şükela:  tümü | bugün soru sor
 • youtubeda videoları bulunan bir youtuber türkiyenin en çok para kazanan youtuberı olduğu söyleniyor.
 • ebeveynleri tarafından binlerce videosu çekilip youtube'a eklenmiş kız çocuğu.

  ailesi paylaşım yapmayı çok sevdiği için mi yoksa bu işten para kazandıkları için mi bilmiyorum ama kendi kararlarını veremeyecek kadar küçük olan bir çocuğun binlerce videosunu çekip paylaşmak pek de etik değil gibi geliyor bana.

  şurdan kanalı görebilirsiniz.
 • ilginc bir video kanalı.
  çocuğun her anını kaydedip paylaşıyorlar.
  çocuk için bu kadar ilgi odağı olmak ileride çok büyük hayal kırıklığına neden olabilir.
  eğitimli bir ailenin daha fazla para için böyle şeye kalkışması çok korkunç.
 • bir ay sonra milyar izlenme olacak kanal adam akıllı tasarımı yok yuh o kadar para kazanıyorsunuz bir ajansla falan anlaşın.
 • cocugun ev oyuncak dukkani gibi. demin saydim en az dört beş tane sarjli disarda da kullanilabilinen arabalardan var. her cesit her boy sisme havuz, binlerce top, cesit cesit bebek kostüm ivir zivir . elif wonderland gibi. umarim buyudugunde de hayati boyle guzel devam eder.
 • bizim çocuğun psikolojisini bozan youtube kanalı. öncelikle elifin gizemli babasını merak ediyor. sonra da oyuncak ve abur cubur dolu dubleks evlerini... bizim niye öyle oyuncak ve abur cubur dolu bir evimiz yok diye başımın etini yiyor.
 • başlığı hakeden biri varsa o da prenses elif'in babası. adam hırs küpü. kimseyi konuşturmuyor videolarda. eşini aşağılayıp duruyor. yakında "hadi elif, daha çok para daha çok paraaa para paraaaaparaaa..." diyerek can verecek aksiyon kamerasının arkasında. türkçesi de bozuk.

  ama bu işten çılgın ötesi kazanıyorlar. 1 yıl dolmadan, 6 ayda 600bin takipçi vardı. 1 yılı geçti şimdi, milyonlarca izlenme, sponsor reklam derken aylık 100 200 bin kemiksiz gelirleri vardır
 • bir milyon aboneye doğru hızla ilerleyen youtube kanalı.
 • (bkz: truman show)

  gerçekten bu kızın hayatı bir truman show. gelen para tatlıdır ama çocuğun psikolojisi bozulduktan sonra neye yarar para?

  hergün 3-4 video çekip işçi gibi çocuğu çalıştırıyorlar. "şunu yap elif, bunu yap elif."

  videolara bakın kızda eğlenme namına bir gülücük bile yok. komut alan robot gibi yapıyor. gerçekten tez yazılacak bir konu olacak "prenses elif".

  şimdi ağır kaçmış gibi oldu biliyorum ama en azından izleyenler için çocuk psikolojisine uygun video çektikleri için tebrik de ediyorum. çünkü kanalı olan diğer youtuberların videoları pedagoji namına birer felaket ve hiç bir kontrolü yok.

  9 yaşındaki yeğenim dabbeden, illuminatiden bahsediyor. ileride bu konuda çok büyük kısıtlamalar gelecek diye umuyorum.
 • aylık 32k dolar para kazanan kanal. türkiye'nin özeti gibi resmen. nerde hastalıklı sorunlu bir kanal var hayvan gibi para kazanıyor ben anlamıyorum cidden. o kızın ileride psikolojisinin hiç de normal olmayacağını düşünüyorum. mide bulandırıcı.