durumu yok. uygulama indirip orada istenen marka ve ürünleri bilgileri de girerek yapıyorsunuz. zahmetli. tanıtımlarda bi anda 100 tane gönderin filan diyor ama o kadar da değil..
  • fiil olarak kullanıldığında, önceden açıklamak anlamına geliyor. yani diyelim ki bir şey yapmayı planladınız, bunu da açıklıyorsunuz şunlar şunlar olacak diye, o zaman premise. promise ile premise bi anlamda buradan karışıyor. yakın anlamda sonuçta. sonuçta bir belediye bi açıklama yaptı şunlar şunlar olacak dedi ama sonra projede onlar olmazsa "they premised xyz but..." diye başlayan şikayetler yazabilirsiniz. ya da "the premise was xyz but..." da diyebilirsiniz.
  • paypal türkiyede gidince bu da gitti sayıldı mı merak ettiğim
  • türkiyede şu an istanbul, ankara ve izmir’de yaşayan, android telefonu olan kişilerin kullanabildiği, uygulamada yer alan market ve mağazalarda fiyat araştırması, şehirdeki koşullar vb. görevleri tamamlamanız karşılığında para kazanmanızı sağlayan bir uygulama.

"vay efendim ben nasıl kazanıyorum?" derseniz; bir mağazaya girip 3-5 fotoğraf çekerek yemek paranızı çıkarmanız mümkün.

ama küçük bir ayrıntı var efendim; ürün fotoğraflarını düzgün çekmek, miktarları doğru yazmak önemli, aksi halde görevler reddedilebiliyor. *