şükela:  tümü | bugün
  • youtubeda videoları bulunan bir youtuber türkiyenin en çok para kazanan youtuberı olduğu söyleniyor.
  • ebeveynleri tarafından binlerce videosu çekilip youtube'a eklenmiş kız çocuğu.

ailesi paylaşım yapmayı çok sevdiği için mi yoksa bu işten para kazandıkları için mi bilmiyorum ama kendi kararlarını veremeyecek kadar küçük olan bir çocuğun binlerce videosunu çekip paylaşmak pek de etik değil gibi geliyor bana.

şurdan kanalı görebilirsiniz.
  • büyük ihtimalle ilk başta eğlencesine 1-2 video çekmek için başladılar ama baktılarki izlenme sayısı ve abone çok arttı bu işi paraya dökmeye karar verdiler.günde yaklaşık 6 video atıyorlar ve videolar 200 bin ila 1 milyon arası izleniyor.10 milyon izlenen video bile var.tamam çok iyi para getiriyor belki anne ile babanın maaşları toplamının 4 katı para alıyorlar fakat bir çocuğa bu kadar hediye,oyun,eğlence,ilgi,odak noktası olma onun psikolojisini nasıl etkiler?her gün oyuncak,eğlence parkları vb aktiviteler çocuğun aşırı şımarmasına bundan dolayı kişiliğinin değişmesine neden olmaz mı?
    10 ayda 650 milyon izlenme yaptılar ki bilenler bilir bu gerçekten büyük bir paraya tekabül ediyor,iyi güzel ama paradan daha önemli şeyler var.
    işin cılkını çıkmaya başladı.
  • ilginc bir video kanalı.
    çocuğun her anını kaydedip paylaşıyorlar.
    çocuk için bu kadar ilgi odağı olmak ileride çok büyük hayal kırıklığına neden olabilir.
    eğitimli bir ailenin daha fazla para için böyle şeye kalkışması çok korkunç.
  • cocugun ev oyuncak dukkani gibi. demin saydim en az dört beş tane sarjli disarda da kullanilabilinen arabalardan var. her cesit her boy sisme havuz, binlerce top, cesit cesit bebek kostüm ivir zivir . elif wonderland gibi. umarim buyudugunde de hayati boyle guzel devam eder.
  • bizim çocuğun psikolojisini bozan youtube kanalı. öncelikle elifin gizemli babasını merak ediyor. sonra da oyuncak ve abur cubur dolu dubleks evlerini... bizim niye öyle oyuncak ve abur cubur dolu bir evimiz yok diye başımın etini yiyor.