şükela:  tümü | bugün
  • düşünün, o havuzlara 5 tane 10 tane haşemalı ya gelir ya gelmez. yabancı turistler rahatsız olduğu için değil, bizim kendi prensibimiz bu. tabi giremez. bu işlerle, öyle basit olay ki bunlar. bunun ne turizmle, ne hürriyetle ilgisi var müşteri rahatsız oluyorsa ben ne yapayım kardeşim. ayrı bir haşema havuzum yok ki. yanlışsam yanlışsın deyin” diyen kişinin beyanı.
    ayrıca bu durumu destekleyen de var karşı çıkan da.

https://twitter.com/…lugu/status/894822252973363200
  • bu adama plaket verin. parti kursun oy vereyim.
  • doğru demiştir.

--- spoiler ---

“o havuzlar yeri geliyor asitle yeri geliyor klorla temizleniyor. haşemalı bayanlar ise bütün gün haşemalı olarak gezdikten sonra yıkanmadan havuza giriyor. diğer türlü olsa yıkanarak havuza girecekti. havuza girmeden mutlaka yıkanmalıdır. müşterilerimiz değişik bakıyor. tesettürlü otel var gitsin orada girsin”
    --- spoiler ---

deniz kıyafeti ve havuz kıyafeti diye kavramlar var. adam mimari olarakta ayrı bir havuz yapmamış. yapmadığı içinde gelmeyin diyor.

bana bedava deseler kadınları ikinci insan gibi gören, haşema,tesettür vs giyen ve bunda da ısrar edenlerin çoğunlukta olduğu hiçbir yere tatile gitmem. bu da bana ters.
  • türkiyede hiçbir otele tatile gitmem prensibimi bozarak tatile gitmeyi düşünebilirim.
  • nasıl sadece "helal" otel, nasıl sadece yetişkin oteli varsa, bu da gayet normaldir.

yazının dili de yazan adına utandıracak cinste.
  • istediğine satış yapma özgürlüğü olan özel bir işletmedir. misal siz de tipini beğenmedim diyip evinizi kiraya vermekten geçebilirsiniz, arabanızı satmayabilirsiniz vs. sonuçta o otelde tatil yapmayı kazanmadınız, otel size borçlu değil.

misal herkese eşit yaklaşması gereken kurumların insanlara, dini inançları nedeniyle ayrım yapması gibi bir uygulama olsa tabii ki yanlış olurdu. neyse ki yüce ülkemizde böyle şeyler yok.

edit: mog'un uyarısı üzerine şunu ekliyorum.

"tüketicinin korunması hakkında kanun" 6. maddesi satıştan kaçınmayı düzenler.

madde 6 – (1) vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz.
    (2) hizmet sağlamaktan haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz.

otel sahibi bu yönüyle haksız mıdır bilemedim. fakat havuzuna, kurallarında belirttiği kıyafetler dışında bir kıyafetle müşteri alamayacağını ve kadınlara özel havuzunun bulunmadığını söyleyebilir sanırım. olayın bu kadar tartışılmasını ise hala anlamıyorum. otel işletmesi tekel değil, zaruri ihtiyaç değil, elinizden çalınan kazanılmış hak değil. alternatifleri olan bir sektör. keşke her yerde prensiplerini beğenmediğimiz kişilere para kazandırmama seçeneğini olsa.
  • bir muhafazakar olarak buna hakkının olduğunu düşündüğüm otel. ama türkiye buna hazır değil. bu yeni bir mağduriyeti tetikler. aynı şekilde bir bir kurum havuz için buraya sadece tesettürlüler girebilir diye bir prensibi olduğunu söylese buna da kimse birşey diyemez. ama bunu devlet yapamaz. devletin kurumlarının tesettürlü olanlar şunu yapamaz tesettürsüz olanlar bunu yapamaz diye ayrım yapma hakkı yoktur
  • yobazların zoruna gitmiş otel.

her yere bulaşmayın olum size ne amk?

virüs müsünüz, nesiniz?
  • yeni şafak denen paçavranın anında mağdur olduğu otel. pervasız demişler bir de

sen nasıl sadece tesettürlülere özel otel yapıyorsan o adamın da sadece tesettürlü olmayanlara otel yapma hakkı var. ben tesettürlülerin oteline gidip kadın havuzuna girebiliyor muyum, yok

bu islamcıların eşitlik anlayışı hep kendi taraflarına yönelik. her zamanki gibi
  • ulan yenişafak'ın haberine de bittim. yani belki adamla konuşsam hiç sevgi ya da saygı duymayacağım ama bunların haberi sayesinde adam gözümde büyüdü resmen.

gazete demeye bin şahit gerektiren kağıt parçasının yazdığına göre adam kendisini gayet makul bir şekilde, ticaretten anlayan herkesin anlayabileceği şekilde anlatıyor ve ekliyor, yanlışsam yanlışsın deyin.

yahu tesettürlü insanlara hitap eden yerlerde bir takım yasaklar ve kurallar olmuyor mu? e o zaman? al bak buradan oku.

yani mağdur görünmek için bu kadar kasmayın be kardeşim. madem islami ölçülere göre bir tatil yapmak istiyorsun, seçenekler mevcut. gidip islami olduğunu iddia eden otellerde, senin gibi şark kurnazlarının seni rahat rahat kazıklayabildikleri otelleri tercih edebilirsin. buradan size mağduriyet çıkmaz, 28 şubat öykülerine geri dönün siz bence.